Komputer do pracy, budżet 2200zł

Witam,

Potrzebuję pomocy przy złożeniu komputera do pracy. Głównie praca w MS Office, AutoCAD (projekty 2D), PDF… itd. Chciałbym żeby ktoś pomógł mi złożyć zestaw w jak najlepszej konfiguracji w kwocie mieszczącej się w 2200zł, w dwóch wariantach - z systemem i bez. Aktualnie korzystam ze sprzętu który mam przekazać innemu pracownikowi o ile sprzęt wybrany w tej kwocie nie będzie gorszy niż ten co posiadam.

Procesor: Intel Pentium G860 (3GHz)

RAM: 4GB

Karta graficzna: Radeon R7 240 (2GB)

Zasilacz:jakiś no name z obudową Modecom

Dysk:500GB

 

Komputer musi mieć 2 wyjścia Video (DVI-D i D-SUB) bym mógł pracować na dwóch monitorach, grafika nie musi być żadna bo w sumie ta co mam jest ok, wcześniej pracowałem na integrze i nie było źle, tylko brakowało mi 2 monitora i musiałem coś dołożyć, a więc jeśli da się coś lepszego ogarnąć w tej kwocie to prosiłbym o linki, mi np udało złożyć się coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/H6lv6q/

Hej,

wpierw zajmijmy się poprawą Twojego koszyka. Kod na złożenie za 1zł i wysyłkę za darmo: ZKSOGF6DI4 .

Case:  do wyboru Zalman T4, Elite 110 lub 110A, SilentiumPC Brutus Q30, Cooler Master N200.

PSU: Corsair VS350 (spokojnie wystarczy nawet gdybyś dołożył dedykowaną kartę graficzną) lub VS450. Zmiana dla dłuższej gwarancji.

Zestaw klawiatura+mysz: HP, MS lub Dell.

RAM: większego taktowania niż 2133MHz płyta nie obsłuży, więc weź Goodram 2x4GB CL15.

MOBO: wolałbym MSI.

SSD: Iridium PRO póki są. Dłuższa gwarancja i MLC robią robotę.

Gdyby na system nie starczyło, to zmieniasz procesor na I3-6100.

 

Integra i mobo zadziałają w takiej konfiguracji monitorów.

CPU: Intel Celeron G3920 (254 zł)

RAM: 8GB DDR4  (ok 200 zł)

Zasilacz: Tracer Highlander 400W (100 zł)

Mobo: Gigabyte GA-H110M-DS2 (242 zł)

Klawiatura / mysz: Już coś lepszego niż najtańszy szrot. 

Obudowa: CoolerMaster Elite 343 Black (179 zł)

GPU: Radeon R7 240 (choć zamieniłbym na jakiegoś GeForce’a)

 

Masz bardzo budżetowy sprzet, który nadaje się wyłącznie do pracy, pobierając przy tym bardzo mało prądu (co się zwraca w dłuższym okresie użytkowania). Jeśli pracownik będzie dbał, to służyć będzie długie lata, bo procesor zawsze będziesz mógł zmienić kiedyś na coś mocniejszego gdy ceny i3 czy i5 znacząco spadną.

Z polecaniem tego zasiacza radziłbym się powstrzymać, autor niech lepiej kupi coś markowego - raz a porządnie.

 

Może być Corsair 550 V - sam mam taki - tylko nie widze potrzeby w sytuacji gdy system nie będzie kręcony i będzie pobierał nieznaczne ilości prądu.