Komputer do zadań domowych / gier ~ 1000 zł

Zaktualizowałem podzespoły.
Jak teraz to wygląda?

https://www.x-kom.pl/lista/983mdzpuj

Jak z pierwszej strony Vogue.

Jest dobrze, choć w tej cenie możesz pokusić sie o
Kingston 250GB M.2 PCIe NVMe A2000

Cześć, sam mam komputer w okolicach 1000zł do zadań domowych, ale głównie do minecrafta, ale przecież każdy z nas wie, że minecraft pochodzi z 2009 r. i jest bardzo mało wymagający. Powiem Ci, że super zestaw w cenie 1000zł możesz zrobić z części używanych ale no możliwe, że masz farta i wszystkie części używane będą działać. Ja nie lubię używanych i jestem uparty więc złożyłem komputer z nowych części jak byś chciał je poznać i zrobić coś podobnego to możemy pw się dogadać :slight_smile: . Pozdrawiam

Niestety nie, nie słuchaj bajek sprzed kilku lat. Obecnie procesory poszły tak do przodu i grafiki, ze te najtańsze konkuruja spokojnie ze starszymi I7 i są tańszę, o awaryjności nie pomnę. :wink: Można kupić i5-2400 w poelasingowcu, ale… to ślepa uliczka.

No nie wiem… w 3440x1440 z modami potrafi chrupać na mojej leciwej 1080 :wink:

no ale wiekszosc osob zgaduje ze kozysta z monitorow około 20-24 cale o rozdzielczości nwm 1080p

plus jeszcze masz 10 popularnych PACZEK z optymalizacją fps ja akurat polecam badlion client blazingpack i labymod

Istnieje szansa, że w ciągu miesiąca kolega będzie miał na sprzedaż R3 1200AF za 200 zł. Używa go od kilku miesięcy.
Jak za taką cenę warto?

Szybki rzut oka na OLX/Allegro pokazuje, że to dobra cena. Historia ceny na Ceneo pokazuje, że w kwietniu/maju ten procek chodził po 230 PLN (nowy).

Ja bym brał :slight_smile: Tyle, że wtedy musisz doliczyć grafikę, bo ten Ryzen nie ma jej wbudowanej.

Fakt.
Czy w cenie 250-300 zł, znajdę jakąś w miarę sensowną grafikę, tak na dłużej?

W tym budżecie to raczej używka: 1050 Ti.

To i ja włączę się w temat, bo też myślę nad komputerem czy laptopem do Minecrafta dla siostry o podobnych parametrach, ale może być do 1200 złotych z małym przekroczeniem. Oczekując dobrych temperatur myślę nad jakąś niewielką stacjonarką, bo widzę, że łatwiej znaleźć w tym przedziale cenowym na amso, ale bez oznakowania stanu technicznego (klasa A, B lub C). Nie musimy mieć najwyższej wydajności, tylko wszystko ma działać dość sprawnie. O ile znajdzie się coś z takim okrągłym i fioletowym wejściem oraz D-sub koszt zakupu monitora i klawiatury odpadnie, chyba że nie będą wspópracowały z Windows 10 ze swojej starości. Monitor to NEC Accusync 73V LCD i biała klawiatura BenQ z czasów Windows 2000/XP i nie chcę ich wymieniać dopóki działają