Komputer do gier za niestety tylko 700zł

Witam szukam tylko skrzynki nadmieniam że mam już 4gb dobrego ramu i spoko dysk, czy dałoby się coś skomponować pod Starcrafta 2?

pozdrawiam dziękuje znowu za przeszkadzanie wam :slight_smile:

Dodane 01.07.2011 (Pt) 15:44

aha może to być używany zestaw jeżeli ktoś znalazł coś fajnego, pozdrawiam!

Jakiego? DDR DDR2 a może DDR3? Podaj jego prędkość.

matixonek90 , za 7 stów? Za tyle to dobrą grafikę dostaniesz :wink:

Kup sobie używane PS3 od kolegi lub X360.

To jest dość dobry pomysł ale wracając do tematu:

matixonek90 , niestety RAM to jest jedna z wielu rzeczy które potrzebujesz. Do tego dochodzi karta graficzna, którą jak ktoś już powiedział dostaniesz za 700 złotych ale do tego musisz zassać trochę prądu poprzez zasilacz do komputera a to będzie dodatkowe kilka stów.

Ciężko będzie coś złożyć w tym przedziale cenowym

pozdrawiam

już mam Xboxa 360, sc2 jest tylko na pc, serio nic sie nie znajdzie fajnego w tej cenie?

ten ram to a-data vitesta DDR2 800+

CL-4-4-4-12 2T Voltage: 1.9V-2.1V

dokladnie

Dodane 01.07.2011 (Pt) 16:36

a jakiś uzywany komplet na allegro? no niestety moje granice w kasie to wlasnie 700zł może 750zł maksymalnie

Coś sie znajdzie, tylko trzeba by popatrzeć i mieć czas oczywiście http://allegro.pl/athlon5200-3gb-geil-3 … 52061.html

dzieki Ci wielkie juz napsialem do tego kolesia, niestety ja sie nie znam troszke szukalem kompow ostatnimi czasy w styczniu 2006 od tego czasu wiele się zmieniło nie chcialem żadnego kompa bo wiele radości dawał mi mój xbox, a teraz sc2 wyszlo i mam pytanie z tej aukcji komputerem to na jakich detlach moze to pociagnac? i czy da sie go jakos minimalnie podkrecic?

Szukaj jakiegoś procka na AM2/AM2+ dwurdzeniowego (z mobo w 200zł się zmieścisz). Do tego Fortron/Delta z allegro. I zostaje Ci jakieś 450-500zł na grafikę, obudowę i napęd optyczny.

Weź jednak pod uwagę, że jak chcesz włożyć naprawdę dobrą grafikę to powinieneś dorzucić jeszcze ze 100zł na zasilacz :wink:

580zł z wysyłką to nie tak dużo jak za taką konfiguracje. Patrząc na wymagania tego Starcrafta to z lekkim naciągnięciem ten komp z aukcji spełnia zalecane wymagania, więc podejrzewam na średnich powinno być stabilnie, bo ta gra nie jest zbyt dynamiczna. A co do podkręcania to oczywiście da się. Ten proc ma 2.7GHz fabrycznie to 3.0 pójdzie swobodnie.

Jeśli byłbyś w stanie sam sobie złożyć zestaw to proponuję takie rozwiązanie:

Sprzedajesz obecne pamięci RAM (powinieneś dostać co najmniej 170zł) więc 750zł + 170zł daje nam już 920zł.

Za tą kwotę kupisz:

Procesor AMD Athlon II X3 445 BOX

ASUS M4N68T V2

GOODRAM DDR3 4096MB PC1333 DUAL 2 x 2048 CL9

Zasilacz Fortron FSP500-60APN 500W

Karty graficzne HD4850 lub HD 4850.

Pozostaje kwestia obudowy i napędu optycznego (DVD). Jeśli ich nie posiadasz możesz wziąć tańszy zasilacz ( Fortron FSP400-60MDN ) i za te pieniądze skombinować obudowę i napęd

Ja niestety jestem totalnym noobme umiem tylko wpiąć i wypiąc RAM z kompa mieszkam na wsi i niestety nie mam kogo poprosić o pomoc, a RAM mój rzeczywiście jest taki zły ;/?

nagrywareczke mam tylko nie wiem czy jest to skomplikowane aby ją wymontować i wmontować w nową obudowę?

Aha tea konfiguracja za 580zł taki moj kolega ze starcrafta 2 powiedził że procesor będzie hamował RAM i kartę graficzną, czy to prawda?

Dodane 01.07.2011 (Pt) 17:58

http://allegro.pl/listing.php/showcat?i … %BC&a_enum[4329]=all&a_enum[4477]=all&a_text_i[135][0]=4000&a_text_i[135][1]=&a_text_f[82][0]=&a_text_f[82][1]=&a_enum[173]=all&a_enum[44]=all a czy żaden z tych nie jest dobry?

Zrób to, co powiedział SzoteK. Przy twoim niskim budżecie zaryzykowałbym kompa bez obudowy.

Możesz skombinować takie coś, jak na tym blogu: KLIK!

Czyli karton i wycięte otwory :wink:

Procesor nie będzie za bardzo hamował.

StarCraft II ma dość małe wymagania, http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=9424.

Podaj konfiguracje obecnego komputera może wystarczy wymienić kartę graficzną.

mój komp ma już 6 lat przeszło… wymieniałem w nim własnie tylko RAM, dlatego odpada opcja upgr.

Bierz ten zestaw co podałem, obudowę możesz sobie odpuścić na razie :stuck_out_tongue:

Co do składania to w internecie pełno jest poradników i filmików, co i jak podłączyć, manuale też ci pomogą ;D. Powinieneś sobie poradzić.