Komputer do lekcji zdalnych

Potrzebuję tani komputer do gier i lekcji zdalnych
Cena 400-650 zł no i najlepiej żeby zasilacz był dobry bo nie chce używać gaśnicy
Mogą być to nawet części do złożenia komputera, byle by był bo ten co mam nie radzi sobie z teamsem…
Z góry dziękuję

Poluj na takie:

Jeśli już coś z gotowców używanych, to lepiej poleć normalne wymiary obudowy, bo do tego będzie gorzej dobrać grafikę niskoprofilową.

No i zasilacz 240W… Pewnie jakiś cudak niestandardowy jeszcze…

A co masz i w jakim wieku powiedz?
Bo może zasilacz(marka moc), dysk(ssd/hdd) i obudowa są dobre.
Wtedy wymienisz tylko płytę, procek i Ram na nowy sprzęt na kolejne x lat, a nie 7-10 letnie Intele, pewnie w wieku Twojego.

No ja mam Dell Optiplex 780
Intel Core 2 Duo E7500, 2GB RAM DDR3 ale nie wiem jakie taktowanie i karta graficzna NVidia GeForce 9500GT

No to opcje są dwie:

  • po kosztach, sprawdzasz model płyty głównej i kupujesz core quada + ram do 4 GB za 60 zł (ewentualnie ssd za 150, ale go wykorzystasz w nowym)
  • porządnie, athlon3000/jakikolwiek + płyta Am4+1x8GB RAM za jakieś 600 dostaniesz, może nawet taniej. Reszta, czyliz asilacz, buda i dysk zostaje stare. Problem to W10 wymagany.

Do Teamsa może pozostać Windows 7 jak nauka zdalna nie pozostanie z nami na kolejny rok. Siostra na mojej starej Tośce ma lekcje online i jest znośnie, Teams jest w najnowszej wersji. Intel Pentium B960 z zintegrowaną grafiką, 4GB RAM, HDD 320GB 5400 obrotów niewymieniony od lat bez bad sektorów, a błędy odcztu jedynie od wstrząsów

Do Temsa tak, ale Athlon na AM4 oficjalnie jest wspierany na W10 (w 7 problemy z klawiaturą przy instalacji etc).

O tym bym nie pomyślał, bo Athlony kojarzą mi się z przeszłością i moim pierwszym komputerem, składakiem z działającego do dziś Simtech’u w Łomży, jedynym na AMD do tej pory. Tym bardziej, że na tym forum, w nowych laptopach i nie tylko, same Ryzeny