Komputer do grania 3500-4000 z monitorem

Witam wszystkich, jako że zbliżają się komunie chciałbym poprosić was o pomoc w złożeniu komputera do grani, nie bardzo znam się na tym :blush:co z czym będzie współgrało.

Windows wliczać? Czy obdarowany/obdarowana jest uzależniony od “strzelanek”? (Do stzrelanek mozna pokusić się o monitor z większa ilością klatek, to lubia tacy gracze).

Młody gra na bardzo starym laptopie w Roblox, myślę że 120hz monitor w zupełności by wystarczył

120 to już jest właśnie taki do strzelanek, zwykłe biurowe mają 60, a 75 w większości gier to aż nadto (żadna karta nie uciągnie wysokich ustawieć i 150 FPS). :slight_smile:
No To w takim razie:
GT 1660 Super do 1200
Ryzen 3100 do 600
2x8 GB RAM (min 3000) do 300
Płyta B450 4 sloty RAM do 400 (DSH sa tanie)
Zasilacz Silentium 450/500 za 200 zł
SSD/NVM 500 GB za max 300 zł
Obudowa 200

Na monitor zostaje max 500-800 zł, 144 raczej w tej cenie nie będzie, na sprzęcie nie ma juz zbytnio na czym przyciąć. Czyli pewnie 24/27 FHD i 75 jest tylko realna.

To skleiłem wydaje mi się, że bardzo spoko zestaw za 4k z monitorem, wszystkie podzespoły już raczej górna niż średnia półka.

Monitor 24", IPS 144Hz i niski czas reakcji.

Fajna obudowa z dobrą wentylacją.

Bardzo fajny zasilacz z zapasem mocy.

B. Dobra płyta, która się nie ugotuje.

Jedyny rozsądny procesor w tej cenie. Bardzo dobre FPS.

B dobry RAM z super parametrami i dożywotnią gwarancją.

Przyzwoity SSD na system i kilka gierek, później HDD na magazyn gier dodać.

Dodatkowe chłodzenie procesora, żeby mu nie było za gorąco.

1660 SUPER w dobrym modelu.

Całość 3987.

@panicagaming
Silentium Zasilacz, goodram, adata dysk, i gigabyte co ma najwyższy stosunek padaki nazywasz górna półka i to wszystko w x-kom gdzie przepłaca sie po 40zł-130zł na każdy podzespół…

Silentium jego w x-kom za 220 -3 lata gwarancji
w Proline Seasonic za 200zł - 7 lat gwarancj

lecisz 20zł w plecy i 4 lata gwarancji jeśli wybierzesz jego opcje z przereklamowanego sklepu.
Twoje sugerowane opcje/propozycje to ledwo co niska półka…

Ale uczciwie przyznaje że chociaż monitor wybrałeś dobry oraz obudowe ale w innym sklepie i tak taniej kupi…

Fajny zasilacz, taki nie za bardzo w magazynie…

Nie wiem czego oczekujesz. To nie jest jakiś wielki budżet i nie można tutaj montować najlepszych z najlepszych. Co masz do SPC VERO L3? Zasilacz bazujący na dobrym OEMie. Nie jest to nie wiadomo jaki high-end, ale wystarczy.

@panicagaming 3300x nigdzie teraz nie kupisz. Nawet X-kom ma napisane “dostawa wkrótce”. Zostaje 3100 lub 2600. Ale na pewno nie w X-kom.

Fajnie się składa komputery na Allegro. Części przychodzą z różnych sklepów, ale płacisz raz wiedząc, że wybrałeś towar w niższej cenie.

Nie wiem czego oczekujesz od monitora, ale podstawowy IP nie wystarczy? Zwykły monitor za ok 600 zł wystarczy dla dzieciaka.

4108 zł + 30 zł dostawa. Dorzucam Windowsa, bo bez tego to komputer jest przecież bezużyteczny.

E tam :wink:

Jeszcze klawiatura i mysz. W końcu ma być komplet na Komunię.

