Komputer do podkręcania- wymiana pamięci (proszę o rade)

Witam,

Ze skromnego budżetu skompletowałem i złożyłem sobie drugi komputer. Brdzie on służył głównie do podkręcania, testowania innych sprzętów i odświeżenia sobie wiedzy na temat systemów uniksowych, ogólnie pojętej “zabawy” z komputerem.Całkiem możliwe, że w przyszłości zostanie on odsprzedany. Mam tylko dylemat co do wyboru pamięci DDR2. Obecnie jest tam wsadzona goodram 2gb 667mhz. Na wstępie dodam,że płyta obsługuje DDR 2 do 1066Mhz i ma 4 sloty. Na pewno chciałbym rozbudować pamięci lecz mam kilka pomysłów:

  1. Zostawić 2GB 667 i dokupić 2Gb 800mhz - i tu się pojawia pytanie czy pamięć zwolni do 667 czy każda będzie pracować na swoich szybkościach?

  2. Zostawić 2GB 667 i dokupić 2GB 667 - tak dobrać aby działały w DC (wiem, mała różnica)

  3. Zostawić 2GB 667 i dokupić 2 x 1Gb (tylko jaką szybkośc)?

  4. Sprzedać 2GB 667 i kupić 2 x 2GB (667 lub 800 lub szybsze? + oczywiście DC) czytałem, że im szybsze tym lepiej się je podkręca ale ile w tym prawdy -nie wiem.

Podaje zestaw:

-Płyta główna: GIGABYTE GA-P35-DS3L (s.775)

-Procesor: Intel® Core™2 Duo E4700 (2MB Cache, 2.60 GHz, 800 MHz FSB)

-Chłodzenie procesora: SilentiumPC Spartan PRO HE924

-Pasta termoprzewodząca: Revoltec Thermal Grease

-Pamięci: Goodram DDR2 2GB PC5300 667MHz GR667D264L5/2G

-Dysk twardy: Samsung 320GB HD321KJ

-Karta Graficzna: Gainward GeForce® GT430 1024MB DDR3

-Zasilacz: Corsair CX Series 500W ATX, 80 Plus Bronze Certified, EU Version

-Obudowa: Logic A32 czarna - bez zasilacza

-Chłodzenie obudowy: SilentiumPC Zephyr 92 mm

Czekam na Wasze propozycje która opcja będzie najbardziej opłacalna ewentualnie piszcie swoje propozycje. A tak przy okazji zastanawiałem się, ale gt430 jest w miare dobrą kartą, bo raczej lepszej w cenie do 150zł nie znajdę, chyba?

Pozdrawiam

Cześć,

Opcja 2 (DC bez większego znaczenia), lub 1, jeśli moduł 800MHz będzie tańszy (jeśli kpisz 800 to taktowanie zostanie obniżone do 667).

Najlepiej kup drugi identyczny moduł http://www.ceneo.pl/316265

tak jak napisał falcon;]

ale za bardzo się tymi mhz nie przejmuj nie ma to wiekszego znaczenia różnicy w działaniu nie zauważysz;]

po prostu zrób tak żeby wyszło najtaniej to wydaje mi się najrozsądniejsze;]

Dzięki wielkie za pomoc, już kupiłem pamięć taką samą- wyszło najtaniej i chyba najlepiej. Zawsze jak coś to 2 sloty jeszcze są wolne :slight_smile:

Jeśli chodzi już o samą grafe to jest coś godnego do polecenia w rozsądnej cenie, czy na razie zostawić tą bo jest w miarę ok?