Komputer do Streamowania/Nagrywania do 1500zł

Hej, mógłby mi ktoś złożyć komputer głównie do nagrywania, mniej do streamowania gier?
Chodzi mi o szybki render filmów, na moim obecnym 30sekund filmu to 5minut renderu na 720p…
Obudowę posiadam Gigabyte Chassis 3d Aurora, po za tym wszystko stare i nie warte uwagi.
Budżet mam około 1000zł, maksymalnie 1500… Wiem, że to mało i nie spodziewam się cudów ale na pewno będzie lepiej niż obecnie. Z góry dziękuję za odpowiedzi. :slight_smile:

za taka kasę złożysz komputerek na g4560 + używana grafika z allegro, na takim sprzęcie spokojnie pograsz w gierki, ale o streamowaniu zapomnij, musiałbyś mieć dużo większy budżet.

A jak z dyskiem ? Posiadasz ? Jeżeli tak to jaki.

Proszę http://www.morele.net/inventory/info/tuOYDp/

Już tłumaczę. Zestaw bez dysku, do streamingu możesz użyć QuickSync ze zintegrowanego układu na CPU, iGPU HD 610 oraz do nagrywania obrazu, daje radę 1080p 50fps, stream również da radę, kolejna opcja. Sprzętowo NVENC i CUDA możesz nagrywać i streamować najlepiej OBS, polecam użyć NVENC, nagrywam nim i streamuje w 1080p 50fps na ( 1050ti) A 50fps dlatego aby oszczędzić moc karty na nagrywanie, różnica mała, YT ją obsługuję a karta ma luzy. Robisz locka na 50fps. Filmy w programie jakimś konwertuj tylko sprzętowo, NVENC HEVC, rdzenie CUDA na 1050 zrobią cuda i każdy film konwertują w 50fps, czyli tyle ile trwa film tyle zajmuje konwersja, teraz sprawa dysku, do nagrywania polecam oddzielny. Ja używam 40gb WD stary ale bez badów i transfery około 80mb/s wystarczy na 1080p 50fps. Jeden dysk nawet w miarę szybki nie da rady nagrywać (chyba że SSD ) i grać na raz, tzn da ale są gry które młucą dysk i dławią go vide ( Dishonored 2, GTA 5, Fallout4) .

Podsumowanie QuickSync Stream/Nagrywanie masz użycie iGPU na poziomie 45% i obciąża wszystkie 4wątki po 5-20%
NVENC GPU za to obciąża tylko 1-5% GPU i zero CPU. Polecam.