Komputer do Grania i Tworzenia Grafiki

.

“two rz enia” :wink:

Jeśli jesteś tuż przed kupnem nowego komputera i to w dodatku do tworzenia grafiki i gier to z mojej strony zalecam poczekać jeszcze dosłownie jeden miesiąc ponieważ pod koniec kwietnia do sprzedaży trafią najnowsze procesory Ivy Bridge, które mają być w niemal takich samych cenach jak dzisiejsze Sandy Bridge (np. Twój proponowany I5-2500K nim jest) ale mają być od 20 do 30 % wydajniejsze od swoich poprzedników. Tak więc jak możesz zaczekać to zgłoś się do nas za miesiąc z tym pytaniem.

Jeśli natomiast potrzebujesz komputer już teraz, to do tworzenia grafiki i gier przede wszystkim potrzebna będzie jak najwyższa moc procesora więc gdyby w przyszłości zaczęło Ci ewidentnie brakować mocy procesora, to sobie go spokojnie podkręcisz nawet do 4,5 GHz, dlatego na chwilę obecną I5-2500K absolutnie Ci wystarczy. Na szczęście procesory Ivy Bridge będą na tę samą podstawkę co Sandy Bridge więc w przyszłości będziesz mógł bez problemu wymienić procesor na lepszy jeśli oczywiście w ogóle zajdzie taka potrzeba.

Do 700 funtów spokojnie kupisz zestaw również z kartą GTX 570, która i do grania i do tworzenia grafiki nadaje się bardzo dobrze.

Pamiętaj tylko żebyś przy powyższych kartach graficznych i ewentualnym podkręcaniu procesora nie szczędził na zasilaczu oraz chłodzeniu do procesora ponieważ granie i tworzenie grafiki będzie miało zapotrzebowanie na sporą energię.

Nie będę przepisywał po prostu sam zobacz na ten zestaw, który uważam za naprawdę wart uwagi. Zestaw komputerowy

Jedyne co bym dokupił to dysk SSD na system i programy, który zwiększy Ci responsywność systemu i programów o kilkadziesiąt procent. Np. Dysk SSD. Gdybyś się jednak nie zdecydował na dysk SSD to być może warto było by dołożyć i zainwestować w kartę graficznę GTX580 lub Radeon HD7950 na których praca i granie to czysta przyjemność.

Dodatkowo możesz wymienić płytę główną na lepszą, która przede wszystkim się różni tym, że możesz zamontować dwie karty graficzne na wypadek gdybyś w przyszłości coś takiego planował. Np. Płyta główna

.

Płyta główna jest zgodna ale wybrałeś model za ponad 800 zł. Jeśli już chcesz płytę z chipsetem Z68, to ta płyta w zupełności Ci wystarczy.

Co do chłodzenia to polecam ten sam model. Na nim bez problemu podkręcisz procesor do 4,5 GHz.

.

Pewnie kwestia gustu ale mi się nie podoba. Wolę te kolorki :smiley:

Nie będziesz nic musiał.

.

Ile Wy tam zarabiacie średnio, że bierzecie obudowę za ponad 600 zł :shock: Jeśli chodzi o zgodność to będzie pasować.

.

Diody charakteryzują się tym, że zużywają nieprawdopodobnie mało energii więc zasilacz jak najbardziej wystarczy. Dla przykładu wszystkie nowe telewizory oparte o diody LED mają ten atut, że potrafią dzięki nim obniżyć pobór prądu o kilkadziesiąt procent.

.

Wiesz co tak szczerze to nie orientuje się czy dzisiaj procesory mają fabrycznie nakładaną pastę termo-przewodzącą. Jeśli nawet tam jej nie będzie to polecam Arctic Silver 5. Jest to jedna z najlepszych obecnie na naszym polskim rynku past do procesorów (nie wiem jak jest u Was ale myślę, że podobnie).