Komputer do monitoringu i słabych gier na lata

Cześć wszystkim,

Piszę w związku z pytaniem jakie mi zadał znajomy w temacie, którego z grubsza jeszcze nie dotykałem.
Mianowicie potrzebuje on zbudować kompa, który będzie zarówno sprawnie nadawał się do przeglądania kamer i jednocześnie by dzieciaki mogły pyknąć sobie w coś mniej wymagającego. Komp ma posłużyć kilka dłuższych lat.
Do kompa będą podłączone 3 monitory, z kompa po sieci będzie łączył się z rejestratorem. Docelowo będzie około 30 kamer FullHD 30FPS.
Jeżeli chodzi o gry to dzieciaki póki co są na etapie minecraft/gry logiczne online, ale ma to starczyć na lata więc pewnie by zrobić coś co obecnie poleci wszystko na High.

Wymagania co do kompa:
Z części używanych mogą być: CPU (+cooler), MOBO i RAM.
Reszta nowa.
Nie liczymy systemu i peryferiów.
Granica cenowa - tak by rozsądnie osiągnąć cel.

Pozdrawiam i liczę na niezbędną wiedzę lub pomysły kompów.

Chyba odpowiedź sam znasz :wink:
Nie wiem jak zasobożerne są te aplikacje do monitoringu, ale obstawiałbym cos w stylu “standardowego kompa za 2000” :wink: Czyli i5 bez grafiki lub 1600 Ryzena z rx 570. W używki nie ma wielkiego sensu isc. Nowe oferuja analogiczną lub b. podobną wydajność jak używane i7, bo o zaletach (poza ceną) i5 -2400 chyba nie będziemy dyskutować :wink: Do kompletu dodajesz 8-12-16 Ram, zależnie od wagi systemu monitoringu. Osobiście nacisk kładłbym na dwie ostatnie wartości :wink:

To może wreszcie weźmiesz mojego FX8320 (chłodzenie stock) na mobo 980DE3/U3S3 z RAM 8GB GYB1866D364L9A/8GDC :wink: :smiley:

1 polubienie