Którego GTX'a wybrać 1060 vs 1080 i jakiej firmy

zawsze można kupić używaną 1070 w dobrym stanie

Po koparce … nie będę ryzykował, a w cenie 1070 mam 1080. Już myślałem czy nie kupić używanego GTXa poprzedniej generacji 9X0 nawet z koparki, ale nie sądziłem, że tak szybko uda mi się ogarnąć kasę na GPU. Myślałem, że to będą jakieś 3/4 miesiące od zakupu, a nie 1.

https://medianet24.net/index.php?id_product=2490&controller=product
na przecenie

Jesli cie stac bierz odpowiednio :stuck_out_tongue_winking_eye: :
https://goo.gl/CPyscY albo
https://goo.gl/2JBKeU
Pozdro i Wesołych

Dokładnie nad nimi się zastanawiam, ale bez dopisku Ti :stuck_out_tongue: . Na te mnie jeszcze nie stać :smiley: . Lecz z tych dwóch:



bardziej Zotac mi się widzi.

Ponieważ 1070 jest w cenie 1080 to w ogóle go pomijam, zastanawiam się obecnie który model powinienem wybrać jeśli chcę grać w FHD 140/240Hz i pracować w 2xUHD. Wydaje mi się, że 1060 może być za słaby, 1070 powinien dać radę, ale że jest w cenie 1080 no to nie ma co się zastanawiać.
Pytanie tylko czy CPU nie jest za słabe do 1080.

Wstępnie z 1080 wybrałem te modele:

  • Zotac GeForce GTX 1080 AMP! Extreme Edition - chciałem mieć możliwość ewentualnego założenia górnej klatki w obudowie, ale co zrobić, nie można mieć wszystkiego
  • Palit GeForce GTX 1080 GameRock Premium Edition - niestety w obecnej chwili niedostępny, jeszcze dwa dni temu znalazłem go w cenie 2,5k, plus jest taki że jest krótszy od Zotac, a przy tym ma niewiele niższe taktowania niż Zotac
  • Asus GeForce GTX1080 Advanced - raczej najsłabszy model z podanych, do tego najdroższy, jest tutaj tylko ze względu na podświetlenie Aura bo to jest bajer który chciałbym mieć, ale raczej nie za te pieniądze; chyba byłbym wstanie dopłacić tą 100 dla światełek gdyby nie odstawał tak z parametrami od pozostałych kart

Nie będę ukrywał, trochę się napaliłem na 1080, tylko nie jestem pewny czy aż tak mocna karta jest mi potrzebna i czy ją wykorzystam. Wydać pieniądze to nie jest problem, wolałbym jednak zrobić to z głową dlatego liczę na pomoc.

Do rozdzielczości wyższej niż FullHD minimum to 1070 i nie ma o czym mówić. Komfort daje dopiero 1080 i jak masz wystarczające fundusze to 1080 wydaje się być najrozsądniejszym wyborem. Nie wiem co masz za target, ale zawsze najlepsze karty robił MSI w wersji Gaming X. W dodatku jeszcze się potrafią ładnie kręcić.

1 polubienie

W chwili obecnej wybrałem takie ciekawsze modele (http://www.morele.net/inventory/info/8dd7b8df/) między innymi MSI. Nie jestem fanem jakiejś konkretnej marki, wręcz przeciwnie mam niewielkie pojęcie o jakościach GPU produkowanych przez poszczególne firmy, bazuję raczej na informacjach i opiniach znalezionych w sieci.
Oczywiście nie zamierzam grać w UHD, ale mimo wszystko wydaje mi się, że 1060 zdechnie przy tej rozdzielczości a co dopiero przy ewentualnie 2 monitorach.

Pisałeś coś o 140 Hz. Do tego tylko 1070 lub 1080. 1060 to średniak, który radzi sobie w FHD@60 FPS. CPU jak najbardziej da radę i tu nie masz się co przejmować. Mocny i7 wystarczy. Jakimi parametrami odstaje? Mówisz o tych kilku MHz, które możesz sobie spokojnie dokręcić? Raczej żadna z wymienionych kart nie cierpi na jakieś braki, a jeżeli chcesz ASUSA do AURA to co Cię powstrzymuje? Różnica ile? 20 Mhz? Asusy zawsze były droższe, no ale jak te karty wyglądają. To potwory z dobrymi możliwościami OC. Za bajery też się dopłaca.

1 polubienie

No i wszystko jasne musi by 1080 ;), tym bardziej że 140Hz to wybiorę jak nadal majątek będą kosztowały monitory 240Hz.
Różnica to niecałe 80Hz na rdzeniu i prawie 800 na taktowaniu pamięci. W OC raczej nie będę się bawił więc zostanie referencyjne taktowanie. Oczywiście mam świadomość, że za bajery się płaci, wspomniałem o tym że bez problemu dołożyłbym do asusa te 100zł gdyby miał parametry Zotac. Jeszcze chcę tutaj zwrócić uwagę, że ASUS który jest w moim budżecie czyli do ~2,5k to nie jest Strix OC którego wszędzie polecają, lecz jego słabsza wersja - Advanced i Strix jest jedynie w kodzie producenta, a nie nazwie konsumenckiej. Dodatkowy minus ASUSA to jednak 2xDP, a nie 3 jak w pozostałych.

Znalazłem też wątek w którym po raz kolejny w ASUS vs EVGA odradzają ASUSA i polecają EVGA ze względu na lepsze chłodzenie i lepszy serwis.

EVGA to też firma, która robi najlepsze karty Nvidii. Zawsze polecało się EVGA, bo gwarancja nawet na 10 lat, ale podstawowej gwarancji to już tylko 2, gdzie MSI daje 3. Decyzja teraz tak naprawdę należy teraz do Ciebie. Większych różnic nie zauważysz przy takich minimalnych różnicach w zegarach, gdzie taktowanie pamięci nie ma wielkiego wpływu na wydajność - znaczy ma, ale nie jest jakiś oszałamiający. Najlepszym wyborem, jeżeli chodzi o fabryczne parametry jest Zotac, potem MSI ze względu na konstrukcję i cenę. Chyba zostaje jeden z tych dwóch. Chyba, że będziesz dopłacał do gwarancji rozszerzonej EVGA. Nie powiem, jest ciężko.

1 polubienie

No bardzo ciężka :confused: . Muszę to sobie podsumować bo obecnie mam 5 modeli na oku, być może ktoś do tego podsumowania dorzuci Swoje pięć groszy :wink: .

W prawie tej samej cenie są 3 karty (około 2 570 - 2 580):

  • Zotac GeForce GTX 1080 AMP! Extreme Edition
    minusy: długość;
    plus: wygląd względem MSI, fabryczne parametry, ma RGB LED
  • MSI GeForce GTX 1080 GAMING X - jest jaka jest, może na plus wyższe taktowanie niż ASUS
  • EVGA GeForce GTX1080 SC Gaming ACX 3.0
    minusy: brak RGB LED, wkrótce wyjdą nowe edycje z nowym układem chłodzenia;
    plusy: długość, polecana firma z dobrą opinią o układach chłodzenia

O 100zł droższy jest (trzeba mieć prawie 2,7k)

  • Asus GeForce GTX1080 Advanced
    minusy: bazowe taktowanie;
    plusy: długość, fajnie zgra się z płytą główną ASUS Strix ze względu na podświetlenie AURA
  • EVGA Karta graficzna EVGA GeForce GTX 1080 FTW Gaming ACX 3.0
    minusy: właściwie stary model bo zaraz w sklepach będzie z nowym układem chłodzenia;
    plus: RGB LED, długość, dobra firma, niższa cena bo jest już FTW2 o 100zł droższy

Oczywiście światełka mają najmniejsze znaczenie, ale przy tej cenie człowiek zaczyna oczekiwać też dupereli.

Z trzech pierwszych wybierałbym pomiędzy Zotac i EVGA, przy czym raczej w stronę Zotac. po dołożeniu około 100zł wybór bardzo Ciężki, ale chyba EVGA ze względu na najbardziej kompaktowy rozmiar, jak chodzi o parametry fabryczne jest pomiędzy ASUSem a Zotac, ma już RGB i chyba po prostu chce mi się jakiejś innej firmy niż ciągle to samo czyli ASUS, MSI, Dell, CM czy inne mainstreamowe marki.
Asus jest tutaj tylko ze względu na AURA i szczerze wziąłbym go tylko z tego powodu, ale nie wiem czy dobrze jest się kierować tym że jest ładny. Czy przypadkiem nie odbije mi się to czkawką. W sumie to można też dołożyć do 2,8k i wziąć FTW2, ale różnica tylko w coolerze który ma więcej czujników i poszczególne wiatraki pracują niezależnie. Pytanie jak to nowe chłodzenie wypadnie na dłuższa metę w praktyce.

Czyli chyba wychodzi na to że jak chcę wydać jak najmniej to Zotac ewentualnie EVGA bez RGB, a jak chcę dołożyć jeszcze tą stówkę to ASUS vs EVGA.

