Komputer do grania za 1350 zł - czy warto?

Witam. Ostatnio podczas podróży autobusem zauważyłem reklamę sklepu Vico ukazującą taki o to komputer: http://sklep.vico.pl/pc-vico-crosshair-e-sport,id118784.html
Poszperałem trochę w poszukiwaniu informacji o karcie graficznej, i jest to ponoć taki gtx 1080 bieda edition, więc brzmi obiecująco (przynajmniej dla mnie XD). Na Youtubie widziałem także do czego ta grafika jest zdolna, i powiem szczerze, że bardzo zaskoczyła mnie jej wydajność- Wiedźmin 3 na mieszance średnich i wysokich w 1080p w 30 klatkach zaimponował mi bardziej, niż ja pani od historii kiedy podam prawidłową datę. Jednak w filmie pokazana była kompletnie inna konfiguracja od tej, która jest dostępna w Vico, tylko karta ta sama. I tutaj rodzi się pytanie: czy na komputerze za 1350 złotych mogę liczyć na płynną rozgrywkę w np. Wiedźmina 3 albo Wolfenstein: The New Colossus? Oczywiście nie oczekuje 120 fps w 4k. Bardzo cieszyłbym się mając chociaż te stałe 30 fps w 720p, więcej mi nie trzeba, szczególnie, że na moim teraźniejszym laptopie z Intel HD Graphics gram sobie w Outlasta w 800 na 600 i to ze wszystkim na minimum. A i tak nie wyciąga więcej niż 15 fps. I jeszcze jedno- wiem, że bardziej opłacałoby się złożyć kompa z używanych części, ale trzeba polować na okazje i jeszcze kupować nowego Windowsa, a jak coś nie zadziała to mam problem… za dużo roboty, a sprzęt jest potrzebny na już. Tak więc z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :slight_smile:

Zdecydowanie odradzam!

A czemuż to? Któryś z podzespołów jest jakiś słaby czy coś?

Najtańszy składak do wiedźmina. Można przyoszczędzić jakieś 200 zł na grafice dając 1050 zamiast 1050Ti, ale stwierdzam, że nie warto więcej ciąć.

Ewentualnie gotowy zestaw już zmontowany

Różnice w innych sklepach i innych konfiguracjach (składaki) to max 100 zł

Wow, to trzeba wydać aż 2500 złotych żeby grać na najniższych w 720p i 30 klatkach? Wymagające to to…
A tak na serio to chciałbym mieć tyle pieniędzy, no ale cóż. Jeżeli chodzi o składanie to maksymalnie moge wydać jakieś 1300 zł i to z systemem włącznie, czyli jakieś 800 zł na komponenty. Wiem, za tyle to nawet bochenka chleba sie nie kupi, ale myślałem nad GT 1030 i Pentiumem G4560, lecz i tak za drogo… ma ktoś jakieś pomysły?

Za taką cenę to tylko sprzęt używany np:

Ten komp jest serio świetny, ale w tym jest problem. Gościo sprzedaje kompy takie jak mój koliga kupił za 3 tysiące, ale w cenie 1300… Może i jestem przewrażliwiony, ale czy takie aukcje są bezpieczne? Nie znam się za bardzo na cenach używanych komponentów, więc nie wiem, czy to niesamowita okazja czy uczciwy koszt

Masz 14 dni na zwrot sprzętu i 1 rok gwarancji - za taką cenę nie kupisz nic lepszego.

P.S. taki sprzęt pracuje najczęściej w biurach albo firmach a tam sprzętu się nie podkręca.

Wiem, że nic lepszego nie kupie, ale naprawde nie potrzebuje grać w 1080p, więc gtx 1050 też nie potrzebuje. Z drugiej strony używane komputery nie różnią się zbytnio od nowych, a także procek i karta są mocne i spokojnie wystarczą mi na lata, a grać będę w lepszej grafice, i to sporo lepszej. No ale na dysku mogą być jakieś wirusy chyba, że wyczyścili i dali nowy system. A w kompie składanym będe musiał dokupować i instalować system… aaaaaaa Jezusmaria będę musiał się nad tym jeszcze sporo zastanowić. Jeżeli ktoś zna jakieś za i przeciw, to proszę pisać, bo sam nie wiem, co lepsze…

Kup używany. Sprawdź wszystkie podzespoły (dysk, ram, procesor, grafika) w 14 dni i jeśli coś będzie nie tak to reklamuj.

O wirusy się nie martw.

To brzmi realnie, to brzmi sensownie. Jeżeli dysk został wyczyszczony, a system na nowo zainstalowany, to raczej nie mam się o co martwić. I można na raty brać. Siostra mi kiedyś powiedziała, że jestem łatwowierny i głupi, no ale z drugiej strony nie moge przecież być na wszystko zamknięty. Szczególnie, że w tej aukcji naprawde nie ma ryzyka. W takim razie dozbieram jeszcze trochę hajsów, popytam sprzedawcę i dokonam zakupu. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły lub zastrzeżenia, to proszę o napisanie ich tutaj, a tymczasem dzięki serdeczne wszystkim za pomoc :slight_smile:

Uprzedź sprzedawcę, że dokładnie sprawdzisz komputer. Będzie większa szansa, że dostaniesz lepszy egzemplarz. :sunglasses: