Komputer do gier z Windows - Budżet 2100zł

Witam

Windows to 400 złotych. SSD mniejszych niż ~120GB nie warto brać, a to koszt 200 złotych. Na samą skrzynkę zostaje 1500 złotych. Szczerze mówiąc to bardzo mało. Może chociaż tego SSD byście odpuścili, skoro na system trzeba tyle kasy wydać?

Za ile można złożyć komputer gier ?

Budżet max –2350ZŁ

No ale ten SSD można odpuścić czy koniecznie?

Nie rozumie,budżet wzrósł o  250zł.

No tak, ale generalnie jeżeli zależy Ci na grach to przy zestawie do 3500 i to bez systemu zawsze lepiej zainwestować pieniądze w pozostałe podzespoły niż w SSD, który to tylko da Ci trochę szybsze uruchamianie systemu, programów itp. A Ty masz 2350 z czego jakieś 400-450 trzeba odliczyć na system. 1900 na zestaw z dyskiem to niewiele jeśli chcesz grać

Tak w ogóle to jaki masz dokładny model tego HDD 500GB? Jaki masz monitor?

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-6400-skylake-socket-1151-64bit-3-3ghz-65w-cache-6mb-box-bx80662i56400-757624/

Za 2100 bez Windowsa, to coś byś złożył. Zaś komputer za 1500zł, to nada się co najwyżej do przeglądania Internetu.

Chyba trzeba  uzbierać więcej pieniędzy?

Za taką kwotę, to udało mi się wstępnie złożyć komputer na i5 z 8GB DDR3, SSD Samsunga 250GB. Możesz kupić SSD 128GB, ale na Windows to może być za mało. Zasilacz BeQuiet 500W i obudowa.Na kartę graficzną już nie starczy kasy. Zestaw bez Windowsa i klawiatury. Jeśli chcesz z Windowsem, to co najwyżej najsłabszy i3 lub Pentium G, też bez karty graficznej.

Jeśli chcesz coś na AMD, to ja Ci już nie pomogę :wink:

____________________________

Powiem tak ,chce sobie pograć w  ,starsze’’ gry / 2006r-2013r

Mimo wszystko SSD bym odpuścił. Dobra to składamy coś teraz bez SSD czy zbierasz jeszcze kasę do jakiegoś tam pułapu i wtedy odświeżasz temat?

 

Czy jest dobre rozwiązanie - komputer na bazie AMD APU???

Nie, to nie jest dobre rozwiązanie. Jest wręcz beznadziejne.

A to:

Aleś się uparł na ten SSD… Jeśli to ma być do grania to weź go wywal, wsadź w jego miejsce i3 4170 zamiast Pentiuma, RAM zmień na jedną kość 8GB, zasilacz na Corsair VS 450 i będzie przyzwoicie.

Jednak dozbieram do  i3 .                                                                                                                                             Dziękuję za pomoc.

Witam, 

Instalacja systemu na HDD to jest dopiero beznadziejność !

http://www.x-kom.pl/p/209217-dysk-ssd-sandisk-120gb-25-sata-ssd-ultra-ii.htm

Za 2500zł, to ja spokojnie złożyłem kompa na i5, 8GB DDR3 Kingstona i SSD 250GB samsunga, zasilane BeQuietem 500W. Pomiędzy SSD, a HDD to 150zł różnicy, tak więc i tak nie poszalejemy. Nawet na porządną kartę graficzną nie starczy. Jak dołożysz kartę graficzną, to na pewno nie przy zasilaczu 400W.

Jeśli w tej cenie chcesz Windowsa, to faktycznie, tylko i3 i to najsłabszy.