Komputer do grafiki i wideo

A więc zacznijmy:

Procesor - Intel Core 2 Q9450 Quad Core

Płyta główna - Gigabyte GA-EP45-DS3P

Pamięć - Patriot Extreme Performance ViperSeries DDR2 2x2GB 1066mhz

Karta graficzna - 2 x Radeon HD4850

Nagrywarka DVD - LG SuperMulti

HDD - Samsung Spin Point F1 500GB

Monitor - NEC MultiScyn LCD2470WNX

Obudowa - ATX B2 Stealth Bomber InWin

Zasilacz - Cooler Master ATX eXtreme power 600W PFC

Główne przeznaczenie to nieliniowa obróbka wideo i grafiki.

Co sądzicie o tym zestawie?

Proc - ok.

Płyta - MSI P45 Neo2-FR

RAM - Mushkin 2x2GB/Crucial Ballistix 2x2GB z allegro.

Karta - ok.

Nagrywarka - Pioneer DVR-215

Dysk - Samsung F1 640GB

Monitor - ok.

Obudowa - ok.

Zasilacz - Corsair 750TXEU

pamięci Patriot też mogą być

Na jakich programach pracujesz dokładnie ?

Radził by Tobie zainwestować w Raid dla bezpieczeństwa danych i szybkości pracy 2 x 640GB powinno wystarczyć a czuć różnicę przy operowaniu na bardzo dużych plikach .

Pracuje na prawie całości Adobe MC

Ja to widzę tak :

Procesor - Intel Core 2 Q9450 Quad Core

Płyta główna - MSI P45 Neo2-FR

Pamięć - Mushkin 2x2GB/Crucial Ballistix 2x2GB

Karta graficzna - 1 x Radeon HD4850

Nagrywarka DVD - LG SuperMulti

HDD - Samsung Spin Point F1 250GB + 2 x 640GB w RAID

Monitor - NEC MultiScyn LCD2470WNX

Obudowa - ATX B2 Stealth Bomber InWin

Zasilacz - Corsair 750TXEU

Ale co do grafiki bym się zastanowił nie chodzi tutaj o to że jest za słaba za mocna czy coś podobnego tylko firma Adobe raczej współpracuje z Nvidia i Matrox i jak czytałem zalecaną konfigurację przez firmę Adobe to tam raczej zalecali Nvidię a jak masz wspomaganie jakąś kartą obróbki w czasie rzeczywistym to bardzo dobrze sprawują się matroxy .

Jeśli również będziesz chciał uruchomić np : Adobe Premiere w wersji niższej niż Pro to nie popracujesz na powyższym sprzęcie bo tym niższym wersją brak wspomagania dla wielu rdzeni i program się nie włącza w ogóle.

Chyba raczej 320 + 2x640, a najlepiej 2x320 + 640.

Właśnie nie 250GB lub 320GB na system oprogramowanie i jak ma tam zdjęcia i jakaś drobnicę a 2x640GB po to aby miał dobra archiwizację tzw surówki i gotowego materiału w przypadku video.

Jak chcesz wiedzieć, to na archiwizację danych wziąłbym jeden, ale większy dysk, a 2 mniejsze spiąłbym w RAID i zwiększyłbym sobie w ten sposób wydajność. Poza tym jak już kupować mały dysk, to tylko 320GB - 250 jest wolniejszy.

Zasilacz 600W SXS :wink: 199zł

Co mi się wydaje że nigdy nie miałeś komputera do nieliniowego montażu video + Adobe Premiere . Co mi da wydajność dla systemu i pracy jak algorytm konwersji video jest napisany tak że możesz mieć proca 8 rdzeni i cudaczne raidy dla programów jak algorytm odwala swoje na poziomie może 50% mocy twoje sprzętu a przyspieszyć konwersję i renderingi efektów musisz dokupuić sobie kartę np : Matrox Video itp łysa karta 2,5tys - 7tys i to daje dopiero kopa przy konwersji i efektach bo widzisz wszystko od razu bez renderowania scen i taka karta pozawala dodatkowo podpiąć normalny tv + kilka innych urządzeń studyjnych.

Podobną konfigurację miałem w pracy 2 x 500GB na system i programy + 320GB na składowanie gotowych danych i co się stało benc pewnego dania dysk 320GB pogubił dane i lament bo ludzie montowali niektóre materiały po 1,5 tygodnia. Więc przepychanka która konfiguracja jest lepsza pozostawiam do namysłu . Ja wole cenić swoje ważne dane niż zachwycać się trochę większą wydajnością.

Już trochę zeszliśmy z tematu . Ja nie mam już nic do dodania konfiguracja kompa jest ok a sprawę dysków pozostawiam zainteresowanemu .

Ludzie ja nie będę na tym robił bóg wie co :? . Pracuje w firmie reklamowej a te trwają max 1-2 min. Poza tym to komputer do domu i czasami tez chcę w coś zagrać.

Nagrywarka: GSA-H42L, lepszej nie znajdziesz, jedna z najlepszych w 2007 roku.

Teraz mamy rok 2008 i teraz jedna z najlepszych to Pioneer DVR-215.

Pomyliłeś lata? :stuck_out_tongue:

====================

K.

Zarówno H42L jak DVR-215 prezentują podobny poziom, ale H42L ma LightScribe (bardzo fajna rzecz), oraz garść przydatnego oprogramowania, która zapobiega piraceniu.