Komputer do internetu do 1500 zł

Witam, kolega poszukuje nowego komputera, proszę wypisywać sugestię na zestawy. Mysz, klawiaturę, monitor i obudowę już posiada.

CPU: Intel
GPU: nVidia

Gotowy koszyk

Jak do internetu, to zasadniczo Nvidia niepotrzebna.
Ryzen 2200G będzie miał lepszą integrę od Intela.
Do tego MX500 500GB

Do Internetu zasadniczo nie pakuję na siłę 2400G 4/8, ale można by upchnąć w razie co.
Z szybkich pamięci można uszczknąć, trochę z SSD, napęd wywalić jak ktoś nie chce, kod na darmową wysyłkę W3FHN58JFW.
Np. jakieś 2133 lub 2400 w tej samej cenie jak będą, czy z SSD ostatecznie SU800.

Tu akurat zgoda :wink:

Akurat ja bym jednak w 2400 poszedł : 100 zł na a320 oszczędzimy (nie kręci…), Ram ok, dysk ssd 240 gb za 140 starczy i oszczędzamy 160;) Łatwiej podpiąć kiedyś dodatkowe 300-500GB hdd z Allegro z leżaka, jako magazyn za 50 zł niż podmieniać procki :wink:

Doczytałem tylko w kwestii cpu, intel do gier, do wszystkiego innego ryzen, zatem brakuje tylko grafiki na liście. O napęd czy chce się go spytam w robocie.

Do muzyki tylko praktycznie potrzebuje napędu.

Jeżeli, w cenie 1500 zł nowy, to grafika tylko integra 2200G/(lub nawet)2400G, to mniej więcej 1030 od zielonych za 350 zł, na droższe brak funduszy, trzeba by pod 2000 iść.

Do internetu wystarczy z zapasem jakiś poleasing za 5 stówek.
Można go dozbroić w SSD, oczywiście mam na myśli komputer z nowym legalnym Windowsem i gwarancją.

Dokładnie tak, nic innego nie ma zupełnie sensu.

Przy tej cenie poleasing będzie miał zbliżoną wydajność a wyjdzie taniej.
Są sklepy oferujące 2-3 lata gwarancji na używane komputery.
Amso.pl np.

Pozornie wyjdzie taniej, klucz to uczciwie przeanalizować wszystkie koszty i gwiazdki w umowie :wink:

Potencjalne koszty wymiany:

  • ryzyko niestandardowej obudowy płyty przy zakupie ew. karty za kilka lat
  • potencjalne ryzyko wymiany powolnego/zajechanego HDD
  • ryzyko wymiany zasilacza przy modernizacji, ryzyko nietypowych złączy i wymiaru (np. w biznesowych płytach)
  • praktycznie 100% konieczność zakupienia jakiejkolwiek karty graficznej jeżeli miałyby wejść dowolne gry lub np. filmy 4K, integra intela sprzed 10 lat pozwala na bardzo mało, Vega w zasadzie wszystkie gry na extreme low odpala :wink:

Potencjalne problemy, ograniczenia:

  • brak możliwości taniej modernizacji, większość poleasingowców bazuje na dawnej klasie średniej procków (typu i5-2400), które obecnie sa w segmencie LOW. Ewentualny upgrade ejst możliwy tylko w ramach martwej generacji do i7 2/3xxx, które są idiotycznie drogie , jako byłe topy :wink:
  • potencjalne ograniczenie przepustowości przez pcie 2, gdyby kiedyś gtx 2080 wszedł :wink:
  • niższa estetyka/funkcjonalność, sprzet może nosić slady użytkowania, nie mamy wyboru obudowy ani ilości przegród na dyski, złączy usb 2, może nie być USB 3 :slight_smile:

Zalety:

  • Niższa BAZOWA cena komputera,
  • Tani i oryginalny Windows, jeżeli znajomynie ma włąsnej licencj :wink:

Uważam że w zupełności wystarczy


Zasilacz do komputera Antec VP-PC 500W
Pamięć RAM DDR4 Patriot 8GB 3000MHz Viper 4 CL16 (2x4GB)
Procesor AMD Athlon AMD Athlon 200GE 3.2GHz
Dysk SSD Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500
Obudowa do komputera SilentiumPC Armis AR1
Płyta główna Socket AM4 Gigabyte B450M DS3H

Ewentualnie jeżeli chcesz wykorzystać cały budżet AMD Ryzen 3 2200G 3,5GHz
Zasilacz z dużym zapasem spokojnie wystarczy mniej.

Budżetowego, nowego kompa “tylko do internetu” można złożyć za circa about 1k. Do tego pozostaje dokupienie systemu. Niby 500 PLN zostało, ale mnie byłoby szkoda wydawać…

… chociaż wiem, że nie każdemu z pingwinem po drodze :slight_smile:

Dzięki za chęci, ale kolega naprawił komputer do zamknięcia.

obczaj: