Komputer do grafiki i gier do 1800/2000 zł

A czemu chcesz akurat W7? Jezeli chcesz przenieść licencję to kluczem W7 możesz aktywować W10, bo sam tak zrobiłem w sierpniu.

Bo korzystałem z Windows 10 i zwyczajnie nie przypadł mi do gustu, dla mnie jest nieintuicyjny, do tego ta telemetria i niemożność wyłączenia aktualizacji - wolę 7 gdzie mam większą kontrolę, wiem gdzie co jest i nie mam kafelków.

Poskładałem inny zestaw, na tym AMD właśnie:

CPU: AMD Phenom X6 1055T
MOBO: Asrock 890GX EXTREME3
GPU: Radeon R9 270X
RAM: 8GB DDR3
HDD: 500GB SATA3 (nie wiem jaka marka)
SSD 64GB (nie wiem jaka marka)
PSU: Chieftec/bequiet! 500W (nie podaje modelu ale o te marki mi chodzi)
Chłodzenie: SilentiumPC Spartan Pro 3
Obudowa: SilentiumPC Brutus

Razem wychodzi koło 1600zł przy używanych częściach (prócz dysku który kupuję nowy), na monitor 400zł i mam cały zestaw. Co myślicie?

Że będzie Pan żałował :slight_smile:
https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-Phenom-II-X6-1055T-vs-AMD-Athlon-200GE/390vs3325

Ten mega 6 jajkowiec jest równie wydajny co budżetowiec Athlon 200 GE za 250 zł, kiedy wejdzie w grę wydajność 1 rdzenia, to będziesz miał poziom netbookowskich N3XXX. O braku gwarancji nie wspominam. Dysk 60GB? W nowe za niecałe 100złza 120GB, nie oszczędzam 30zł.
No ale jeżeli się upierasz, jeżeli nie pasuje Ci Windows 10, to do śmierci będziesz z muzealnym sprzętem. Chyba że Linuks jakieś skradnie Twoje serce:)

To co będzie lepsze od niego w tej cenie, z możliwością uruchomienia Windows 7?

Jeżeli naprawdę MUSISZ, nóż mi się w kieszeni otwiera, to pomyśl może o… G4560 wydajność ta sama, niektóre płyty wspierają DDR3, Windows powinien pójść, no i socket 1151… lub może o FM2+ poszukaj czegoś wydajnościowo bęzie tak samo, a płyta i procek będzie młodszy… wydajność sprawdź w linku, który Ci podesłałem…

EDIT. Jeszcze ejdna opcja: A10 na AM4 idą podobno pod Windowsem 7… niepolecane, ale idą. https://community.amd.com/thread/228162

1 polubienie

Ryzeny ogólnie idą pod W7, bo AMD wypuścił sterowniki w przeciwieństwie do Intela. Problemem zostają aktualizacje, ale to też idzie obejść choć nikt nie daje gwarancji, że z którąś aktualizacją się coś nie posypie. Kurczowe trzymanie sie W7 nie ma sensu, zwłaszcza przy wymianie sprzętu. Są problemy z W10, ale dosyć jest to rozdmuchane. I tak Cię w to końcu czeka. Nie ma sensu się ograniczać i rezygnować z wydajności dla W7

Aktualizacje to dla mnie nie problem bo nie instaluję ich od czasów XP - kiedyś wyłączało się bo wszyscy mieli piraty, teraz sie przyzwyczaiłem i rutynowo przy instalacji wyłączam je na stałe.
Niestety z w/w powodów nie zamierzam przesiadać się na 10, będę używał 7 dopóki nie przestaną na niego robić najpotrzebniejszych programów a potem pomyślę, może przesiądę się na Maca? Nie wiem jeszcze, to zależy od tego ile będę miał kasy za te 2-3 lata a tego nawet Bóg nie wie :smiley:

Czy taki procesor obsługuje 7 i będzie lepszy od tego co podałem wcześniej??

To jest kompletna padaka.
Poczekaj, zaraz Ci coś wymyslę.

Jak koniecznie chcesz coś starego z W7 to proszę.


Do kupujesz i7-2600 za 400 zł.
RAM 4GB za 60 zł.
Zasilacz nowy SilentiumPC 500W za 180 zł.
Dysk SSD (teraz w x-kom na dobrej promocji nawet za 150 zł 240 GB).
Grafika może być całkiem niezła jak rx 460 4GB lub jak budżet się zamknie to gtx 1050 ti.

Z wymiana zasilacza będzie problem bo złącze zasilania płyty w tym Fujitsu P510 jest niestandardowe 16 pin.

Jak po leasingowy i ograniczymy się do grafik zasilanych tylko z płyt głównej, to w przypadku dell optiplex montują tam 270-290 W i nie ma potrzeby montowania innego zasilacza. W końcu OC wykonać się nie będzie dało a taki komputer z i5-4460 i GTX1050Ti wciąga maksymalnie w okolicach 170-180 W.

Jak jednak koniecznie chcemy wymienić zasilacz to polecam poszukać Delli 390, 790, 990, 3010, 7010, 9010 (x90 obsługują tylko 2 gen procków, x010 obsługują 2 i 3 gen, 7010, 9010, mają złącza USB 3.0, te z 3 z przodu mają 2 sloty RAM, a z 7 i 9 4 sloty RAM).

No to skoro tak, to możesz kombinować z AM4… najwyżej, pewnego pięknego dnia oddasz komuś z rodziny jak zobaczysz po nieproszonej aktualizacji kafelki.