Komputer do montażu filmów Full HD

Witam. Proszę bardzo o sugestie dotyczące konfiguracji sprzętowej komputera. Służył on będzie do amatorskiego montażu filmów z kamerki YI 2K. Budżet 3000 zł. We wcześniejszych wątkach widziałem fajnie przygotowane koszyki z serwisów takich jak xkom, a, że raz - jestem laikiem a dwa, sprzęt będę brał na raty, w którymś z takich sklepów wiele by mi to ułatwiło. Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas.

Monitor, WIndows wliczony, czy wykluczony?
Specjalne wymagania w stylu pojemności dysku, obudowy etc.:)?

Monitor mam, obudowa bez różnicy, Windows ok, ale niekoniecznie, dysk może jeden większy HDD na surówki, mniejszy SSD do pracy.

Przykładowy zestaw zrobiony z naciskiem na trwałość / długowieczność. Naturalnie wystarczy w 100% do tego co robisz.



Zestaw OK, można jeszcze zobaczyć trochę tańszy zasilacz np. Bronze i dysk m2 zastąpić ssd 500 a różnice wydac na RX 580 8 GB. To jednak zależy czy te programy do montażu korzystają też z karty i czy chcesz mieć wyższe detale w grach :wink:

Właśnie po to nie oszczędzałem na tych częściach bo za pewne możliwość pogrania w dowolną grę na detalach wysokich będzie wystarczająca.

a zobacz taki:

Dziękuje. Wybrałem ten zestaw, zamieniłem tylko kartę na RX 580 8 GB. Mam pytanie czy ten zestaw obsługuje VGA? Podłączyłem sprzęt złożony przez xkom i czarny monitor przy uruchomieniu.

Do płyty, czy karty? Powinieneś do karty no i sprawdź, czy geniusze podpięli jej dodatkowe zasilanie (powinien kabelek z zasilacza do niej wchodzić).

No to super wybór. Podaj dokładny model karty, bo to zależy czy masz złącze w grafice.

1 polubienie