Komputer działa monitor nie wyświetla obrazu

Witam, wczoraj postanowiłem wymienić zasilacz w swoim pc do nowej karty graficznej. Po wymianie gdy odpalam pc działa on tak samo jak monitor ale monitor poza tym że jest włączony nie wyświetla obrazu. W czym leży problem? Dodam że nigdy nie wymieniałem zasilacza i nie znam się na tym ale skoro komputer “chodzi” i karta graficzna również to chyba wszystko powinno być ok? Chyba że coś mogłem źle podłączyć, jak tak to co?

Mogła się na przykład obluzować karta grafiki, wyjmij ją i włóż ponownie.

Podpiąłeś dodatkowe zasilanie płyty głównej oprócz 20-24 pin. Zasilanie dysku też podłączyłeś czy karty graficznej jeśli ma.Jeśli tak to jeszcze sprawdź czy dobrze się wcisnęły wtyczki. Ten 20-24 dosyć ciężko czasem wchodzi i wyciąga sam się może przekonałeś jak stary odpinałeś więc dokładnie sprawdź czy się dobrze ułożyły w gniazdach. I czy kabel sygnalowy komputer a monitor podpięte.

Kartę wyciągałem kilka razy ale skoro monitor jest włączony i wiatraczek od niej się kręci to powinno być ok, do płyty głównej podłączyłem 2 wtyczki jedną 24 pin i jedną mniejszą do dysku 3 wtyczki i do napędu 1, na dodatek jeszcze na dole podłączyłem małe kabelki od włącznika ale tam chyba coś źle zrobiłem bo światełko które świeciło tylko po włączeniu teraz świeci cały czas. Rozumiem że obojętnie o jakim oznakowaniu podłącze wtyczkę wystarczy że jest taka sama i pasuje bo jest kilka takich samych wtyczek tylko oznakowanych innym numerem.

Upewnij się że wtyczki 24pin i 4/8 pin (obok procesora) na pewno dobrze siedzą w gnieździe.

Te kabelki musisz podłączyć zgodnie z instrukcją, tam będzie opisane w którym miejscu podłączyć ledy, a w którym włącznik i reset.

Wtyczki docisnąłem, małe kabelki poprawiłem, dalej to samo…

Odłącz wszystkie zbędne dodatki (dyski, cd, czytniki kart), włóż z powrotem stary zasilacz i sprawdź czy działa, jak zadziała to będziesz mógł po kolei eliminować źródła problemów, w starszych pc nieprawidłowo podłączony dysk, np. dwa urządzenia master na jednej taśmie potrafiły powodować problemy ze startem pc.

ja też tak miałem , to była wina karty graficznej przysłali mi ją uszkodzoną , więc reklamacja chyba ci została

tylko że zintegrowana też nie wyświetla mu obrazu na starym zasilaczu działała zintegrowana na nowym już nie ani integra ani nowa karta i teraz jak podłączy stary zasilacz to jest to samo co na nowym brak sygnału na monitorze więc raczej coś jest źle podłączone.po włączeniu PC wszystko chodzi tylko nie ma obrazu.bios też nie wydaje żadnych dźwięków piknięć które alarmują że coś może być nie tak

odłącz dyski i napędy zostaw zasilanie płyty włącz PC i sprawdź czy wtedy się pojawi cokolwiek na monitorze

Wedlug opisu połączeń przez Lecho1523 podłączył aż trzy wtyczki do dysku coś jest namieszane. Niech odłączy te wtyczki z zasilacza co połączył z przedniego panelu żeby nie świecił się wyłacznik power bo chyba tu jest pies pogrzebany. I zostawił kabel łączący sam włącznik power a płyta ,reset narazie może odłączyć. Dodatkowe opcje odłączeń przez djosdanielos też by należało wykonać. Jedynie zostaje liczyć chociaż na pojawienie się procedury post czy wejście do biosu o ile wcześniejsze złe podłączenie coś nie zepsuło.