Komputer do gier

Witam! Czy ten komputer będzie dobry do gier typu CS GO, Grand Theft Auto V lub Fortnite?

  • Intel Core i5 2400 - 4x3.10 GHz TURBO do 4x3.40GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB DDR3
  • Płyta główna: INTEL H61
  • Dysk twardy: 1T HDD
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1660 6GB
  • System operacyjny: Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit
  • Napęd optyczny: nagrywarka DVD

Wziąłbym lepszy i nowszy o generację CPU np i5-3570, ale bez dopisku k bo i tak ta płytą nie pozwala na OC CPU i niepotrzebnie dopłacisz - uważam że dobrze sparuje się z tą kartą graficzną.
Też mam płytę H61 i po aktualizacji BIOSu śmiga mi i7-3770, ale trochę nie warto kupować taki CPU bo płaci się extra premię za najlepszy procek pod LGA 1155, ja go wziąłem bo już nie będę więcej ulepszał CPU i chciałem ulepszyć CPU tylko raz, ale za to porządnie tj z i3-2120 (i byłem akurat przy kasie) tylko kupię nowy komp ew. zmienię jeszcze kartę GTX 1060 6 GB OC na GTX 1660 Ti albo jak hajs pozwoli to RTX 2060 Super, ale już nie lepszą niż ta druga bo procek będzie wąskim gardłem o co zresztą boję się w Twoim przypadku przy i5-2400 bo to dość słaby procek w porównaniu do tej karty co piszesz.

Może być OK poza tym, że grafika może więcej niż procesor i nie wiadomo czy płyta główna posiada złącze SATA III, żeby dyski SSD mogły działać z pełną prędkością. Obecnie opieranie się na SATA II najczęściej boli użytkowników.

Nie będzie. Rozumiem, że to jakieś gotowiec z Allegro?
Sfrajerujesz się lecąc na kartę graficzną, którą może w 60% wykorzystasz.
Z i5-2xxx czy 3xxx maksymalnie rx 570/gt 1060. Tą kartę 1660 musiałbyś łączyć gdzieś na poziomie i7 z 2/3xxx by działała mniej więcej na 100%, a i tak będzie cierpiała przez pcie v2, wolniejszy RAM i dysk na sata 2.

Jeżeli masz budżet rzędu 2000 i nie potrzebujesz kolejnego Windowsa to celuj w Ryzena 1600 lub używane 1400 (odpowiednik i7 z 2 generacji). Jeżeli koniecznie chcesz z używany, choć nie dałbym im 3 lat gwarancji życia, skąłdaj sam i celuj w i7, i5 to zakup czegoś do wymiany na start, druga sprawa to RAM, przy tej karcie powoli w stronę 16 GB warto spoglądać, a czy płyta tyle przyjmie nie wiem nawet.:slight_smile: .