Komputer do grania i Visty

Zamierzam kupić komputer. Cena do +/- 3000 tys. zł. Prosze powiedzcie mi czy na tym sprzęcie będzie chodzić dobrze Vista (tylko nie mówcie prosze że to zamulacz, bo xp parę lat temu też miał być zamulaczem a teraz prosze, wszyscy korzystają i nie śnią wracać do Win98. Tak będzie i z Vista) i oczywiście najnowsze gry i Office 2007. Wszystko ma działać sprawnie i dość szybko. Oto on:

Procesor: Athlon 64 X2 BOX (Socket AM2) - 597 zł.

Chłodzenie: Hyper UC (HCA-F61-GP) Socket AM2 - 141 zł.

Płyta gł.: M2N-MX (Socket AM2) - 249 zł.

Pamięć: 2 GB 800 MHz Dwukanałowa DDR2 - 959 zł.

Dysk twardy(nie potrzebuje dużego) - 160 GB Barracuda 7200 ST3160 - 223 zł

Karta graficzna: GeForce 7600 GS 512 MB Bliss D - 480 zł.

Karta dźwiękowa: 3d C-Media 4 kanały

Stacja dysków 1.44 MB 29 zł.

Obudowa: EasyCase 3346 Black - 70 zł.

Zasilacz: MS-250-SF MicroATX - 100 zł.

Razem: +/- 2940 zł.

Reszta, czyli mysz, klawiatura, monitor, drukarka itp. posiadam, więc nie kupuję. Co byście zmienili?

Bo jak wychodził XP to kompy były kiepskie (większość po 256 Mb ramu) Vista zamula w grach (może jest dobra jak ktoś chce się pochwalić kolegom że ma vistę) , XP będzie służył długo wsparcie chyba do 2014 czy 12. Zamiast MSO 07 można OpenOffica.

Proc Core 2 Duo, płyta Asus P5N-E, Ram 2 GB Goodram 667 koszt 750 zł 800 mhz przydaje się przy wysokim o/c dysk z serii 7200.10, karta Ati x1650xt 256 ddr3, zasilacz Amacrox 400W 200 zł

Ja bym polecał taki zestaw :

Procesor : Intel Core2 Duo E6300 – 717 zł

Płyta główna : Asus P5N-E SLi – 436 zł

RAM : Supertalent 1GB 800MHz – 419 zł [www.allegro.pl]

Dysk twardy : Samsung SpinPoint 250GB – 275 zł

Karta Graficzna : Palit GeForce 7900GS 256MB – 670 zł

Zasilacz : Chieftec 450W – 185 zł

Razem: 2702 zł

po co skoro

Nie radzę oszczędzać na zasilaczu. To co chcesz kupić to jakiś szmelc.

Lepiej to. Tylko:

  1. Pamiątki lepiej OCZ/PDP/A-data Vitesta

  2. Grafe, mozna dostać taniej. Albo poczekac na karty ze średniej półki ze wsparciem DX10. Jeszcze tylko miesiąc (vista będzie wspierać DX10).

  3. Twardziel można się jeszcze zastanowić nad Segatem 7200.10 xxxxxx AS

  4. Zasilacz Tagan/Antec/Topower/Amacrox/Chef/be-quite ~450W.

W takim razie proszę o (jeśli macie chwilę, oczywiście, na to) zrobienie (przedstawienie) zestawu do Visty.

Mniej, więcej takie parametry (cena +/- do 3600 zł):

Procesor: Intel Core Duo 2

Ram: 2 GB

Płytę gł. : dobrą, żeby pasowała do procka i karty itp.

Twardziel: minimum 160 GB

Zasilacz: też jakiś dobry dobry

Karta graficzna: ze wsparciem DCTX10 (jeśli są takie, jesli nie ma to jakiejś innej, przynajmniej z 256 V-RAM)

Karta dźwiękowa: jakaś tania (może być nawet zintegrowana, nie musi być wypasiona)

Chłodzenie: przyzwoite (żeby wyrabiało)

Obudowę: żeby była dobra (nie musi być jakaś odjechana, aby tylko było w co włożyć części).

Dobrze również żeby był napęd 1.44", ale nie musi być (może być oddzielnie).

W sprawie monitora, to też może jakiś 17" tani, ale przyzwoity (powiedzmy do 800 zł - może być tańszy).

Płyta główna: Asus P5N-E SLi – 436 zł

A grafiki ze wsparciem DCTX10 za tą kasę nie dostaniesz.

