Komputer do gier

Witam chciałbym w jakiś sposób dostosować mój komputer do między innymi takich gier jak : Just Cause , Payday , Asassin’s Creed , CS GO , BF , Call of Duty , Arma 3

Aktualny mój zestaw :

| | Procesor | Intel Celeron G1840 (2 rdzenie, 2.80 GHz, 2 MB cache) |
| | Chipset | Intel H81 |
| | Zainstalowana ilość pamięci RAM | 4 GB (DIMM DDR3, 1333 MHz) |
| | Maksymalna obsługiwana ilość pamięci RAM | 16 GB |
| | Ilość gniazd pamięci (ogółem / wolne) | 2/1 |
| | Karta graficzna | Intel HD Graphics |
| | Wielkość pamięci karty graficznej | Pamięć współdzielona |
| | Dysk twardy | 1000 GB SATA 7200 obr. |
| | Wbudowane napędy optyczne | Nagrywarka DVD+/-RW DualLayer |
| | Dźwięk | Zintegrowana karta dźwiękowa zgodna z Intel High Definition Audio |
| | Łączność | LAN 10/100/1000 Mbps |
| | Rodzaje wyjść / wejść - panel przedni | USB 3.0 - 2 szt.
|

Na pewno dołożenie ramu pomoże może nie 16 ale 8 giga nie zaszkodzi

I sprawa podstawowa ile masz kasy na rozbudowe

To zależy ile potrzeba na taka podstawowa rozbudowe

 

Jeżeli to ma być komputer do gier to w pierwszej kolejności pomyślałbym nad kupnem dedykowanej karty graficznej i wymianie procesora. Bez podania budżetu jakim dysponujesz nikt nie doradzi ci nic konkretnego.

O karcie dedykowanej nie pisałem bo to jest dla mnie taka oczywistość jak słońce na niebie

Karty zintegrowane nie służą do gier co do procesora podaj dokładną nazwę płyty głównej a taki orientacyjny koszt Myśle że około 1000 zł ale strzelam

Mnie zaś coś się wydaje, że mamy tu do czynienia albo z mini PC albo wręcz z laptopem, więc może się okazać że rozbudowa może się okazać niemożliwa.

Mnie ta zintegrowana karta skłania mnie ku temu ale że w 1 wypowiedzi dałem ciała z dedykowaną grafiką to już o lapku nie pisałem. O ramie napisałe bo ramu nawet w wypadku lpka nie wiem jak mini PC ale do lapka dołoży

Możliwe że to mini PC , (P.S. Nawet nie wiedziałem że kompy się dzilą na mini ale ok) skoro się nie da rozbudować …  to poprosiłbym już o jakiś lepszy zestaw w sensie komputer za około 2000zł , wiem że cuda to nie będą ale lepsze niż to co teraz mam :slight_smile:

Tu masz obrazy jak wygląda mini PC https://www.google.pl/search?q=mini+PC&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj3p__grqzLAhWoDpoKHdG5CpkQsAQINQ&biw=1920&bih=946

56dc69711eaba_product-bigacer-axc-605-g156dc6971b381d_product-bigacer-axc-605-g1Tu są zdjęcia mojego PC :

 

 

Więc rozbudowę możesz sobie odpuścić. Zacznij kompletować nowy sprzęt (w sensie inny niż to co pokazałeś).

Kiedy byłbyś w stanie kupić ten komputer za te wspomniane 2 tysiące? To jest kwestia kilku dni czy raczej kilku miesięcy?