Komputer do pracy

http://allegro.pl/item275864703_super_wydajny_komputer_amd_athlon_64_x2_4000_nowy.html

Poradźcie mi, czy opłaca mi się zakup tego komputera. Przeznaczony ma być on do zwykłej pracy z dokumentami i standardowych szkolnych prac. raczej do gier go nie wykorzystam. Napiszcie mi, czy ta konfiguracja jest godna tej ceny. Z góry dziękuje.

jeśli zły dział to proszę moda o przeniesienie.

ten komputer jest niepełny, brakuje dysku twardego, napędu oraz zasilacz jest kiepski.

Obudowa i płyta główna też.

Nie jest to promocja, nie jest to drogo, nie jest to pełnoprawny komputer…

nagrywarkę i dysk mam własne… proszę tylko o określenie, czy będzie można na nim komfortowo pracować i czy ta konfiguracja jest warta tej ceny.

co nie tak jest z płytą

Awaryjna i mało wydajna.

Lepszą płytą będzie Foxconn A690GM2MA-8KRS2H lub Gigabyte GA-M61P-S3

Zasilacz też do najlepszych nie należy trzeba by zmienić na Modecom MC-350ATX za 99 zł

Ramy pewnie no-name, to lepiej brać A-Data/Goodram/Kingmax/Corsair

tak, ale mi nie chodzi o jakiś wypas, który wy byście chcieli, tylko taki średni komputer dla ucznia/studenta

EDIT: nie będę przecież na nim grał… grzał się raczej też niespecjalnie będzie.

Nam nie chodzi o wypas tylko o komfort pracy i nie zawodność.

Z tym zasilacze, płytą i ramami co są w tej aukcji zapomnij o komfortowej pracy i nie zawodności.

hmmm… w takim razie co mi proponujecie? potrzebuje komputera do 500/540zł. jak już napisałem napęd i HDD mam własne. czyli zostaje obudowa, płyta główna, procek, ram, grafika zintegrowana (inaczej kasy nie starczy).

nie przesadzaj… w tanich zestawach wsadzają samsungi,patrioty 800tki cl5 (tanie są). płyta na chipsecie nforce ze zintegrowanym 6100. w kwestii zasilacza można się dogadać ze sprzedającym.

czyli w końcu jak…? mówicie, że mogę kupić ten komputer? czy koniecznie szukać czegoś innego?

raczej

a nie możesz kupić go na części? musisz kupować gotowy PC?

sam nie wiem teraz.

mógłby ktoś doświadczony spróbować złożyć mi jakiś komplecik z tego co potrzebuje w granicy budżetowej, o której też już pisałem (+/- 520,-)

Ten sam zestaw ma jeden znajomy dokładnie od tego sprzedającego i tam są ramy no-name a zasilacz to Mustang no i ten znajomy ciągle ma jakieś problemy z tym zestawem.

Po tygodniu użytkowania są resety, zawieszki, bluescreeny i to miał być ekstra zestaw :lol:

Dziś właśnie zamówił nowy zasilacz Modecom MC-350ATX i nowy ram bo obecny sypie błędami.

czytasz czasem ze zrozumieniem ?? ten sprzęt jest niekompletny !!

wygeneruj sobie zestaw w serwisie znak.pl (poproś o złożenie i dostawę do domu).

a czy ty czytasz ze zrozumieniem to co ja napisałem ?! ale dla ciebie napisze raz jeszcze: napęd DVD i HDD (inaczej HDD to dysk twardy) już mam. potrzebuję resztę/.

coś kręcisz, przecież sprzęt jest na gwarancji jeżeli kolega ma wątpliwości co do jego działania powinien sprzęt zwrócić.

przeoczyłem ten post

proponuję zamówić w znaku ze złożeniem i dostawą :

gigabyte nf6100 am2/ foxconn ze zintegrowanym Ati

amd x2 4000+

1gb ddr 800 cl5 - goodram,kingmax,patriot

obudowa i zasilacz (modecom mc 350W).

lub podobny zestaw ale z wymianą zasilacza (u sprzedającego).

w znaku nie złoży zestawu do 540 zł z prockiem 2 rdzeniowym i obudową, prędzej z prockiem jedno rdzeniowym i obudowę trzeba by brać z allegro mustanga za 50 zł ;/

Jest drobny problem bo były plomby a znajomy je zerwał bo się wnerwił i teraz z gwarancji nic zostało.

czyli z tego co zrozumiałem mam spróbować pogadać ze sprzedającym, czy można wziąć inny zasilacz?

tak przynajmniej na modecoma mc 350W.

np z tym sprzedającym :

http://allegro.pl/item271228015_tylko_t … e6100.html