DCTX10 obsługuje jedna jak na razie karta : GeForce 8800 GTX i drugi model GeForce 8800 GTS. Ceny odpowiednio około 2200 i 1800 zł.

Ale na początku marca do sprzedaży mają wejść karty z obsługą DX10 z niższej półki cenowej.

Jak narazie możesz wziąść np. 7600/7900 GS na DDR3 od Palita, a później tak jak mówi McDracullo , wziąść coś z seri 83, 86 pod dx10

W takim razie niech autor kupi jakąś tanią kartę a w marcu kupi coś z DX10.

No dobra. Wstrzymam się jeszcze z zakupem kompa i poczekam na te karty z DCTX10. A gdybym miał kupować teraz to jaki zestaw polecacie z konfiguracją z mojego poprzedniego posta

A jeśli chodzi o monitor to razem z kompem ma to kosztować ok. 3800 zł.

Jakieś propozycje??

Tak jak już mówiłem :

Procesor: Intel Core2 Duo E6300

Płyta główna: Asus P5N-E SLi

RAM: PDP Patriot Dual LLK 2x 512MB DDR2 EPP 800MHz CL4 / 1000 MHz CL5

Dysk twardy: Samsung SpinPoint 250GB

Karta Graficzna: Palit GeForce 7900GS 256MB

Zasilacz: Chieftec 450W

Jak ma zamiar grać na Viście to potrzeba 2 x 1 GB Ramu.

Ma rację. W grę wchodzi tylko 2 GB RAM.

Jaka jest cena tego zestawu, ale przy 2 GB RAM??

Dysk zamiana na Seagate Baracuda 250Gb 7200.10 xxxAS bufor 16Mb

Zasilacz można zamienić na HuntKey 400W Amacrox 450W ~ 200zł

Ramy Corsair/Vitesty/Geil Patrioty też mogą być :wink:

Jak nie będziesz tak mocno kręcić to wystarczą pamięci 667Mhz i wtedy może się wyrobisz na 2x 1Gb


Czemu akurat Vista? :stuck_out_tongue:

Jak juz ktos wcześniej wspomniał Vista to zamulacz wiec tylko wchodzi w rachube 2gb ram jak bys chciał w cos na niej pograc :))

Dobrze, więc czy mając zainstalowany XP Prof. SP2 na komputerze tym co podany wcześniej tj. 2 GB RAM, Core 2 Duo itd. to czy wszystko będzie śmigać bardzo dobrze? Chodzi tu o wybajerowane gry i najnowsze programy typu Office 2007. Będe mógł np. włączyć Firefoxa 2.0 i przeglądać strony, dodatkowo pisać coś w Wordzie 2007 przy włączonym AQQ Co to AQQ? i muzyce z Winampa 5.3, przy włączonym NOD32 i ZoneAlarm?? Jak komfortowa będzie praca?

jak chcesz komputer do gier to radeon 1950 XT cena 980 zł, obraz w grze bezcenny :mrgreen:

ja większość tych czynności robię na moim “małowydajnym” jednordzeniowym procesorze i jakoś nie zauważam żeby nie wyrabiał z tym wszystkim (zazwyczaj mam włączonego winampa, GG, Firefox, czasem dojdzie do tego skanowanie NOD32 i ściąganie czegoś i wszystko chodzi płynnie). AKurat te wątki są mało wymagające i bardziej dwurdzeniowy procesor przyda się gdy grasz w wymagającą grę i jednocześcnie robisz skan antywirusem lub coś podobnie męczącego procesor (zależy też od skanera:)

na dzień dzisiejszy nie widzę żadnego racjonalnego powodu dla którego możnaby kupić Windows Vista, chyba że ktoś jest graczem to dla DX10 ale to też najwcześniej za pół roku bo narazie nie ma jeszcze żadnej gry która to obsługuje :slight_smile: A już tym bardziej bezsensowne wydaje mi się upgrade kompa dla Windowsa Visty… o to chyba chodzi Microsoftowi i producentom sprzętu… za rok na pewno wszystko będzie tańsze, DX10 i karty do niego spowrzechnieje i to będzie może już odpowiedni czas na przesiadke… ( może będą jakieś gry już nawet :smiley:

Na WinXP sp2 nie ma być ponoć DX10… ;/

To i ja robie. A64 3000+ + 512RAMu… komfortowo… :wink: