Komputer do streamowania 7000 zł

Witam,
Chciałbym złożyć komputer do streamowania Fortnite do 7000zł.

Oto co udało mi się złożyć:

Intel Core i9-10850K Avengers Edition 2 149,00 zł
MSI B460M-A PRO 319,00 zł
Corsair TX 650W 80 Plus Gold 399,00 zł
Gigabyte GeForce RTX 3070 EAGLE 8GB GDDR6 2 849,00 zł
Samsung 500GB M.2 PCIe NVMe 970 EVO 349,00 zł
SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black 269,00 zł
SilentiumPC Fortis 3 140mm 155,00 zł
Patriot 16GB (2x8GB) 3733MHz CL17 Viper Steel 379,00 zł

Łączna kwota 6 868,00 zł

i9 i B460, źle ciut to brzmi, Z490 lepiej wsadzić, też będziesz mieć jakieś możliwości OC, Ram rozumiem, że też pod OC przygotowany, że ma takie taktowanie? Dej koszyk to zobaczę i może coś zmodyfikuję :stuck_out_tongue:

IMHO lepiej wybrać Ryzena. Za cenę 10850K można mieć 3900X, który do streamingu jest wręcz stworzony.

Tak jak napisał @anon67650823

IMHO lepiej wybrać Ryzena. Za cenę 10850K można mieć 3900X, który do streamingu jest wręcz stworzony.

Dokładnie intel jest wydajniejszy o te pare % w samych grach których nawet będąc pedantem nie odczujesz w grach ale jak wejdzie więcej innych obciążeń typu stream to intel już przegrywa
a za parę lat będziesz mógł wsadzić kolejnego potwora z najnowsze serii jeśli będziesz chciał,
a w sytuacji intela kolejna seria = dodatkowy koszt kolejnej płyty głównej.

Zamiast grafiki z firmy gigabyte weź coś lepszego np Asus a jak chcesz najlepszego nie-referenta to szukaj EVGA FTW3 albo Zotac AMP ale nie wiem czy uda ci sie znaleźć te modele w polskich sklepach.

Corsiar dobra marka ale może minimalnie lepszy będzie Seasonic równie dobra jakość a w podobnej ceni możesz wyrwać zasilacz z jeszcze dłuższą gwarancją.

Do i9 komputera całego w kwocie okolo 7k wsadzasz chłodzenie za 150zł nie lepiej wsadzić odrazu coś konkretnego typu Noctua ?

Jak na razie to ASUS TUF zamiata konkurencję. O 3070 wiele nie wiadomo, ale 3080 i 3090 okazały się liderami w swoich klasach.

Ogólnie te 3 modele najczęściej goszczą w topce więc polecenie każdego z nich to dobry wybór częściej jednak bardziej gości evga. Nistety w polskich sklepach jest tryb janusza i trudno znaleść modele tych marek i w tym wpadku raczej jemu łatwij będzie nabyć wspominanego ASUS’a

Bądź co bądź gigabyte to jednak nie firma dobra jak chodzi o niereferanty grafik.
Płyty główny, dyski nvme od nich jak najbardziej polece są ok - ale grafik za ch** nie…

Na razie to można jedynie pomarzyć o nowych RTXach. Nawet o tych od Gigabajta. Dostępność: zero.

Wem ja tak samo rok temu kupowałem z zagranicy obawiam sie że trzeba będzie przywyknać że kompa będzie składało się w Polsce… a grafikę dokupywało z zagranicy.

Albo kupować jakieś niechciane badziwnej jakości nisko budżetowe nie-referenty w kosmicznie nie adekwatnych cenach.

-bump-
Co do opini na temat względem EVGA vs ASUS - asus ma strasznie słabe/leniwe podejście do gwarancji.

Płytę z MSI pod taki zestaw brałbym co najmniej Z490. Na B460 ram nie pójdzie Ci wyżej jak 2933 MHz. Chłodzenie pod i9 pomimo przewiewnej obudowy można by dać jakieś lepsze.
Propozycja zestawu na Intelu - klik
Alternatywny zestaw na AMD - klik