Komputer do gier

Witam. Chciałbym złożyć komputer do gier (buda + monitor), zakupy będę robił na ebay.co.uk , mój budżet to 700 funtów. Niestety w Anglii jest mniejszy wybór niż w Polsce jeśli chodzi o elektronikę. Z racji tego że niedługo lecę do Polski na urlop, mógłbym tam dokupić coś niedużego, aby weszło do plecaka :stuck_out_tongue: Kurs to mniej więcej 5 zł. HDD nie musi być zbyt wielkiej pojemności. Pozdrawiam i dziękuję z góry.

W tym budżecie proponuję taki zestaw:

Procesor: Intel Core i5-2500k

Płyta główna: ASRock P67 PRO3 (B3)

Pamięć RAM: Patriot DDR3 8GB(2x4GB) 1333MHz

Karta graficzna: MSI GeForce GTX560Ti Twin Frozr II OC 1GB DDR5/256bit

Dysk twardy: Western Digital Blue 500 GB

Obudowa: Zalman Z9 Plus

Zasilacz: OCZ ZS 550W

Razem: ok. 600₤

Do tego jakiś monitor (nie wiem ile cali preferujesz), np.: BenQ G2222HDL

ok, dzięki bardzo, monitor spełnia moje wymagania, spiszę to sobie wszystko na kartkę i ogarnę ceny tutaj i w Polsce, i zrobimy żeby było jak najkorzystniej, napęd już jakiś sam dobiorę, albo nawet wykręcę ze starszego kompa. Pozdrawiam.

Tylko z dodatkowymi filtrami przeciwkurzowymi bo fabrycznie to obudowa sitko (i tak, nie tylko ja zwracam na to uwagę).

Witam ponownie, odświeżam nieco temat, postanowiłem zmienić wnętrzności swojej starej budy, czyli zostawić z niej zasilacz, obudowę i napęd :smiley: Aktualnie posiadam taki oto zasilacz: http://www.ceneo.pl/852701 i tutaj rodzi się moje pytanie - czy wymieniona konfiguracja kilka postów wyżej nie będzie za dużym obciążeniem dla tego zasilacza? Kolejna sprawa to obudowa, takową posiadam teraz: http://cokupic.pl/produkt/Cooler-Master-Elite-333-RC-333-KKN1-GP i chciałbym po prostu zapytać czy Waszym zdaniem nada się czy lepiej wymienić na jakąś inną? Dodam że mam do niej 4 wiatraczki poprzykręcane, ale zawsze można je wstawić do nowej obudowy i tutaj właśnie mam dylemat.

Czyli na ten moment widzę to tak:

Procesor: Intel Core i5-2500k

Płyta główna: ASRock P67 PRO3 (B3)

Pamięć RAM: Patriot DDR3 8GB(2x4GB) 1333MHz

Karta graficzna: MSI GeForce GTX560Ti Twin Frozr II OC 1GB DDR5/256bit

Dysk twardy: Western Digital Blue 500 GB

do tego moja obudowa, zasilacz i napęd. Jak myślicie czy to rozsądne rozwiązanie? Nigdy niczego w życiu nie jestem pewien, a tylko Wasza opinia powstrzymuje mnie od zamawiania części :slight_smile: pozdrawiam

Zasilacz raczej da radę, obudowę bierz którą chcesz, ta twoja wydaje się być dobra.

Zasilacz bez większego problemu powinien pociągnąć twoją konfigurację. Co do obudowy - z tego co wiem to za duża nie jest, osobiście dla spokoju bym wymienił. Skoro masz zasilacz, napęd - to osobiście bym kupił inną obudowę (np. Fractal Design Arc Midi Tower - świetna obudowa IMO warto tyle dać, jeżeli nie - to nieco taniej jest Fractal Design Core 3000 - również porządna konstrukcja, bez filtra na dole, z jednym miejscem na wentylator na topie, mniej dysków można wmontować, nie ma USB 3.0 (ale ma za to 4xUSB 2.0) - wybrałem ją, bo IMO nie warto było w moim wypadku dopłacić 80zł do Arca, ale jeśli można, to warto. Druga sprawa - wymieniłbym grafikę na Radeon HD7870. Jest w tej cenie jeszcze GTX570, ale śmiem twierdzić, że HD7870 jest mocniejsze KLIK na dowód

Ona na górze ma miejsce na dwa wentylatory :wink: I podobnie jak do Zalmana Z9 przydadzą się do niej dodatkowe filtry przeciwkurzowe. Faktycznie lepiej zatem rozważyć Fractal Design Arc Midi Tower (test 1, test 2, test 3).

Nie wiem, co we mnie wstąpiło - przecież stoi obudowa obok mnie… pewnie chodziło mi o to, że ma jedno miejsce mniej w porównaniu do Arca, tylko że nie napisałem :stuck_out_tongue:

Po co ciągle upieracie się na GTX560 ? skoro lepszym wyborem jest RADEON + jakiś tani GeForce do Physx/CUDA.

Jak odeszło kilka rzeczy, to przecież HD7870 jest lepszym wyborem, bo starczy pieniędzy (i nie wiem po co sobie zawracać głowę jeszcze jedną kartą do PhysX, skoro to widać w kilku grach…)

Kilku grach ? w tej chwili jest około 30 gier które wykorzystują sprzętowy PhysX/CUDA i widać różnicę gołym okiem dodatkowo około 50 gier korzysta z programowego PhysX.

Jak ktoś zainstaluje gry które korzystają z PhysX lub CUDA i zacznie grać ze sprzętową fizyką a potem wyłączy PhysX/CUDA to ma pewien niedosyt jakby czegoś brakowało.

Bardzo dobrze widać to na np: Just Cause 2 i Rage które korzystają z CUDA, Alice Madness Returns, Mirror Edge, Metro 2033, NFS Shift 1 i 2, Mass Effect 2 i 3, Batman AA i AC, Borderlands, Sacred II, Battle - Los Angeles, Bulletstorm, Cryostasis, Dark Void kożystają z PhysX ba nadchodzące Aliens Colonial Marines i Borderlands II będzie korzystać z PhysX i CUDA dodatkowo sam Blizzard zastanawia się na zaimplementowaniem PhysX w Diablo III.