Komputer do ok. 3500 zł

Dzień dobry !
Proszę o ocenienie mojego koszyka i przy okazji mam dwa pytania:

  1. Czy 500w to nie jest za dużo ?
  2. Jak można jeszcze obniżyć cenę ?

Wyrzucasz chłodzenie spartan bo BOXowe AMD jest podobnie dobre. Wybierasz tańszy zestaw narzędzi. Kupujesz to samo tylko na morele.net i będzie dużo taniej.

Czy do boxowego chłodzenia kupić jakąś lepszą pastę czy zostawić ?
Jaki tańszy zestaw narzędzi polecasz ?
(nie planuje robić OC)

Taniej czy nie każdy sklep ma wady i zalety.

Zestaw jest kompatybilny, jeżeli chodzi o chłodzenie odrzuciłbym spartan bo mało na tym zyskujesz jeżeli już to chociaż SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 tylko jeżeli nie chcesz robić podkręcać to trochę mało sensowne, tylko dla samej kultury pracy.

Blisko ceny GTX1070 dostaniesz wydajniejszy RTX2060

Jeżeli nie chcesz dokładać to spokojnie możesz wymienić GTX1070 na GTX1660ti

Dzięki, a jaki najlepiej wybrać zestaw narzędzi?

do skęcenia komputera? Ja mam “uniwersalny śrubokręt krzyżakowy”, kosztował chyba z 5 złotych w markecie budowlanym :wink: Weź jedną śrubkę ze starego i zobacz pasujący,.

Ostatnio na kanale TechSource (YouTube) widziałem, że po złożeniu komputera prowadzący kupował klucz do W10 na jakiejś stronie, moje pytanie brzmi tak - Czy bardziej opłaca się kupić Windowsa z oficjalnego sklepu czy z tej strony ?

Najlepiej kupić u sprzedawcy namaszczonego przez MS (autoryzowanego). Wydatek jednorazowy (BOX), więc boli tylko raz i masz święty spokój.

Ostatnie pytanie, czy w boxowym chłodzeniu od amd opłaca się wymieniać pastę ?

Moje skromne doświadczenie pokazuje, że od pasty niewiele zależy :slight_smile: Boksowe w zupełności wystarczy.

Ten zestaw narzędzi potrzebujesz tylko do skręcenia kompa czy chcesz mieć do ogólnego zastosowania? Bo na moje oko to ciut przydrogi.

Chwila. 3500 to z systemem czy bez? Koszyk ma 4000 i teraz w sumie nie wiem. Jeżeli bez to nie ma sensu niczego zmieniać i ucinać.

Zgodzę się, że chłodzenie boxowe jest ok, ale jeżeli budżet się zapina to czemu nie wziąć tego Spartana? Zawsze będzie trochę chłodniej i ciszej.

Bez systemu

Czyli nie ma co ciąć. Sam Komputer kosztuje 3400 z hakiem. Jak dla mnie jest ok. Nie widzę tylko żadnych dysków. Będziesz przekładał z jakiegoś innego komputera?

Jak nie robi OC to po czorta mu taki klocek? Sam spartan to cisza i nieco niższe temperatury. Niewiele niższe, ale warte 60 zł.

Tak

Masz jakikolwiek SSD pod system? Tanie to teraz jak barszcz wiec żal nie brać.

Mam jeden dysk ssd 500gb i chciałem zrobić na nim dwie partycje jedna pod system, druga pod resztę plików.

No to nie mam nic w sumie do dodania.

Ja bym nie bawił się w partycje, tylko dołożyłbym drugi ssd na system (240-tkę). Zwłaszcza, że do dyspozycji jest nvme.

Tylko po co? Jak mu wystarczy 500 GB to niech to tak zostawi. Pewnie masz na myśli względy bezpieczeństwa jakby coś miało paść, ale nie dajmy się zwariować. HDD szatkowało się nawet na 4 partycje lub więcej i problemu nie było.

Nie lubię partycji, zawsze po jakimś czasie okazywało się, że źle wyliczyłem :slight_smile: