Komputer działa na wysokich obrotach

Witam. Wczoraj wyjalem i wyczyscilem wszystkie podzespoły mojego PC. Komputer się włącza. Jest dużo mniej głośny . Lecz podczas uruchamiana systemu zaczyna głośniej pracować któryś z wentylatorow i pojawia się czarny ekran (monitor nie reaguje. przycisk zasilania monitora z zielonego robi się pomarańczowy). Aby spr. czy to wina systemu posiedzialem parę 5

minu w ustawieniach BIOS lecz to samo. Po krótkim czas zaczął głośniej pracować i tak jak by się sam ekran wyłączył . Panowie co jest nie tak ??

Wyciągnij kartę graficzną z komputera, podłącz monitor do wyjść wideo na płycie głównej i uruchom komputer.

Dokładnie tak. Po tych czynnościach system uruchomił się w normalnych warunkach sprzętowych. :slight_smile:

Ok. Dziękuję.

Lecz co z kartą graficzną??

Czyli winowajcą jest karta graficzna.

Czy czyściłeś kartę graficzną (rozbierałeś chłodzenie)?

szklana-kula-300x173.jpg

Pewny jesteś, że podłączyłeś poprawnie zasilanie do k.graficznej?

@UP

GT440 nie potrzebuje zewnętrznego zasilania (jest zasilana tylko przez PCI-E).

Objawy wskazują na przegrzewanie się karty graficznej.

Tak rozbierałem chłodzenie karty graficznej.

Czy nałożyłeś nową pastę termoprzewodzącą?

Czy poprawnie zamocowałeś chłodzenie, czy nie ma luzów, czy podłączyłeś wentylator?

Tak. Nałożyłem nową pastę termoprzewodzącą. Brak luzów. Wentylator podłączony. Karta owa wcześniej wydawała głośne dźwięku. Szczególnie w tym tygodniu, wentylator zaczął strasznie głośno pracować. :confused: Co to za przyczyna może być ??

Albo syf się wdarł w wentylator 40WD pomoże, albo łożyska padły.

Na pewno nie syf, bo wentylator był czyszczony. :confused: Łożyska na wentylatorze tak ?

Tak łożysko w wentylatorze. Przeważnie zaklejone od spodu naklejką. Odklej psiknij WD-kiem wyczyść bo inaczej nie przyklei się naklejka.

Pierw bym prosił o wymianę doświadczeń w jaki sposób nakładaliście pastę termo przewodzącą na tą GT440 ??

Na ziarnko grochu.

Nie rozumiem. Poproszę precyzyjniej ?

Zobacz od 12 min.

Problem rozwiązany. Problemem okazała się w nie właściwy sposób nałożona pasta termo przewodząca na GPU :slight_smile:

A teraz mam pytanie. Czy obudowa PC wpływa na głośność pracy całego osprzętu ?

Bezpośrednio nie, ale jeśli w obudowie jest słaby przepływ powietrza co zwiększa temperaturę we wnętrzu, to wentylatory na procesorze i karcie graficznej działają na wyrzszych obrotach.

Dodatkowo niektóre tanie obudowy łatwo wpadają w wibrację co potęguje hałas powodowany przez wentylatory.

Jakiej marki polecacie obudowy ? Modecom czy może SPC ?