Komputer do Grafiki, wysoka jakość, optymalna cena

Witam, polecilibyście jakieś podzespoły do komputera przeznaczonego do tworzenia grafiki ogólnie taki medialny. Cena nie za wysoka ale też nie za niska, żeby komputer był naprawdę dobry. Komputer ma służyć tylko i wyłącznie do tworzenia grafiki, nie do gier. Obudowa nie musi być jakaś piękna ważne żeby była dobra.

A konkretnie? Bo wiesz, to tak jakby napisać potrzebuję auto do pracy. Nie do wyjazdów na ryby, ale konkretnie do pracy, do wyjazdów na budowy.


yellow taxi

Ale wiesz, że grafika nie jedno ma imię. I może być: 2D, 3D, wektorowa itp.

Napisz jaka grafika i jakie programy są używane.

Photoshop głównie, do każdego rodzaju grafiki

Czy będą na nim robione animacje czy wyłącznie prace polegające na obróbce grafiki bitmapowej.

Tylko prace polegające na obróbce grafiki

A do jakiej kwoty i czy monitor ma być w tej kwocie czy osobno?

bez monitora, kwota nie wiem może coś do 5 tysięcy

Albo gotowa stacja robocza, coś w rodzaju DELL Precision 3650MT albo sklepać coś samemu/zamówić. Chyba w przypadku PS coś na AMD, bo soft nieźle na tym działa, zwłaszcza wielozadaniowy. W pierwszym przypadku wysoka stabilność i pewność kompatybilności, szybka reakcja serwisu w razie awarii, ale soft jest popularny, więc samemu oczywiście zmontuje się mocniejszy sprzęt. Tyle, że w razie awarii sami sobie jesteśmy wsparciem.

Zobaczę potem co do 5k pod PS wydaje się sensowne, z grafiką niema co szaleć, więc zapas jest spory.

Przy takich założeniach to można sobie do jakiegoś mediaexpertu pójść i kupić dowolny sprzęt z półki w wyznaczonym budżecie.

Nie bardzo, po co wydawać na drogie karty graficzne, jakieś odpustowe świecidełka w obudowach, skoro lepiej przeznaczyć kasę na ciche chłodzenie, więcej pamięci czy większy dysk.

Żeby to zrobić należy określić konkretnie czego właściwie wymagamy od sprzętu.

Wyszło mi takie coś:

Łącznie 5100zł i myślę, że zestaw spokojnie wystarczający do takich potrzeb.

Dzięki Wielkie jeszcze pomyślę posprawdzam alternatywy ale główne będę się kierował twoją sugestią

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.