Komputer do grafiki 3d 4,3 tyś

Witam 

Czy te części są kompatybilne?

Mógłbym coś jeszcze zmienić?

i7-4770K 3.50GHz 8MB BOX

GeForce GTX780 3072MB 384bit OC

4096MB 1866MHz Play CL9 Czerwone

Z87-G43 GAMING (Z87 3xPCI-E DDR3)

800W Lepa MaxGold BOX

Są, są. Nie chciałbyś jednak, aby ktoś zaproponował Ci inny zestaw? Być może nie potrzebujesz takiego procesora i zasilacza.

fedsoifoiefw

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Ok, może być inny zestaw.

Procesor może być trochę gorszy, lecz chciałbym spać spokojnie i nie zastanawiać się czy wiedźmin 3 wejdzie mi na ultra.

Na zasilaczach się nie znam.

Komputer potrzebny mi będzie do grafiki 3d, lecz w kilka gier chciałbym też zagrać.

zasilacz niepotrzebnie taki , płytę jak idziesz w tak mocny procesor bierz z 97 , a procesor nie trochę gorszy tylko trochę lepszy damy

 

http://www.x-kom.pl/p/186013-plyty-glowne-socket-1150-msi-z97-gaming-3-z97-2xpci-e-ddr3.html

Sory zapomniałem napisać- będzie 4x4 gb ramu.

Części muszą być ciche tzn. chciałbym spokojnie spać, gdy coś będzie się renderować całą noc.

Obudowa będzie ok.

to jest procesor typowy do podkręcania, więc żeby to robić a zarazem też będzie ciszej potrzebne jest dodatkowe chłodzenie np.

http://www.x-kom.pl/p/187972-chlodzenie-do-procesora-silentiumpc-grandis-xe1236.html

 

wysokość chłodzenia 158 mm

600w wystarczy ?

Specyfikacja techniczna:

  • Moc maksymalna: 600W
  • Obciążalność linii +3.3V i +5V: 140W
  • Obciążalność linii +12V: 540W
  • Łączna obciążalność linii +3.3V & +5V, +12V: 600W
  • Łączna obciążalność linii -12V: 3.6W
  • Łączna obciążalność linii +5Vsb: 15W
  • Standard wykonania: ATX12V v2.4
  • Zgodność z dyrektywą RoHS: Tak
  • Zgodność z dyrektywą ErP Lot 6: Tak
  • Certyfikat sprawności: 80Plus Bronze

a cały zestaw pod obciążeniem weźmie tyle ile jego cena wynosi :slight_smile:

Czy wystarczy ci 16GB RAM (biorąc pod uwagę też przyszłe zadania), czy w przyszłości nie będziesz chciał zwiększyć ilości pamięci (nie lepiej wziąć dwa moduły po 8GB i mieć możliwość dołożenia następnych)?