Komputer do pracy za 2500zł


(janusz_pro) #1

Witam

Czy jest szansa na złożenia w miarę wydajnego komputera do pracy za 2500zł?

Komputer będzie używany do obsługi średnich projektów w Webstorm, Android Studio i Photoshopa.

Monitor i inne urządzenia peryferyjne posiadam.

Zależy mi żeby nie było zamulania przy otwartych projektach czy kompilowaniu aplikacji :wink:


(Ationx) #2

Będziesz też na tym grał?
Jaki masz monitor?
System w cenie potrzebny?


(janusz_pro) #3

Będę grał raczej sporadycznie.

Mam obecnie LG Flatron W2042T

System będzie tam Linux Ubuntu ale jakiś Windows też by się przydał :wink: O ile jest możliwość kupienia oryginalnego Windows 7


(Ationx) #4

Z kupieniem oryginalnego Windowsa 7 będzie raczej problem. Prędzej to z rynku wtórnego… Także wliczać Windowsa 10 za blisko 500 złotych to zestawu czy poszukasz sobie jakiegoś systemu na własną rękę, a te 2500 przeznaczasz na skrzynkę?


(LORDEK) #5

Windows 7 dostaniesz tu:

Bez szaleństw proponuję coś takiego:

Ew wymień zwykły HDD na 240 SSD. Wiąże się niestety to z dopłatą ok 150 zł.


#6

Licencja elektroniczna jakoś jedzie przekrętem.


#7

Już widzę jak ci przysyłają ten piękny box co jest na stronie i tak niskiej cenie, dobrze by było jakby chociaż dali czysty oem, a tak naprawdę nie wiadomo co to w góle są za klucze, kupowałęś tam, że polecasz takie coś? Zresztą na co mu z370 jak na dniach wydją tańsze płyty akurat pod procesory nie do oc. Zresztą jak spojrzeć pod kontem czysto technicznym to ten zestaw ma za wolne ramy, do i3 są spoko, ale do coffi lake i5/i7 żeby nie zwalniać procesora to minimum 2666Mhz. Zresztą ja w wypadku kupującego skoro ma taki budżet poszedłby jednak w ryzena 2400G, może trochę wolniejszy, ale jak samo powiedział jak odpali od czasu do czasu gier spokojnie pogra, a na integrze intela niekoniecznie.


(LORDEK) #8

Tutaj info skąd są klucze i dlaczego jest to legalne tylko w UE:

Taką odsprzedażą kluczy nieużywanych zajmuje się kilka firm. W 99% przypadków nie ma problemów z działaniem klucza jak i sprawdzeniem jego legalności.

Proponujesz droższy sprzęt, a zauważ, że budżet i tak już został nadszarpnięty. Co Ryzen 2400G to nie jestem przekonany do pracy na nim w takich programach jakie chce autor.


(Nameziss) #9

Coffee Lake z Windom 7 to się nie uda :confused:

Zestaw z i5(Ationx) #10

Tak czy siak działanie Windows 7 na Coffee Lake to też sprawa mocno dyskusyjna… Mogą występować przeróżne problemy ze sterownikami…


#11

czyli nie są to boxy, a typowe oemówki, te pudełka co są na stronie to tak dla zmyłki żeby zachęcić jelenia, ja bym jednak wolał nie kombinować i dołożyć do normalnej wersji.


(LORDEK) #12

Nope to są licencje, tak jak w opisie dożywotnie i przenośnie czyli ESD w przypadku klucza elektronicznego i BOX w przypadku pudełkowej wersji z nośnikiem. Jeżeli chcesz mieć pewność to napisz do sprzedawcy i się zapytaj. Dla ścisłości ESD ma takie same zasady licencjonowania jak BOX, tyle że nie zawiera nośnika.


#13

Nie omieszkam zapytać jak bede w domu jak sie okaze ze nie daja takiego boxa jak na zdjeciu to bedzie pożoga i rozczarowanie a twoje rady bedzie trzeba brać z pewna dozą ostrożnosci, bo cos polecasz a teraz sam nie masz pewnosci czy to box i kazesz samemu pytac, jak na moderatora nie wypada tak robic.


(LORDEK) #14

Czemu sądzisz, że mają dawać takiego BOXa jak na zdjęciu skoro napisano jak byk “Zdjęcie jest tylko ilustracją, produkt sprzedajemy bez opakowania.”? Na Allegro czy w innych sklepach internetowych też kupujesz oczami? Nazwa licencji nie oznacza od razu, ze dostaniesz full pakiet wszystkiego. Systemy dostarczane do firm też nie przychodzą w takich kolorowych pudełkach.


(janusz_pro) #15

Jak rozumiem kartę sieciową WI-FI nie ma problemu dorzucić? Karty graficznej zewnętrznej do moich wymagań raczej też nie trzeba ? :slight_smile:

No jeżeli nie ma wyjścia to będę musiał zainstalować Windows 10


(LORDEK) #16

Możesz kupić dodatkową kartę sieciową Wi-Fi, a możesz również kupić płytę, która taki moduł ma już zintegrowany.


(janusz_pro) #17

A odnośnie procesora i5 to on ma tą słynną dziurę w architukturze za pomocą której mogą wyciekać informacje?


(Ationx) #18

Tak.


(janusz_pro) #19

To ile trzeba wydać obecnie na procesor żeby nie miał tej luki ? :slight_smile: Od których modeli w górę?


(Nameziss) #20

Ehh wierzenia jak w duchy :stuck_out_tongue: to bierz ryża
AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz

ASRock AB350 Pro4