Wcześniej patrzyłem to jeszcze był -,-
Obecnie sporo sklepów ma braki w zatowarowaniu, wakacje i do tego coronavirus robi swoje i ceny troche chore i brak towaru -,-

Już mam większość w koszyku został tylko procesor

Niby tak, ale autor nic nie pisał o myszce i klawiaturze. Poza tym nie wiem czy dzieciak będzie chciał się zapoznawać z Linuxem. Jeżeli ma już Windowsa lub jednak coś innego planuje to oszczędność będzie spora.

@Quassar to zdaje się dosć leciwy model zasilacza. Braki w dostępności raczej nie powinny dziwić.

@Dudus a co ostatecznie wybrałeś?

Windows 7 Pro to ciągle jeszcze można we własnym zakresie przeinstalować go na legalne Windows 10 na podstawie licencji cyfrowej. Skoro się nie róźni, to po co przepłacać…

To tylko taki żarcik :wink:

Zawsze można pójść po bandzie i zainstalować wersję trial. W ten sposób zostanie trochę $$$ na lepsze podzespoły, a zainteresowany dokupi sobie licencję po upływie okresu testowego (z środków, które dostanie od innych uczestników ceremonii).

Na chwilę obecną dodałem ryzen 5 3600 i kwota to 4100 troche za dużo, może monitor tańszy wybrać albo Procesor. Sugerowałem się zestawem
@LORDEK
A co myślicie o gotowych zestawach np ze sklepu Morele ?

Z czyjej podpowiedzi korzystałeś? 3600 jest wart ogólnie ceny.

Gotowce to zazwyczaj taki se interes. Po podliczeniu wychodzi na to samo przy czym z użytymi podzespołami bywa różnie.

W tym budżecie co masz to albo bierzesz 3600 i GTX 1650 Super, albo 2600 i GTX 1660 Super.

@incognito74 już niejednokrotnie była rozmowa, że klucze z allegro są niepewne. Może działać dożywotnio, a może za rok wyskoczyć informacja o nieautoryzowanej kopii. Bardzo często są to klucze z nie do końca legalnych źródeł i mimo wszystko lepiej kupić oryginalną licencję. Bywa tak, że kupując na allegro płacisz za pirata.

Legalnie NIE możesz instalować na nowym PC z licencji innej niż Win10. Nie ważne że MS tego nie zablokował, ani o to nie ściga.

Co? Może jak najbardziej. Inna rzecz jest taka czy w ogóle się zainstaluje, bo W7 nie wspiera Ryzenów i Inteli od Kaby Lake. Inną kwestią jest pochodzenie klucza z allegro.

Posiadam komputer płyta główna MSI 110M Pro-vd Procesor Intel pentium G4560 - Kaby Lake.
To wole sobie kupić normalnie ze sklepu. Tak z ciekawości: www.balta.pl z legalnego sklepu?
Te klucze sa 100% legit ja uzywam cały czas klucza.

Mój Win 7 jest oryginalny

Ale co Ty chcesz udowodnić? Że Twój system przechodzi aktywację, więc kupiony po taniości W7 też będzie 100% legitny? Aktywacja =/= legalność.

Poza tym co chcesz od tego sklepu? Widzę, że sprzedają nowe licencje w normalnych cenach, a nie jakieś szemrane sztuki za kilka złotych.

Nie można zgodnie z oficjalnym stanowiskiem MS, czy jednak narusza to, i w jakim stopniu, przepisy kodeksu karnego (tj. jest nielegalne), to pozostaje pytaniem otwartym. Ostatecznie decyduje sąd, który opiera sie nie tylko na stanowiskach obu stron, ale i na treści umów i na zdrowym rozsądku (lub poleceniu ministra ZIobry…) - żadnego orzeczenia nie widziałem. :wink:

Jeżeli na czyms przyciąc, to tylko procek do Ryzen 3100, wybranie tańszego monitora da Ci standard sprzetu 100% biurowego i w sumie stawia pod znakiem zapytania zakup porządnej karty. Tylko nie “oszczędzaj” na płycie.zasilaczu, bo zapłacisz 100 zł mniej i weźmiesz biurową A320 lub Akygę 500W i będzie płacz później. :stuck_out_tongue:

Podpisuje się pod odradzajacymi.