Komputer do montażu i pierwszych kroków w 3d

(kzysek) #1

Witam, będę na 5 roku grafiki i potrzebuję komputera do montażu i i pierwszych kroków w grafice 3d, poza tym 2d, programy graficzne. Obcowałem dotychczas ze słabszym sprzętem i pracami wykonywanymi ręcznie, więc nie jestem za bardzo w temacie sprzętu.Wiem że ważna jest ilość rdzeni, podobno lepsze są do grafiki karty graficzne AMD, dobrze mieć dysk SSD i dużo ramu. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Jakie połączenie będzie najlepsze?
Co myślicie o takim gotowym zestawie?

(panicagaming) #2

Sugeruję samemu wybrać komponenty, wtedy wiesz, że masz wszystko wysokiej jakości, tak jak poniżej:

EDIT: zestaw Ci złożą w cenie jak zagadasz do nich.

1 Like
(kzysek) #3

Proponujesz taką kombinację?

(panicagaming) #4

No pewnie.

1. Windows 10 w wersji BOX, będziesz mógł dowolnie przenosić w razie zmiany komputera.
  2. Prosta, fajna, dobrze wentylowana obudowa.
  3. Dobry i szybki RAM z dożywotnią gwarancją.
  4. Pewna i bezpieczna płyta główna.
  5. Szybszy procesor w tym co potrzebujesz.
  6. Grafika pewnie dokładnie to samo co w gotowym kompie bo tyle dokładnie Ci wystarczy w zupełności.
  7. Szybki SSD na m.2, czyli dużo szybszy niż zwykły SSD.
  8. Oklepany i pewny dysk HDD.
  9. Mocny zasilacz z długą gwarancją i certyfikatem Gold.
1 Like
(marcin20000) #5

Przy dużych projektach to może się przydać :wink:

… a tu ewentualnie można ze 50-100 na bronzie przyciąć :wink:

Ogólnie set Panci jest bardzo OK.

(voxcordi) #6

Zależy jakich programów będziesz używał. Jeśli aplikacje wykorzystają viewport i export to przyda się funkcja QSV dostępna tylko w CPU Intel. AMD będzie leżeć. :anchor:

(kzysek) #7

Na pewno Adobe Premiere, After Effects, 3dsMax, Blender, programy 2d.

(marcin20000) #8

To już wszystko zależy od programu, jednak z tym leżeniem przesadzasz, patrząc na segment konsumencki i7= Ryzen 7. Pewnie ta instrukcja da mu zysk, ale raczej kilkunastu, może 20-30%, ale nie 2-3 razy :wink:

(sadaj72) #9

Jak renderery CPU to potrzebujesz maksymalnej dostępnej ilości rdzeni i wątków.
W przypadku rendererów GPU przyda się karta z obsługą CUDA*, większość tego typu programów używa tego API, nawet jeżeli są wersje pod openCL, to na ogół działają gorzej od tych napisanych dla CUDA.

*GTX1060 lub lepsza, słabsze karty mają niewielkie ilości pamięci i wątpliwą wydajność.

(kzysek) #10

Coś takiego?

(panicagaming) #11

Niee, 1050Ti to porażka.

(kzysek) #12

Skąd takie wnioski? Pytam bo właśnie nie chcę wdepnąć w coś nie za dobrego, pieniądze może nie są zawrotne ale chcę je wydać dobrze.

(marcin20000) #13

To powszechnie znany fakt, coś w stylu: Ziemia jest okrągła :wink:
Partnerem dla rx 570 jest mniej więcej 1060, tylko ona czasem przez 3 GB cierpi.
Tu jest różnica w grach, instrukcje etc. mogę wspierać trochę zielonych, ale 50% nie wyrównają :wink:https://www.youtube.com/watch?v=cBu8DKcUViI

(panicagaming) #14

Wybór masz taki, albo w moim zestawie zmieniasz na GTX 1650, albo dajesz mi moment i modyfikuje zestaw pod lepszą grafikę czyli GTX 1660.

(kzysek) #15

Żebym to ja ogarniał, tego Lenovo pokazał mi koleś w Komputroniku i powiedział że za taki budżet to tyle co najwyżej.

(panicagaming) #16

Bo chce się pozbyć syfu lub nic lepszego na sklepie nie ma.

(marcin20000) #17

Za 3000 zł można złożyć naprawdę coś dwa razy lepszego, choćby z rx 570 (lub lepiej z 1660 od Panci) i 16 GB RAM. Ta konstrukcja to “szpanerstwo”, a za takie coś się buli ekstra :wink:

(panicagaming) #18

Masz zmodyfikowaną wersję o bardzo wypasioną kartę graficzną, reszta modułów pozostaje na wysokim poziomie (wg mnie ten procesor do tego co chcesz jest konieczny).

(kzysek) #19

Super, dziękuję. Ważne jest dla mnie żeby przy montażu komputer dawał radę, tutaj rola procesora wchodzi w grę i ten będzie dawał radę?

(panicagaming) #20

Panie, ten to już profesjonalny sprzęt. To jest nawet z zapasem mocy na poważniejsze sprawy w 3D jak zaczniesz profesjonalną przygodę. Myślę, że bez problemu pociągnie każdy program graficzny.