Komputer do grafiki (PS, AI, ID) do 4 000 PLN

Hej, przyszedł czas na zmianę sprzętu. Potrzebuję PC (nie Mac) do Ps, Ai, Id, żeby ogarnął parę procesów na raz i nie ciął się po podłączeniu tabletu graficznego. Chciałabym się zmieścić w 3-4 tys. Jestem w stanie coś znaleźć? Chyba najlepiej będzie coś złożyć samemu, ale gdzie i jak?

[quote=“KatarzynaWu, post:1, topic:521396, full:true”]
Hej, przyszedł czas na zmianę sprzętu. Potrzebuję PC (nie Mac) do Ps, Ai, Id, żeby ogarnął parę procesów na raz i nie ciął się po podłączeniu tabletu graficznego. Chciałabym się zmieścić w 3-4 tys. Jestem w stanie coś znaleźć? Chyba najlepiej będzie coś złożyć samemu, ale gdzie i jak?
[/quote]Cześć,

w morele lub w esc. Dobre ceny, są kody na złożenie za darmo lub za złotówkę.

dysk p300 Toshiba (na magazyn) i SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (ten na system i programy)
obudowa SilentiumPC Pax M70
zasilacz VS450 Corsair
karta graficzna r460 4GB
pamięć DDR4 2x8GB 2400MHz CL14
Intel Core i7-7700 box
Gigabyte GA-B250M-DS3H
Windows w wersji BOX

Jak coś zostanie można kupić np. Transcended 370 120GB na tempy do programów.

KatarzynaWu

Jeśli Tobie specjalnie nie zależy na tej wyciszonej obudowie,to wystarczy taka.










Plus usługa montażu przez sklep.
Umieść w koszyku usługę złożenia zestawu komputerowego bez dodatkowego chłodzenia.
W koszyku z zamówieniem w polu “Wpisz kod promocyjny” dodaj: W3FHN58JFW kliknij wyślij
Koszty wysyłki i cena usługi składania komputera zostaną zmienione automatycznie -będziesz miał złożenie za 1 zł

[quote=“Atronics, post:3, topic:521396”]
Seagate BarraCuda 1TB 6Gb/s SATA (ST1000DM010) w Morele.net
[/quote]To nie jest ten sam dysk co na początku. Firma po cichu obcięła cache i momentami wydajność wygląda tragicznie na tle konkurencji.

Co znaczy obcięła cache? Oba modele, ten starszy ST1000DM003 oraz powyższy mają identyczny rozmiar pamięci cache.

[quote=“Odyniec_Stary, post:5, topic:521396, full:true”]
Co znaczy obcięła cache? Oba modele, ten starszy ST1000DM003 oraz powyższy mają identyczny rozmiar pamięci cache.
[/quote]Przepraszam, najwyraźniej “numerki” pomyliłem. Oczywiście chodziło mi o 003, ale po tym zachowaniu Seagate’a, byłbym niezmiernie ostrożny kupując coś od nich.

Porównanie ST1000DM003 1SB10C (32M) vs 1ER162 (64M).

Znacznie bezpieczniej jest brać Toshibę p300 1TB lub WD Blue 7200 rpm.

Przeczytaj czasem co piszesz, bo wprowadzasz w błąd.

Toshibe P300 też bym wziął. Nie dlatego, że mam z góry wyrobioną opinię o firmie Seagate, lecz dlatego, że jest to wydajniejszy model oraz cichszy.

Ja bym był bardziej ostrożny brać coś od WD.

[quote=“Odyniec_Stary, post:7, topic:521396, full:true”]
Przeczytaj czasem co piszesz, bo wprowadzasz w błąd.

Toshibe P300 też bym wziął. Nie dlatego, że mam z góry wyrobioną opinię o firmie Seagate, lecz dlatego, że jest to wydajniejszy model oraz cichszy.
[/quote]Na szczęście mnie skontrolowałeś :relaxed: Zresztą nie widziałem jeszcze przekonujących testów. Gwarancji też nie ma dłuższej. Nie widzę powodów, aby polecać ten model.

Widzisz, a ktoś na forum pisał (nie określił na jakiej podstawie), że zdarzają się sztuki znacznie głośniejsze od WD Blue.

Wszystkim się zdarzają głośniejsze sztuki, ale nie jest to żaden wyznacznik jakości danego modelu.
P300 ma być dość cichy z założenia i taki jest. Mówię to jako posiadacz modelu 2 TB. Silnik jest słyszalny, ale typowego “chrobotania” nie słychać.

Czyli jednak lepiej Toshiba?

[quote=“KatarzynaWu, post:11, topic:521396, full:true”]
Czyli jednak lepiej Toshiba?
[/quote]Tak. Wygląda na to, że w trzech jesteśmy zgodni w tym względzie.