Komputer do kwoty 2400

Wiesz, nie obraź się, ale po prostu te 3, 4 procesory mają najlepszy stosunek ceny/możliwości.

Co z tego, że na Allegro masz tonę komputerów na Intelach 2000-7000, jak każdy z nich przegrywa z I3-10100? Co z tego, że sprzedawca wystawi „MOCNY KOMPUTER 6 x XYXZ”, jak w środku jest 10 letni Phenom, doskonały jako grzałka, ale do pracy mniej odpowiedni. :wink:

Dodatkowo miej też na uwadze, że „nowy” na Allegro znaczy zwykle, że starą elektroniką zapakowano w świecącą obudowę i sprzedaje się jako nowość.

Poza Morele, x-kom też umożliwia złożenia, aczkolwiek ceny mają chyba gorsze. Jeżeli chcesz w innym sklepie i gotowe, to szukaj po tych procesorach zestawów i kup w czymś znanym, mediamarkt, mediaexpert, komputronik czy inne euroagd.

marcin20000 co Ty nie obrażam sie tylko nie chce sie wkopać w coś co ładnie wygląda ale kiepsko działa . Bardzo dziękuje za pomoc . Mnie te wszystkie nazwy nic nie mówią , czarna magia :slight_smile: dlatego tu dopytuje bo wiem że uzyskam tu pomoc . Jesli to możliwe to poprosze o zestaw z Morele .

Działał będzie każdy, ale… trzeba uważać, „komputery z Allegro” doczekały się już własnego „fanklubu trolii”. Polecam żebyś sobie obejrzała ze dwa filmiki. :wink:

Najgorsze gotowce z Allegro 2020 | Omijajcie te oferty! - YouTube
Najgorsze gotowce z Allegro 2021 | Czy może być gorzej? - YouTube

Co do zakupu w Morelach, to sklep jest ogólnie OK, skoro nie chcesz szukać „gotowców po procesorach”, to możesz wybrać zaproponowany. Będzie działał dobrze, wystarczy też do zastosowań biurowych na długie lata, a i po dodaniu karty pograsz.

LENOVO IdeaCentre 5 14IOB6 i5-10400 16GB SSD 512GB Komputer - ceny i opinie w Media Expert kupiłam taki . Nie wiem czy to dobry wybór ale myślę że tak .

Wybór jest prawie idealny, specyfikacja jest dobra dla Ciebie, z jednym ale. :wink:

W Euro nie masz podanej mocy, ale w innych sklepach jest, że to zasilacz 260 W. I tu są dwa potencjalne problemy:

  1. 260W nie jest standardową mocą dla zasilaczy, taka moc mają zwykle te w formacie TFX, co utrudni Ci wymianę na inny mocniejszy / nowy w przypadku mało prawdopodobnej awarii po gwarancji (te markowe zwykle nie sprawiają problemów). Jest ich mało i są słabe (max 350W).
  2. Wymiana może być natomiast potrzebna w przypadku rozbudowy o kartę graficzną lub inny „prądożerny” element. Procesor łyka 65W, płyta powiedzmy drugie tyle i mamy już 130W. Maksymalnie dołożysz kartę / inny podzespół pobierający do 75W. Wtedy wychodzi Ci 205 W, z 260 W i to w zasadzie już 80%, których nie powinnaś przekraczać.

Oczywiście nie musisz tym się przejmować, ale miej z tyłu głowy, że przy ewentualnej rozbudowie trzeba sprawdzić zasilacz, moc (oraz linię 12v) i format. :wink:

marcin20000 o rany to nie da się wymienić tego zasilacza ??

Da się, wszystko jest ok. :wink:

Na zdjęciu 1 masz „tyłek” komputera, na 2 zasilacz TFX (taki jaki na 90% tam masz, 10% to „autorska konstrukcja Lenovo”), na 3 standardowy (fotki z Morele). Zasilacze TFX, najprawdopodobniej taki jest w środku, są normalnie produkowane i dostępne. Jedyny „problem” jest z ich mocą. Są mniejsze i za słabe do mocnych kart graficznych.



Jeżeli komputer nie będzie do gier czy obróbki video, to nie masz się czym przejmować.

W ostateczności też zostały wymyślone rozwiązania dla takich komputerów jeżeli trzeba dorzucić karty graficzne. Zwykle są to karty typu amd pro wx gdzie mają pobór 35W, co prawda nie są one przeznaczone do gier a bardziej do np. oprogramowania cad.

Jak masz tam jeszcze dysk na nvme [ma sprawdziłem w x-komie ma pełną specyfikacje]. To tak coś takiego miałaś kupić.
Może udałoby Ci się znaleźć coś podobnego za 200zł-300zł mniej lub w tej cenie ale z windowsem, ale mamy okres świąteczny więc ceny mogą teraz takie być.