Komputer do gier!

Witam. Jestem dość zielony w komputerach dlatego zwracam się do Was. Czy ten komputer http://allegro.pl/komputer-power-do-gie … 94053.html, ten http://allegro.pl/hit-core-i5-4x3-3ghz- … 17261.html lub ten http://allegro.pl/core-i5-4x3-4ghz-4gb- … 24207.html jest dobry do gier, czy to jakaś przesada albo coś słabego ?? I jeśli jest słaby, czy mógłbym prosić o złożenie dobrego kompa do gier w cenie do 2300 zł ?? :> Bardzo proszę o radę i szybką pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam :slight_smile:

Zestaw nr 1 płyta bez możliwości podkręcenia procesora, poza tym i5 2500k ma chyba taktowanie 3.3GHz a nie 3.7, dupny zasilacz, grafa taka sobie.

Zestaw nr 2 płyta bez możliwości podkręcenia, ram no-name(to co mają na magazynie to wcisną) grafika z dopiskiem SE to zazwyczaj kastrat, dysk nie wiadomo jaki, to samo zasilacz.

Zestaw nr 3 jw.

Podsumowując nie kupuje się komputerów z allegro, poczekaj ktoś ci coś złoży.

http://tablica.pl/oferta/sprzedam-pc-na … 12X3w.html

Monti23 , też nie ciekawy ten zestaw - taka sobie obudowa, zasilacz mocno przeciętny, 2500K i taka płyta główna, toż to sensu nie ma. W tej cenie da się złożyć coś lepszego. I przekracza budżet.

Do 2300 to ja bym to tak widział

http://www.morele.net/inventory/info/tLUvyx/

na dodatek jak wpiszesz w polu kod promocyjny to

O6A2MVKEK1

to koszt montażu zmieni się na 1 złoty a koszt wysyłki powinien zmienić się na 0

Czy te 2300zł to napewno bariera finansowa nie do przebicia ?

Dodane 31.05.2012 (Cz) 11:20

Powiem tak: na chwilę obecną jeśli ktoś składa komputer do gier to absolutnie i bezdyskusyjnie powinien składać zestaw na procesorze core i5 2500K ale na solidnej płycie i zasilaczu. Jeśli nie dysponujesz większą gotówką, to masz dwa wyjścia.

  1. Doskładać do 3000zł i po raz kolejny zwrócić się o pomoc do forumowiczów o dobór komponentów.

  2. Myślę że lepsza opcja złożyć solidny zestaw tzn. Core i5 2500K, dobra płyta, pamięć ram wystarczy Ci 4GB w dualu, zasilacz solidny np Chieftec, Corsair, jakiś markowy conajmniej 550W, ale do tego słaba grafika max do 400zł. Na lepszą sobie doskładasz i może w ciągu kilku miesięcy ( bo nie wiem czy się uczysz czy pracujesz ), złożysz super maszynkę. Nie przejmuj się jeśli teraz zakupisz mocne komponenty ze słabą grafiką to za pół roku one się nie zestarzeją tak bardzo.

Tylko nie kupuj z GoodRam pamięci, bo tak na prawdę są do “d”. Ja od razu po kupnie i zamontowaniu tej pamięci, miałem błędy, polecam Kingstona lub corsaira czy OCZ.

Trafiłeś na felerna sztukę. Bardzo rzadko czytam takie opinie, wręcz wcale.

Nie wiem, ale ja już z tej firmy nie kupię :smiley:

Też mam Goodramy i śmiało mogę polecić, a przecież od czego jest gwarancja? Miałeś pecha.

ale co gwarancja, jak ja zacząłem podkręcać, a gwarancja OC nie podlega :slight_smile:

Więc albo pechowa sztuka, albo po prostu sam coś upaliłeś przez OC. Miałem ponad 7 lat good ramy w starym komputerze, w nowym mam od miesiąca. 0 problemów. Dodam , że stary komputer nie był odpalany od święta a pracował praktycznie ok 17-20/24h. Dysk przepracował ponad 28000 tys godzin.