Komputer do obrobki wideo GPU vs CPU

Rapo z czego to są nagrania ? Z drona ?

Te które próbowałem narazie były z samsunga s9+ i s20 ultra

Możesz udostępnić problematyczne nagranie ? Mam pewną teorię, którą muszę sprawdzić. Jednak nagranie z komórki nic dobrego nie wróży.

Właśnie bylem na etapie wrzucania nagrania i coś mnie zaciekawiło na co nie zwróciłem uwagi wcześniej. W dragon center od msi zobaczyłem że ramy zasuwają z 2133MHz a powinny w 3200MHz okazało się że defaultowo w biosie było że działają z 2133. Zmieniłem na 3200 tak jak być powinno i wszystko już działa tak jak powinno. Kamien z serca. Tylko jestem ciekaw co jeszcze jest poustawiane stockowo w biosie na ‘wolniej’

Od siebie dodam, że nie ma za bardzo sensu montować materiału sourcowego. Nie wiem jak w Davinci ale w premierze jest coś takiego jak proxy. W tedy na podglądzie i podczas edycji używasz plików o niższej rozdzielczości - np HD, natomiast przy renderowaniu już wykorzystujesz sourcowe czyli np 4k. Znacznie to poprawia komfort i szybkość pracy. Oczywiście są rzeczy które trzeba zrobić na source najlepiej jak colour grading, ale nie ma problemu z przełączeniem się na podglądzie pomiędzy jakieś proxy a sourca.

Możesz sprawdzić, czy włączony jest boost procesora (Precision Boost Overdrive, PBO).

Wręcz przeciwnie. Jeżeli podczas montażu bezproblemowo możemy edytować pliki to generowanie plików proxy to zbędna strata czasu i miejsca na dysku. Osobiście nie używam proxy a zoptymalizowane media do konkretnych problematycznych nagrań. Mogą to być np. nagrania z komórki gdzie nie ma stałej ilości k/s lub z długim GOP