Komputer do grania za 1350 zł - czy warto?

(Zimnioczek) #1

Witam. Ostatnio podczas podróży autobusem zauważyłem reklamę sklepu Vico ukazującą taki o to komputer: http://sklep.vico.pl/pc-vico-crosshair-e-sport,id118784.html
Poszperałem trochę w poszukiwaniu informacji o karcie graficznej, i jest to ponoć taki gtx 1080 bieda edition, więc brzmi obiecująco (przynajmniej dla mnie XD). Na Youtubie widziałem także do czego ta grafika jest zdolna, i powiem szczerze, że bardzo zaskoczyła mnie jej wydajność- Wiedźmin 3 na mieszance średnich i wysokich w 1080p w 30 klatkach zaimponował mi bardziej, niż ja pani od historii kiedy podam prawidłową datę. Jednak w filmie pokazana była kompletnie inna konfiguracja od tej, która jest dostępna w Vico, tylko karta ta sama. I tutaj rodzi się pytanie: czy na komputerze za 1350 złotych mogę liczyć na płynną rozgrywkę w np. Wiedźmina 3 albo Wolfenstein: The New Colossus? Oczywiście nie oczekuje 120 fps w 4k. Bardzo cieszyłbym się mając chociaż te stałe 30 fps w 720p, więcej mi nie trzeba, szczególnie, że na moim teraźniejszym laptopie z Intel HD Graphics gram sobie w Outlasta w 800 na 600 i to ze wszystkim na minimum. A i tak nie wyciąga więcej niż 15 fps. I jeszcze jedno- wiem, że bardziej opłacałoby się złożyć kompa z używanych części, ale trzeba polować na okazje i jeszcze kupować nowego Windowsa, a jak coś nie zadziała to mam problem… za dużo roboty, a sprzęt jest potrzebny na już. Tak więc z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :slight_smile:

(tdream) #2

Zdecydowanie odradzam!

(Zimnioczek) #3

A czemuż to? Któryś z podzespołów jest jakiś słaby czy coś?

(LORDEK) #4

Najtańszy składak do wiedźmina. Można przyoszczędzić jakieś 200 zł na grafice dając 1050 zamiast 1050Ti, ale stwierdzam, że nie warto więcej ciąć.

Ewentualnie gotowy zestaw już zmontowany

Różnice w innych sklepach i innych konfiguracjach (składaki) to max 100 zł

(Zimnioczek) #5

Wow, to trzeba wydać aż 2500 złotych żeby grać na najniższych w 720p i 30 klatkach? Wymagające to to…
A tak na serio to chciałbym mieć tyle pieniędzy, no ale cóż. Jeżeli chodzi o składanie to maksymalnie moge wydać jakieś 1300 zł i to z systemem włącznie, czyli jakieś 800 zł na komponenty. Wiem, za tyle to nawet bochenka chleba sie nie kupi, ale myślałem nad GT 1030 i Pentiumem G4560, lecz i tak za drogo… ma ktoś jakieś pomysły?

(Mark7) #6

Za taką cenę to tylko sprzęt używany np:

(Zimnioczek) #7

Ten komp jest serio świetny, ale w tym jest problem. Gościo sprzedaje kompy takie jak mój koliga kupił za 3 tysiące, ale w cenie 1300… Może i jestem przewrażliwiony, ale czy takie aukcje są bezpieczne? Nie znam się za bardzo na cenach używanych komponentów, więc nie wiem, czy to niesamowita okazja czy uczciwy koszt

(Mark7) #8

Masz 14 dni na zwrot sprzętu i 1 rok gwarancji - za taką cenę nie kupisz nic lepszego.

P.S. taki sprzęt pracuje najczęściej w biurach albo firmach a tam sprzętu się nie podkręca.

(Zimnioczek) #9

Wiem, że nic lepszego nie kupie, ale naprawde nie potrzebuje grać w 1080p, więc gtx 1050 też nie potrzebuje. Z drugiej strony używane komputery nie różnią się zbytnio od nowych, a także procek i karta są mocne i spokojnie wystarczą mi na lata, a grać będę w lepszej grafice, i to sporo lepszej. No ale na dysku mogą być jakieś wirusy chyba, że wyczyścili i dali nowy system. A w kompie składanym będe musiał dokupować i instalować system… aaaaaaa Jezusmaria będę musiał się nad tym jeszcze sporo zastanowić. Jeżeli ktoś zna jakieś za i przeciw, to proszę pisać, bo sam nie wiem, co lepsze…

(sensu) #10

Kup używany. Sprawdź wszystkie podzespoły (dysk, ram, procesor, grafika) w 14 dni i jeśli coś będzie nie tak to reklamuj.

O wirusy się nie martw.

(Zimnioczek) #11

To brzmi realnie, to brzmi sensownie. Jeżeli dysk został wyczyszczony, a system na nowo zainstalowany, to raczej nie mam się o co martwić. I można na raty brać. Siostra mi kiedyś powiedziała, że jestem łatwowierny i głupi, no ale z drugiej strony nie moge przecież być na wszystko zamknięty. Szczególnie, że w tej aukcji naprawde nie ma ryzyka. W takim razie dozbieram jeszcze trochę hajsów, popytam sprzedawcę i dokonam zakupu. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły lub zastrzeżenia, to proszę o napisanie ich tutaj, a tymczasem dzięki serdeczne wszystkim za pomoc :slight_smile:

(sensu) #12

Uprzedź sprzedawcę, że dokładnie sprawdzisz komputer. Będzie większa szansa, że dostaniesz lepszy egzemplarz. :sunglasses: