Komputer do montażu i pierwszych kroków w 3d

Witam, będę na 5 roku grafiki i potrzebuję komputera do montażu i i pierwszych kroków w grafice 3d, poza tym 2d, programy graficzne. Obcowałem dotychczas ze słabszym sprzętem i pracami wykonywanymi ręcznie, więc nie jestem za bardzo w temacie sprzętu.Wiem że ważna jest ilość rdzeni, podobno lepsze są do grafiki karty graficzne AMD, dobrze mieć dysk SSD i dużo ramu. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Jakie połączenie będzie najlepsze?
Co myślicie o takim gotowym zestawie?

Sugeruję samemu wybrać komponenty, wtedy wiesz, że masz wszystko wysokiej jakości, tak jak poniżej:

EDIT: zestaw Ci złożą w cenie jak zagadasz do nich.

1 polubienie

Proponujesz taką kombinację?

No pewnie.

  1. Windows 10 w wersji BOX, będziesz mógł dowolnie przenosić w razie zmiany komputera.
  2. Prosta, fajna, dobrze wentylowana obudowa.
  3. Dobry i szybki RAM z dożywotnią gwarancją.
  4. Pewna i bezpieczna płyta główna.
  5. Szybszy procesor w tym co potrzebujesz.
  6. Grafika pewnie dokładnie to samo co w gotowym kompie bo tyle dokładnie Ci wystarczy w zupełności.
  7. Szybki SSD na m.2, czyli dużo szybszy niż zwykły SSD.
  8. Oklepany i pewny dysk HDD.
  9. Mocny zasilacz z długą gwarancją i certyfikatem Gold.
1 polubienie

Przy dużych projektach to może się przydać :wink:

… a tu ewentualnie można ze 50-100 na bronzie przyciąć :wink:

Ogólnie set Panci jest bardzo OK.

Zależy jakich programów będziesz używał. Jeśli aplikacje wykorzystają viewport i export to przyda się funkcja QSV dostępna tylko w CPU Intel. AMD będzie leżeć. :anchor:

Na pewno Adobe Premiere, After Effects, 3dsMax, Blender, programy 2d.

To już wszystko zależy od programu, jednak z tym leżeniem przesadzasz, patrząc na segment konsumencki i7= Ryzen 7. Pewnie ta instrukcja da mu zysk, ale raczej kilkunastu, może 20-30%, ale nie 2-3 razy :wink:

Jak renderery CPU to potrzebujesz maksymalnej dostępnej ilości rdzeni i wątków.
W przypadku rendererów GPU przyda się karta z obsługą CUDA*, większość tego typu programów używa tego API, nawet jeżeli są wersje pod openCL, to na ogół działają gorzej od tych napisanych dla CUDA.

*GTX1060 lub lepsza, słabsze karty mają niewielkie ilości pamięci i wątpliwą wydajność.

Coś takiego?

Niee, 1050Ti to porażka.

Skąd takie wnioski? Pytam bo właśnie nie chcę wdepnąć w coś nie za dobrego, pieniądze może nie są zawrotne ale chcę je wydać dobrze.

To powszechnie znany fakt, coś w stylu: Ziemia jest okrągła :wink:
Partnerem dla rx 570 jest mniej więcej 1060, tylko ona czasem przez 3 GB cierpi.
Tu jest różnica w grach, instrukcje etc. mogę wspierać trochę zielonych, ale 50% nie wyrównają :wink:https://www.youtube.com/watch?v=cBu8DKcUViI

Wybór masz taki, albo w moim zestawie zmieniasz na GTX 1650, albo dajesz mi moment i modyfikuje zestaw pod lepszą grafikę czyli GTX 1660.

Żebym to ja ogarniał, tego Lenovo pokazał mi koleś w Komputroniku i powiedział że za taki budżet to tyle co najwyżej.

Bo chce się pozbyć syfu lub nic lepszego na sklepie nie ma.

Za 3000 zł można złożyć naprawdę coś dwa razy lepszego, choćby z rx 570 (lub lepiej z 1660 od Panci) i 16 GB RAM. Ta konstrukcja to “szpanerstwo”, a za takie coś się buli ekstra :wink:

Masz zmodyfikowaną wersję o bardzo wypasioną kartę graficzną, reszta modułów pozostaje na wysokim poziomie (wg mnie ten procesor do tego co chcesz jest konieczny).


Super, dziękuję. Ważne jest dla mnie żeby przy montażu komputer dawał radę, tutaj rola procesora wchodzi w grę i ten będzie dawał radę?

Panie, ten to już profesjonalny sprzęt. To jest nawet z zapasem mocy na poważniejsze sprawy w 3D jak zaczniesz profesjonalną przygodę. Myślę, że bez problemu pociągnie każdy program graficzny.