Komputer do grafiki ~6000zł


(Kaasia669) #1

Witam, piszę z prośbą o "złożenie" komputera do grafiki i renderingu za około 6000zł. Programy jakich używam to z chmury adobe: AE, Photoshop, Illustrator. Przy okazji chciałam zapytać czy znacie jakieś stronki gdzie wirtualnie można złożyć taką listę części bez konieczności zamówienia ich? z góry dziękuję za poświęcony czas:)


(Atronics) #2

tutaj jakiś monitor do tego ma być w tej cenie ?


(Ationx) #3

Poza pytaniem o monitor napisz też, czy komputer będzie tylko do grafiki czy może też do gier? System w cenie ma być? Jakieś inne peryferia czy sama skrzynka? Zamierzasz podkręcać procesor?


(Kaasia669) #4

przepraszam za brak odpowiedzi. Oczywiście sama skrzynka z bebechami. Jak nie byłoby problemem i jest duża różnica pomiędzy zestawem do grafiki i renderingu oraz do gier to proszę o te 2 rodzaje. Bez systemu operacyjnego może być


(Atronics) #5

Witam

Ja myślę ,że będzie taki uniwersalny i do gier i do grafiki i renderingu,

Szybki procesor ,który w pracach i programach graficznych będzie bardzo wydajny zwłaszcza jeśli będą to prace na wielu warstwach to ten procesor sprawdzi się znakomicie , a do grafiki oczywiście nacisk na NVIDIĘ,  do tego dochodzi 16GB pamięci dysk SSD na podstawowe oprogramowanie plus Dysk HDD (jeśli pojemność niewystarczająca to wstawimy 2TB).

Obudowę dałem wyciszoną jeśli preferujesz ciszę (natomiast jak nie musi być taka możemy wstawić tańszą) dodatkowo jeszcze jest chłodzenie na procesor mimo że nie będzie podkręcany ale będzie to miało wpływ na jego ciszę i kulturę pracy (nie będzie się tak wysilał)

 

więc propozycja zestawu z mojej strony

 

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-4790-3-6ghz-lga1150-box-bx80646i74790-haswell-refresh-636605/


(drunkula) #6

Przy takim budżecie można myśleć o profesjonalnym workstation na xeonie, np od HP (Z230 + Nvidia quadro) czy Della (Dell Precision T1700)… Zupełnie inne podejście do jakości, serwisu, gwarancji (na hp jest 3 lata)

 

Pierwszy z brzegu http://www.kuzniewski.pl co prawda nie ma konfiguratora, za to ma infolinię - przy takiej kasie pracownicy sami Ci obliczą biegusiem i doradzą wymiane / dołożenie części. :wink:


(system) #7

http://proline.pl/sklep.php?id=konfigurator


(Kaasia669) #8

dzięki wielkie za pomoc. W wolnym czasie sprawdzę Wasze propozycje, jeszcze raz dziekuje