Mnie bardziej zależałoby na tej dłuższej gwarancji podstawowej np. w ASUSIE masz 3 lata no i AURA, z której skorzystasz. Czy warto dopłacać 200 zł do FTW2? No nie jestem przekonany…

Powiedz mi czym się różni Advanced od Strix, bo póki co różnice to zegar na korzyść Advanced.

https://www.asus.com/pl/Product-Compare/?products=1zMvS5oNHEGDTh6Q,rxhpVSuR74480kni&b=0

Kod z dopiskiem A8G to właśnie Advanced czy ja źle rozumuję? Chyba nie ma więcej kart 1080 od ASUSa z dopiskiem Strix. I to nie jest sam Strix tylko Strix Advanced. Znowu na rynku jest zamieszanie z powodu nazewnictwa… Wlazłem na stronę ASUSA. Są cztery Strixy. Dwa “normalne” i dwa 11Gbps. Nie ma wiecej

1 polubienie

Z tego co wiem to tak, lecz poza zwykłą wersją i Advanced jest jeszcze OC oraz każda występuje z symbolem 11gbps w nazwie kodowej, zupełnie nie wiem czym się różnią te ostatnie. Tutaj jest trochę więcej wersji: https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/,,1,,,25,,p,0,,,,8143O1100886/1/

Na tą chwilę wychodzę z takiego samego założenia i skłaniam się w stronę zakupu właśnie ASUSA. O EVGA myślałem ale FTW a nie FTW2.

Te oznaczenia to tylko dziwaczne oznaczenia sklepów. Asus ma tylko 4 karty 1080 jak już pisałem. Z dopiskiem OC to wersja 11Gbps patrząc po specyfikacji. To zwyczajne nakręcanie ludzi, by jedną kartę sprzedawać w kilku cenach.

https://www.asus.com/pl/Graphics-Cards/NVIDIA-Series-Products/

Wejdź w podany link, włącz filtr pod 1080 i zobaczysz 4 karty ROG. Więcej nie ma. Ostatecznie masz do wyboru dwie karty STRIX, gdzie Advanced jest mocniej wyżyłowaną.

Nie pierwszy raz się z czymś takim spotykam w sklepach internetowych.

1 polubienie

Dzięki już byłem i patrzyłem, dlatego ciężko czasami samemu się w tym wszystkim połapać, a niech jeszcze będzie błąd w specyfikacji i teraz w ogóle nie wiesz co kupujesz bo przecież sklep nie odpowiada za “ewentualne błędy w opisie produktu” :smiley: .

Dzięki wielkie za pomoc. Zobaczymy co ostatecznie wybiorę, bo kupować będę pewnie za jakiś tydzień czy dwa więc zobaczymy jak będą cenowo w tedy jeszcze stały. Do tego czasu muszę wybrać jeszcze jakieś dyski twarde :stuck_out_tongue: ale to może będę podpytywał w osobnym temacie, zwłaszcza o dyski m.2 nvme.

Nie, nie nie. Sklep odpowiada za poprawność opisu. Ma Ci dostarczyć to co było w opisie. Specyfikacja ma się zgadzać w 100% z opisem. W innym wypadku mają zwracać różnicę lub przyjąć zwrot i oddać pieniądze. Jeżeli ktoś gdzieś napisał, że nie ponosi odpowiedzialności za opisy to sorry, ale to z punktu widzenia prawa jest martwy zapis. Chyba, że opis został wzięty ze strony producenta i już tam był błąd, ale to się rzadko zdarza.

1 polubienie

Tak wiem, ale wiesz jak jest. Dość często pod opisem produktu można spotkać informację, że pomimo dołożenia wszelkich starań opis może zawierać błędy. Prawo, prawem, życie, życiem. Oczywiście można się szarpać, ale nie zawsze jest to gra warta świeczki. Dlatego czasami wolę kupić coś droższego o 20zł niż zastanawiać się jaka wersja w końcu jest oferowana przez sklep bo opis jest dwuznaczny.
Taki przypadek miałem jak kupowałem klawiaturę Roccat Suora, niby była tańsza chyba o 30 czy 40 zł, ale opis nie wskazywał jaka to jest wersja US czy UK, kod produktu na porównywarce cen był jak dla US, na sklepie ciężko stwierdzić, a na zdjęciach wersja UK. Mi zależało na układzie US więc dołożyłem już te 40zł dla świętego spokoju i kupiłem tam gdzie wszystko było w miarę jednoznacznie opisane. Lepsze to niż pisać pisma, bawić się w odsyłanie towaru i zwroty. Szkoda czasu i nerwów czasami dla paru zł. A jak już ktoś bierze na firmę to już w ogóle masakra bo nie ma się większości praw konsumenta :wink: .

Nawet firmy mają prawo skorzystać z ochrony kiedy towar nie zgadza się z opisem, w dodatku karta graficzna to nie sprzęt za parę groszy. Wyobrażasz sobie jakie byłyby cyrki gdyby nie chroniono konsumentów i firm przed fałszywymi opisami? Bierz i się nie zastanawiaj, a jak z jakiegoś powodu dostaniesz nie to co trzeba, choć w to bardzo wątpię to reklamuj i zażądaj wymiany na ich koszt.

1 polubienie

Heheh, dzięki za pomoc, ale z tą niezgodnością to odbiegłem trochę od tematu. Nie chodziło mi o tą konkretną ofertę, tylko tak ogólnie odnośnie wielu wersji tego samego produktu które sztucznie często tworzą sklepy :wink: .