Komputer do mniej wymagających gier i internetu

Cześć. Mojemu tacie wykończył się komputer. Głównie używany do internetu ale też grania w gry. Nie są to jakieś najnowsze tytuły Głównie strategie shogun 2 itp.
Myślałem nad czymś używanym.
Budżet to ok 2000
Znalazłem coś takiego co otym myślicie?
https://www.olx.pl/d/oferta/komputer-pc-do-gier-gtx-970-i5-3-90ghz-ssd-hdd-argb-fortnite-csgo-gta-CID99-IDNovBR.html
Tylko trochę się boję kupić uzywany sprzęt… sam nie wiem

Czas pracy dysku SSD to 0 godzin. Coś mi się wierzyć nie chce, żeby nowy dysk SSD wsadzał do komputera, który sprzedaje, chociaż nabite jest ilość włączeń dysku, więc spoko. Ale dla ojca spokojnie taki komputer wystarczy.

Musi być gotowy? Nie wiele więcej wyjdzie nowy + kupić taką używaną kartę graficzną, wtedy tylko jeden element macie używany, no i kilka lat młodszy oraz wyraźnie mocniejszy komp.

Widziałem jakieś zestawy na allegro ale słabo się na tym znam i ogólnie słabe opinie mają te gotowce. Będę wdzięczny za wskazanie czegoś takiego żeby później dokupić kartę i nadawała się do tego komputera?

Za gotowcami z allegro nie ma co rozglądać się, bo na czymś zazwyczaj przy oszczędzają. Chyba że od razu coś wymienisz w nim, zaraz po zakupie, np. kartę graficzną.

Do tego GTX 970 (to będzie bardzo fajne połączenie), a jak nie odczuwa potrzeby uruchamiania wszystkich dostępnych na rynku gier to wystarczy nawet GTX 950, wtedy się zmieścicie w 2k.

Ok to zamówię to od razu z montażem. Dzięki za pomoc.
Ostatnie pytanie czy będę mógł zainstalować do niego Windowsa czy muszę mieć wmontowana kartę graficzną żeby cokolwiek z nim zrobić?

Musisz mieć wmontowaną kartę. Bo w zestawie zaproponowanym przez @panicagaming ani procesor, ani płyta główna nie ma zintegrowanej karty. Tak więc będzie potrzebna karta dedykowana by móc wyświetlić obraz na monitorze.

Kupiliscie kiedyś używa kartę?
Powinienem o coś zapytać sprzedawcę?
Znalazłem takiego
https://allegro.pl/oferta/gigabyte-geforce-gtx-950-2gb-11564113185

Za 700zł to kradzież, kupuje takie za 400…