Komputer do grania

Witam, mój mały braciszek potrzebuje komputer do grania. OInteresuje go Wiedźmin 3 i Watch dogs 2. To temat bardziej do dyskusji i na luzie :wink:

Wystarczy i5-9300H/R5-3550H + 8GB RAM i GTX 1650. Watch dogs jest stosunkowo ciężki, więc dla dobrych ustawień to gtx 1660 ti może być niezbędny.

Komputer do grania, czy laptop, bo to duża różnica ( w komforcie i wydajności).

Do grania, ale woli laptop
@anon7248146

Aż 9gen?

To niech 17 bierze, nine 15. Wygoda + kultura pracy.

Procesory intela moga być zarówno 8000 i 9000 i5, różncia tylko w nazwach, wydajnosć w granicach błędu pomiarowego (do 1%).

Proponuje coś takiego


Sam man MSI o ACER zapomnij
Ja mam MSI GF63RD z i7/1050Ti i każdy Wiedźmin chodzi bez zarzutu mino że ustawiłem procesor na 80% żeby sie wogle nie grzało.

Jednak chce komputer

Zgaduje, ze budzet to około 3500zł
Mozesz troche zaoszczedzić i wziąć takiego Asusa, ktory sotatnio potaniał, z 3200 z Ryzenem 5 i GTX 1650 + 16gb ram. Ma też matryce 120hz i dysk ssd 512
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB/512

Z alternatyw:
HP Pavilion z troche mocniejszym i5, ale mniej pamieci ram i mniejszy dysk. Na plus nieco lepsza kultura pracy
HP Pavilion Gaming i5-9300H/8GB/256 GTX1650
Ewentualnie w tej samej konfiguracji Lenovo Legion
Lenovo Legion Y540-15 i5-9300H/8GB/256 GTX1650

Ja mam MSI GF63RD z i7/1050Ti i każdy Wiedźmin chodzi bez zarzutu mino że ustawiłem procesor na 80% żeby sie wogle nie grzało.

To niezły argument. Jesli działa bez zarzutu, to dzięki podzespołom, a nie laptopowi, ktory te podzespoły ograniacza, zeby sie nie przegrzewąły. A ten msi ma wlasnie wysokie temperatury

Przed chwilą powiedział że jednak komputer :stuck_out_tongue:

No to Tak
Monitor 24 cale FHD 75 hz i Windows 10 po około 550.

W okolicach 2300 Ryzen 1600 +rx 570, ale sugerowałbym łaczyć jednak Ryzen 1600 i GT 1660 Super. Masz go z głowy na kilka lat wtedy.

Dobra, już sami wybraliśmy :smiley:
Intel Core i5-7400
Nvidia GeForce GTX 1060 3GB
16GB RAM DDR4 (Nie wiem jeszcze jaki dokładnie)
223GB Western Digital WDC WDS240G2G0B-00EPW0
931GB Hitachi HUA722010CLA330
MSI B250M PRO-VD (MS-7A74)
Intel E97379-003
Karta sieciowa (+WiFi) (Też jeszcze nie wiem, ale jakaś Realteka. Karty pozostają pod znakiem zapytania)
I obudowa: https://allegro.pl/oferta/obudowa-gamer-bpbg5-szyba-plexi-usb-3-0-listwa-led-8412635762?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery+-+Wybrane+kategorie&ev_adgr=Podzespoły+komputerowe&gclid=CjwKCAjwkun1BRAIEiwA2mJRWWAMVZBYerSHMzAiUH2czrxwmVR4ZqGqmuNIzY0mWY9IMsM5p7cyEhoCk7kQAvD_BwE

Gratuluję pieniędzy w błocie.

Nie rozumiem. Sam mam taki sam komputer (prawie) i jestem zadowolony. Co konkretnie jest w nim złego?

Wszystko.
Poczynając od karty z 3 GB vram, co jest zbyt małą ilością do gier, gdyż większość już przy FHD i średnich na tej granicy balansuje, poprzez procesor 3 generacje do tyłu i na martwej podstawce, a na obudowie, która chyba ma rekompensować kompleks złoma w środku (częsty syndrom Allegro, im większy bubel, ty “wincyj leduf dla pjoterkuf!”).

Merytorycznie:

i dwa porównania
i5-7400 vs Ryzen 1600
gt 1060 vs rx 570 & gt1650Super.

Napisz wnioski.

Proszę nie nazywać mojego komputera bublem a tym bardziej złomem.

To akurat przypadek, wybieraliśmy na podstawie wymagań rekomendowanych

Miała pasować i7 3gen, ale ja zaproponowałem ten (sam używam)

Co masz na myśli? Płytę główną?

A to nie mój wybór

Też kiedyś myślałem a AMD, ale jak już rozmawiałem ze znajomymi. Jak ma się nam psuć to my podziękujemy

Tak samo AMD + Chciał kupić tego laptopa, ale jednak nie ma aż tak dużego budżetu (zrezygnował np. z Win 10 pro mówiąc że nie ma tak dużego budżetu)

Bez obrazy ale ja Ciebie nie znam i nie mogę Ci ufać, a moim znajomym cała rodzina ufa na 100000% już od bardzo dawna i jeszcze nigdy się na nich nie zawiedli. Więc ich pozytywne zdanie + moje doświadczenie z tym zestawem daję mi 100% pewności że to nie jest złom :sunglasses:


Tu masz zestawy nie wiem na jakich detalach chce grać w gre
Jak coś to możną na yt szukać danego modelu grafiki z dopiskiem gry i znają sie testy jak grafika pracuje przy danej grze :slight_smile:

Ja osobiście poniżej 1660 Super bym nie schodził

Się kupi, się zobaczy. Mamy już wybrany. Ja tam na nim za dużo nie gram w gry. (Albo że PyCharm to gra ¯_(ツ)_/¯)

Wybrałeś stary zestaw, mało opłacalny i zarazem wydajny.
To ze nawet nie jest nakierowany na gry jest tutaj mało istotne. W przyszłości praktycznie nie rozbudujesz tego komputer, jesteś narażony na dodatkowe koszta.

Tym bardziej przy zakupie internetowym jest 14 dni zwrotu.

… tak się nie robi, patrzysz na współczesny sprzęt & wydajność, inaczej kupisz core quada z 2010 :wink:

Tak, nierozwijana już i ludzie generalnie albo kupuja i7 do wypasionych zestawów na biurku, albo uciekają w Ryzeny. i5 są bez sensu, niżej 8000+.

W granicach 1000- 1500 owszem, jakieś sens jest. Wyżej-> pieniądze w błoto przy pierwszej rozbudowie. Obudowa, może dysk i zasilacz zostaną.

Jedna uwaga: nie słuchaj znajomych, słuchaj własnego rozumu i… obiektywnej matematyki, choćby tych nieszczęsnych benchmarków. Słuchając znajomych, którym ufasz, skończysz kiedyś w piramidzie finansowej pokroju Amber Gold, bo zwerbują Ciebie. :wink: