Komputer do pracy za 1000 zł

Chcę złożyć PC do 1000zł
Pomóżcie mi z wyborem części.
Komputer do pracy.
Grafika może być słaba
Ma być dosyć szybki, ale na Pentium Gold

A na czym polega owa praca?

Nie lubię kopiować gotowców A potrzebuję komputera do pracy, który jest tani

Może się powtórzę, ale zapytam jeszcze raz: na czym polega owa praca?

Na tym żeby złożyć tani komputer

Pass.

Nie twoja praca przy składaniu a praca na tym PC po złożeniu np. oglądanie 24h memów z internetu.

Łatwiej byłoby dobrać odpowiedni zestaw, gdybyś odpowiedział na pytanie które wcześniej zadał gom1.

Tu ie ma co dobierać, jak ma być Pentium Gold i do 1000 to tylko set Panci…, mimo, że osobiście bym raczej na 2200G radził polować, czy i3 jakaś.

Jak do 1k to nie znajdziesz nic nowego dobrego, bo pentium gold ma wydajność drugiej generacji i5. Więc lepiej wziąć poleasingowy sprzęt proszę bardzo: https://amso.pl/product-pol-63000-DELL-7010-SFF-i5-3470-3-2GHz-8GB-120GB-SSD-DVD-Windows-10-Home-PL.html?utm_source=forum&utm_medium=forum&utm_campaign=Brand_MB

Legalny system, 8GB ramu, dysk SSD, i5-3gen w zupełności wystarczająca do wszystkich programów “do pracy”.

Również do VMware i kilku wirtualek? A do Lightrooma/Photoshopa?

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale raz że dysk 120GB, a dwa że ten Dell chyba nie ma SATA 3…

Chyba nikt normalny nie szuka komputera do 1000 do VMware czy obsługi kilku wirtualek. Co do Lightrooma czy Photoshopa to oczywiście. O ile nie mówimy o w pełni profesjonalnym zastosowaniu (a raczej nie, bo mówimy o komputerze do tysiąca zł) i grafice 3D to ten Dell w zupełności wystarczy do obróbki zdjęć. Ten Dell ma Sata 3, tak przynajmniej mówi Technical Guidebook ze strony Della :wink:

Zakładam, że komputer do 1000 do pracy to komputer do excela, pisania maili i przeglądania internetu. Pan Autor tematu za wiele nie napisał, ale na podstawie ceny domyślam się, że nie ma wielkich wymagań.

Lepiej omijać go szerokim łukiem, chyba, że za polecanie płacą. :wink:

Raz zasilacz 240W, czyli nie ATX a jakieś TFX, dwa Bóg jeden wie, bo kupującemu tego nie ujawni się w ofercie, czy płyta normalna czy z udziwnionym gniazdem zasilania, trzy martwa podstawka i brak jakiegokolwiek upgradu. W tym nieszczęsnym Goldzie, sugerowałbym i tak coś na AMD, ma dostęp 6 i 8 rdzeniówek…

No nie ATX, jak to w biurowym sprzęcie poleasingowym. Płyta jest dedykowana pod konkretny model nikt tego nie ukrywa :smiley: . To w dalszym ciągu najlepszy możliwy sprzęt do 1000 zł, no ale lepiej sugerować omijanie mnie szerokim łukiem bo podaje konkretny model komputera - ze sprawdzonej firmy.
Można też kupić nowy, ja się po prostu przesiadłem na poleasingowe i jak widzę takie tematy na forach to polecam. Fajnie jakby mi za to płacili :smiley:

Z tym najlepsze bym lekko polemizował, technologia poszła niesamowicie do przodu. OK I5 jest wielordzeniwo wydajniejsza, ale w obliczeniach na jednym rdzeniu Gold ją zjada (i tu jakie programy mamy np.). No i ewentualna rozbudowa etc, każdy patrzy inaczej i ma inne preferencje, nie ma więc obiektywnie “najlepszych”. :wink: https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Pentium-Gold-G5600-vs-Intel-Core-i5-3470/m469126vs2771