Komputer do stream/grania/montowania 4k do 10 tyś

Cześć,

Mam okazje zbudować swoją pierwszą „mocną” maszynę do stream/grania/montowania filmów, ale zbyt się nie znam na podzespołach dlatego…

Doradzie mi, czy ten zestaw, który złożyłem pozwoli mi, aby przez tak minimum 4 lata grać i streamować bez obaw, że gra mi nie pójdzie, albo czy komputer nie będzie wyrabiał przy montażu w 4k.

Ten zestaw ma właśnie mi posłużyć do grania/stream i do montowania filmów 4k na YT w Premiere Pro

Tutaj zestaw https://www.morele.net/kategoria/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=722225
skrót:

  • Karta graficzna - Asus TUF GeForce RTX 3080 Gaming 10GB GDDR6X
  • Procesor - Intel Core i9-10850K, 3.6GHz, 20 MB,
  • Płyta główna - MSI MAG Z490 TOMAHAWK
  • Pamięć - G.Skill Ripjaws V, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL16
  • Dysk SSD - ADATA XPG SX8200 PRO 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe
  • Chłodzenie wodne - Cooler Master MasterLiquid 360R RGB
  • Zasilacz - SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W

Oczywiście podzespoły nie muszą być kupowane w jednym sklepie i nawet nie będą, bo znalazłem procka tego za 1900zł, a na morele jest za ponad 2k…

Teraz tak. Powiedzcie mi, czy ten zestaw jest git do moich potrzeb, czy trzeba coś zmienić?

Jeszcze potrzebuje od was jakiejś propozycji co do obudowy do tego zestawu.

Monitor, na którym będę grał to — BenQ ZOWIE XL2546 (jak macie lepszy monitor do tego zestawu i moich potrzeb to tez piszcie fajnie jak by miał 240Hz i w podobnej cenie)

Oczywiście termin mnie nie goni. Nie musi to być zestaw na już! mogę poczekać miesiąc czy dwa jak będzie potrzeba.

Jak do końca listopada tego RTX 3080 w ogóle dostaniesz to możesz nazywać siebie szczęściarzem. Na chwilę obecną nikt tych kart nie ma w magazynie i/lub wystawia je w absurdalnych cenach. Nvidia ma problem z dostarczaniem chipów. Mamy już połowę października, a ludzie jak kart nie mieli tak dalej nie mają.

Rozważ zakup tego chłodzenia:

albo:

a coś więcej dlaczego akurat te ?

Nie podałeś obudowy, a będziesz potrzebował dużej i przewiewnej. Ta karta grzeje się jak…

EKWB to niekwestionowany lider, jeśli chodzi o wodne chłodzenie, a wymieniony model jest wyjątkowo udany i wydajny. Z kolei Alphacool depcze EKWB po piętach, Eisbaer jest równie wydajnym chłodzeniem, dodatkowo jest tańszy, a układ można rozłączyć np. w celu wymiany płynu.

Osobiście wybrałbym Eisbaera, właśnie ze względu na “szybkozłączkę”, chociaż EKWB kusi światełkami.

Nie podałeś obudowy, a będziesz potrzebował dużej i przewiewnej. Ta karta grzeje się jak…

To przeczytaj zdanie poniżej tego co cytujesz :slight_smile:

EKWB to niekwestionowany lider, jeśli chodzi o wodne chłodzenie, a wymieniony model jest wyjątkowo udany i wydajny. Z kolei Alphacool depcze EKWB po piętach, Eisbaer jest równie wydajnym chłodzeniem, dodatkowo jest tańszy, a układ można rozłączyć np. w celu wymiany płynu.

Osobiście wybrałbym Eisbaera, właśnie ze względu na “szybkozłączkę”, chociaż EKWB kusi światełkami.

dzięki zaraz to to zobaczę. A ogólnie zestaw jest dobry na te minimum 4lata ?

A ogólnie to poczekałbym na premierę nowych Ryzenów.

Wracając do tematu:

Lian Li PC-O11 Dynamic :slight_smile: