Komputer do gier

(Karczoh123) #1

Witam. Chciałbym złożyć komputer do gier (buda + monitor), zakupy będę robił na ebay.co.uk , mój budżet to 700 funtów. Niestety w Anglii jest mniejszy wybór niż w Polsce jeśli chodzi o elektronikę. Z racji tego że niedługo lecę do Polski na urlop, mógłbym tam dokupić coś niedużego, aby weszło do plecaka :stuck_out_tongue: Kurs to mniej więcej 5 zł. HDD nie musi być zbyt wielkiej pojemności. Pozdrawiam i dziękuję z góry.

(Ascent) #2

W tym budżecie proponuję taki zestaw:

Procesor: Intel Core i5-2500k

Płyta główna: ASRock P67 PRO3 (B3)

Pamięć RAM: Patriot DDR3 8GB(2x4GB) 1333MHz

Karta graficzna: MSI GeForce GTX560Ti Twin Frozr II OC 1GB DDR5/256bit

Dysk twardy: Western Digital Blue 500 GB

Obudowa: Zalman Z9 Plus

Zasilacz: OCZ ZS 550W

Razem: ok. 600₤

Do tego jakiś monitor (nie wiem ile cali preferujesz), np.: BenQ G2222HDL

(Karczoh123) #3

ok, dzięki bardzo, monitor spełnia moje wymagania, spiszę to sobie wszystko na kartkę i ogarnę ceny tutaj i w Polsce, i zrobimy żeby było jak najkorzystniej, napęd już jakiś sam dobiorę, albo nawet wykręcę ze starszego kompa. Pozdrawiam.

(T Luk) #4

Tylko z dodatkowymi filtrami przeciwkurzowymi bo fabrycznie to obudowa sitko (i tak, nie tylko ja zwracam na to uwagę).

(Karczoh123) #5

Witam ponownie, odświeżam nieco temat, postanowiłem zmienić wnętrzności swojej starej budy, czyli zostawić z niej zasilacz, obudowę i napęd :smiley: Aktualnie posiadam taki oto zasilacz: http://www.ceneo.pl/852701 i tutaj rodzi się moje pytanie - czy wymieniona konfiguracja kilka postów wyżej nie będzie za dużym obciążeniem dla tego zasilacza? Kolejna sprawa to obudowa, takową posiadam teraz: http://cokupic.pl/produkt/Cooler-Master-Elite-333-RC-333-KKN1-GP i chciałbym po prostu zapytać czy Waszym zdaniem nada się czy lepiej wymienić na jakąś inną? Dodam że mam do niej 4 wiatraczki poprzykręcane, ale zawsze można je wstawić do nowej obudowy i tutaj właśnie mam dylemat.

Czyli na ten moment widzę to tak:

Procesor: Intel Core i5-2500k

Płyta główna: ASRock P67 PRO3 (B3)

Pamięć RAM: Patriot DDR3 8GB(2x4GB) 1333MHz

Karta graficzna: MSI GeForce GTX560Ti Twin Frozr II OC 1GB DDR5/256bit

Dysk twardy: Western Digital Blue 500 GB

do tego moja obudowa, zasilacz i napęd. Jak myślicie czy to rozsądne rozwiązanie? Nigdy niczego w życiu nie jestem pewien, a tylko Wasza opinia powstrzymuje mnie od zamawiania części :slight_smile: pozdrawiam

(Rufus2009) #6

Zasilacz raczej da radę, obudowę bierz którą chcesz, ta twoja wydaje się być dobra.

(sla17) #7

Zasilacz bez większego problemu powinien pociągnąć twoją konfigurację. Co do obudowy - z tego co wiem to za duża nie jest, osobiście dla spokoju bym wymienił. Skoro masz zasilacz, napęd - to osobiście bym kupił inną obudowę (np. Fractal Design Arc Midi Tower - świetna obudowa IMO warto tyle dać, jeżeli nie - to nieco taniej jest Fractal Design Core 3000 - również porządna konstrukcja, bez filtra na dole, z jednym miejscem na wentylator na topie, mniej dysków można wmontować, nie ma USB 3.0 (ale ma za to 4xUSB 2.0) - wybrałem ją, bo IMO nie warto było w moim wypadku dopłacić 80zł do Arca, ale jeśli można, to warto. Druga sprawa - wymieniłbym grafikę na Radeon HD7870. Jest w tej cenie jeszcze GTX570, ale śmiem twierdzić, że HD7870 jest mocniejsze KLIK na dowód

(T Luk) #8

Ona na górze ma miejsce na dwa wentylatory :wink: I podobnie jak do Zalmana Z9 przydadzą się do niej dodatkowe filtry przeciwkurzowe. Faktycznie lepiej zatem rozważyć Fractal Design Arc Midi Tower (test 1, test 2, test 3).

(sla17) #9

Nie wiem, co we mnie wstąpiło - przecież stoi obudowa obok mnie... pewnie chodziło mi o to, że ma jedno miejsce mniej w porównaniu do Arca, tylko że nie napisałem :stuck_out_tongue:

(Rmk) #10

Po co ciągle upieracie się na GTX560 ? skoro lepszym wyborem jest RADEON + jakiś tani GeForce do Physx/CUDA.

(sla17) #11

Jak odeszło kilka rzeczy, to przecież HD7870 jest lepszym wyborem, bo starczy pieniędzy (i nie wiem po co sobie zawracać głowę jeszcze jedną kartą do PhysX, skoro to widać w kilku grach...)

(Rmk) #12

Kilku grach ? w tej chwili jest około 30 gier które wykorzystują sprzętowy PhysX/CUDA i widać różnicę gołym okiem dodatkowo około 50 gier korzysta z programowego PhysX.

Jak ktoś zainstaluje gry które korzystają z PhysX lub CUDA i zacznie grać ze sprzętową fizyką a potem wyłączy PhysX/CUDA to ma pewien niedosyt jakby czegoś brakowało.

Bardzo dobrze widać to na np: Just Cause 2 i Rage które korzystają z CUDA, Alice Madness Returns, Mirror Edge, Metro 2033, NFS Shift 1 i 2, Mass Effect 2 i 3, Batman AA i AC, Borderlands, Sacred II, Battle - Los Angeles, Bulletstorm, Cryostasis, Dark Void kożystają z PhysX ba nadchodzące Aliens Colonial Marines i Borderlands II będzie korzystać z PhysX i CUDA dodatkowo sam Blizzard zastanawia się na zaimplementowaniem PhysX w Diablo III.