Czy można zbudować bardziej wydajną jednostkę niż to? ( chodzi mi o procesor itp )
PS. z nowych technologi a nie jakieś sandy bridge’y oraz z nowych części bo nie za bardzo ufam używanym.
Ram nie ma w zestawie na tej stronie ponieważ jest za drogie 147 zł z cl17…
Pozdrawiam.
Bez karty graficznej będziesz grał co najwyżej w symulator pokazu slajdów.
Zasilacz to jakaś totalna chińszczyzna, to już lepiej dorwać jakąś używkę pod którą jakiś producent się podpisał (np. chieftec, coolermaster, itd).
Nie lepiej kupić konsolę i po prostu grać niż składać cokolwiek w tak niewielkim budżecie gdy na rynku producenci prześcigają się w tym który bardziej wydoi konsumenta. Procesory intela od jakiegoś czasu mają absurdalne ceny, podobnie pamięci DDR4.
Dlatego napisałem, ze polecam drugi, który składam
To, że słyszałeś o grzaniu, cóż, każdy się grzeje, jak nie podkręcasz da radę na boxie, że wydajność spadnie przy 2200G vs i 8100, racje, tylko mierz w tej samej kategorii cenowej 450 amd vs 850 intel? 2400G (650 pln) jest nawet nieco lepszy od i3, a grafika Ryzena bije i3 na głowę (poziom gt 1030 lub nawet więcej) Jednym słowem w takim budżecie Intel nie ma racji bytu, przed podwyżkami, ok, teraz nieopłaca się:)
Przydała by się płyta główna która ma więcej pci-expres bo będe miał kartę wifi + taką karte od programu do renderowania + pare innych, karte graficzna kiedys doloze
Chyba potrafisz sobie wyobrazić jak to działa.
Jeżeli procesor 2-rdzeniowy renderuje przykładowy projekt 10 godzin, to czterordzeniowy zrobi to w 5, a 8-rdzeniowy w 2,5h.
Renderować możesz nawet na celeronie, potrzebujesz po prostu odpowiednio dużo czasu.
Oczywiście skalowanie wraz ze wzrostem ilości rdzeni nie jest zupełnie liniowe, ale to chyba nie ma tutaj aż tak istotnego znaczenia, to tylko przykład.
Układem obliczeniowym może to być CPU, GPU (karta graficzna), APU (procesor ze zintegrowanym układem graficznym) lub dedykowany ASIC (zaprojektowany wyłącznie do określonego zadania układ scalony).
Karta Graficzna jest, zintegrowana. Tak liczę że zagram w gry
W jakieś na pewno zagrasz, w sapera, pasjansa, w gry sprzed 10-lat.
Ten ma certyfikat to że marka jest z czarnej listy nie oznacza to że jest zasilacz z czarnej
Ten certyfikat gwarantuje że zasilacz jest zbudowany z przynajmniej przyzwoitych komponentów, nie da się zrobić efektywnego (tj. certyfikowanego) zasilacza biorąc najgorszy szajs, najtańsze kondensatory, najtańsze przetwornice.
PS> Gdybyś chciał kartę na dzień dobry brać, to Ryzen bez APU byłby lepszy, ale cóż: coś za coś No i ew. pomyśl jaką chcesz kartę, ten zasilacz 350 jest OK, ale z prądożercą może być za słaby. No i kwestia BIOSu , zapytaj w sklepie przez zakupem, czy nie trzeba robić aktualizacji, coś mi świta, ze z niektórymi trza.
Po obniżeniu detali w rozdzielczości 1280x720 pograsz w 20-30 klatkach na sekundę, gra nie będzie ładna, ani komfortowa, ale jak tak strasznie ci zależy to pograsz.
Asrock ma “długie pci 4”, jedyne co powinno Ciebie interesować, to
dla kart x1 prąd do 0,5 A, czyli moc do 6 W, a łącznie do 10 W;
dla kart x4 i szerszych prąd do 2,1 A, czyli moc do 25 W, łącznie także do 25 W;
dla pełnowymiarowych kart x1 moc do 25 W uzyskiwana po inicjalizacji i konfiguracji programowej jako tzw. „urządzenie wysokiej mocy”;
dla pełnowymiarowych kart graficznych x16 prąd do 5,5 A, czyli moc do 66 W, a łącznie do 75 W uzyskiwana po inicjalizacji i konfiguracji programowej jako tzw. „urządzenie wysokiej mocy”.