Komputer do zastosowań domowo-biurowych


(Angelo7) #1

Witam,

Potrzebuje złożyć komputer(sama buda), który będzie służył do prac z fakturami, przeglądania internetu, pracy z pakietem office, oraz będzie służył jako małe centrum medialne tj. będzie podpięty pod tv poprzez hdmi. Z racji, że budżet jest ograniczony do ~2k(z windowsem) trzeba się ograniczać. Na pewno będzie mały dysk SSD(dodatkowo jest zwykła talerzówka na magazyn) oraz napęd czytający Blu-ray. Z racji napiętego budżetu zdecydowałem się na kartę zintegrowaną, która mam nadzieję że do owych zastosowań wystarczy. Reasumując komputer na pewno ma być wydajny i szybki przy pracy z niezasobożernych aplikacjami. Moja propozycja to:

Procesor i3-2120

Płyta MSI 67MA-E35

Ram 2x2

Dysk SSD samsung 64GB

Napęd LG

Zasilacz OCZ 500W

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

Windows 7 64bity

Proszę o ewentualne korekty. Najbardziej zastanawiam się nad płytą główną. Czy to dobry wybór?Koniecznie musi mieć sata III i fajnie by wspierała USB 3.0.

Ps. Również bym prosił o propozycje innych lepszych(cenowo, ale też z dobrą opinią) sklepów jeśli takowe istnieją:wink:


(Kwarc21) #2

Co do zasilacza styknie jakiś 400 w,i dołożyć do 120gb ssd.Procesor też można tańszy wziąć jeśli tylko do domu i biura.Takie jest moje zdanie.A co do cen to można porównać z proline.pl.A może zmienić platformę na AMD wyjdzie jeszcze taniej i do prac biurowych wystarczy.


(Angelo7) #3

Zasilacz zostawiam taki na wszelki wypadek, bo istnieje szansa, że kiedyś zostanie dołożona karta graficzna, także wtedy się przyda. Co do dysku SSD to taki na system plus office i jakiś program fakturujący spokojnie wystarczy, a niestety nawet wymieniając zasilacz nie starczy na 128GB:/

A jeszcze prosiłbym o uwagi na temat płyty głównej. Czy to dobry wybór? Czy karta zintegrowana odpali video w hd?

Ps. Co do zestawu amd to niestety nie jestem ich zwolennikiem…


(igrek) #4

Co do proline, to nie bardzo, droższy trochę jest, i często nie mają czegoś na stanie, morele będzie ok. Mała recenzja płyty http://pclab.pl/art45076-33.html