Komputer do grania

Witam, jestem świeżakiemy w sprawach komputerowych i szukam komputera do grania. Chciałbym się spytać czy lepiej kupować części i składać samemu (nigdy nie składałem komputera) czy może kupić już gotowca. Ciekawi mnie gpu Nvidia Gtx 1650 i cpu amd ryzen 5 3600. Czy te podzespoły są wystarczające żeby Cs go chodził bez zacinania?
Gdyby mógł mi ktoś podesłać linki z jakimiś komputerami albo z częściami które można było by kupić zeby złożyć komputer, bo jak na początku pisalem jestem świeżakiem i nie wiem za bardzo co do czego kupić.
Budżet jakim dysponuje to 3500 złoty

Nie kupuj gotowców. Złóż sobie kompa z części kupionych samodzielnie na wolnym rynku. Ktoś może złoży ci fajny zestawik na X-Kom.

3500 zł, jeżeli bez systemu i monitora, to nie 1650, a 1660. :wink:

Tak bez monitora, dzięki za podpowiedź

O…nawet nie wiedziałem że xkom składa kompy
Dzięki, skorzystam napewno

w niemal każdym sklepie teraz składa sie kompy ale lepiej samemu popatrzeć po innych…
x-kom to marketingowy sklep ma wysokie ceny i ostro spamuje reklamami i zgadnij kto za te nachalne reklamy zapłaci… ty !!

Popatrz po innych sklepach i złóż sobie samemu komputer jak coś
Na pure PC jest faq choć jak bym użył trochę innych firm

1 polubienie

Quassar podesłał Ci dobry link, ale niekoniecznie dobry zestaw. Z obudową i Windowsem byś pewnie koło 4200-4500 skończył.

Żeby zakmnąc sie w założonej sumie to raczej ten https://www.purepc.pl/jaki-komputer-kupic-zestawy-komputerowe-na-sierpien-2020?page=0,5 plus jeszcze można lekko przyciąc koszt na płycie, biorąc B450 DSH (4 sloty ram + radiatorki) oraz wybierając dysk SSD sata 500GB zamiast NVM. Razem da to ze 150-200 zł mniej i będzie 3600 +/- 100 zł.

1 polubienie

Ogólnie nvme dyski chodzą w podobnych cenach co SSD
Ale ja zamiast zasilacza Silentium dał bym tam seasonica
Grafika Asus lub MSI 2060 lub 1660 zależy jak bardzo chce dopłacić do lepszej grafiki
Dysk bym bral crucial ssd albo nvme jakiś od wd lub samsunga evo w tej cenie ciężko będzie coś lepszego dobrać

Jeśli chcesz samą budę to proponuję coś takiego:

Dobra płyta która obsłuży ten RAM z pełną prędkością, sprawdzona karta graficzna, duży dysk (przy obecnych rozmiarach gier się przyda :wink: ) i do tego markowy zasilacz który to wszystko uciągnie.
Według mnie lepiej wykorzystać ten budżet na samą budę, monitor podejrzewam że już masz a Windowsa zainstaluj sobie triala i kupisz klucz za następną wypłatę :wink:

1 polubienie

Dzięki bardzo :slightly_smiling_face:tego właśnie mi brakowało

Obudowę jak chcesz to zmień sobie na taką która Ci odpowiada wyglądem, ja wrzuciłem tutaj taki standard bez RGB czy innych bajerów ale możesz sobie wybrać np. taką z oknem jak chcesz mieć światełka :wink:

Nie bawię się w jakieś bajery właśnie typu rgb bo to dodatkowa stówka
Dzięki bardzo, będę się kierował w takie części

zamiast gigabyte bierz coś od asusa lub msi … bo gigabyte strasznie fatalne grafii robi… SSD bym na crucial wymienił niż goodram.

Ja ogólnie wole coś polecić z lekką dopłatą niż wpychać jakieś egzemplarze z niskiej półki żeby nie ryzykować większą szansą na awarie…

Pamiętaj że komputer to nie konsola czy laptop i za pare lat można tylko 1-2 podzespoły wymienić aby komp znowu nadawał sie do grania w nowsze gierki…
A kupując wszystko budżetowe może kończy się wymianą całego kompa lub niemal wszystkiego.

-bump-
Zamiast SSD możesz też zabrać nvme

Patriot Viper nvme 380 zł zamiast 440 za good ram SSD co prawda 512 gb zamiast 1tb ale i tak styknie na gry i pare danych,

Zamiast bequiet weź Seasonic zamiast 60 miechów dostaniesz na 84 miesiące gwarancje


Choć osobiście wolał bym tam wsadzić jakiś 600+ żebyś nie musiał za pare lat zmieniać zasilacza jak będziesz chciał kiedyś wsadzić nową mocniejszą grafike za pare lat… o takich rzeczach należy teraz pamiętać/pomyśleć, a nie potem.
Np taki 10 lat gwarancji
Zasilacz Seasonic FOCUS GX-650 80Plus Gold 650W

1 polubienie

Ja tylko nieśmiało pomarudzę, że jest 4600 bez Windowsa, a kluczyk za 5 z Allegro, może i działa, ale tak niezbyt legalnie.

Prócz tego propozycja jest bardzo OK. :wink:

Ale było napisane że budżet jest 3500, skąd wziąłeś 4600?
Klucze z allegro za 5zł są IMO tak legalne jak kopie sprzedawane niegdyś na Stadionie Dziesięciolecia :wink: