Komputer działa tylko w trybie awaryjnym, usługa audio nie jest uruchomiona

Witam, mój problem z uruchamianiem komputera jest następujący: wczoraj komputer działał normalnie, nagle na znaczku ikony z dźwiekiem pojawił sie krzyżyk informujący, że usługa audio nie jest uruchomiona. Kliknąłem na nia i komp się zawiesił. Więc zrobiłem reset i tutaj zonk. Komp sie nie uruchamia. Zaczyna sie uruychamiac jest komunikat ze system windows… ale tutaj komp przestaje działac. Dopiero komp uruchamia sie w trybie awaryjnym bez problemu jednak ciągler czerowny krzyzyk przy ikonce audio sie znajduje. Wchodzilem w usługi i usługa audio jest właczona więc nie wiem co jest grane. Proszę o pomoc i pozdrawiam. 

podaj jakiej wersji systemu używasz oraz płyta główna model laptopa 

To komp stacjonarny System Win 7 pro 32 bity. Płyta Główna Asus P5B-E Plus

odpal komputer za pomocą  Ostatnia znana dobra konfiguracja F8 podczas uruchamiania jeżeli odpali w normalnym a dźwięku dalej nie będzie to odpal to narzędzie (fix it)

 

https://support.microsoft.com/pl-pl/mats/audioplayback/pl

Musz eteraz wyjśc, ale ostatnia dobra konfiguracja nic nie pomo0gla i narzedzie tez. Odezwe sie wieczorem

Jeżeli masz ustawione punkty przywracania - skorzystaj z takiego przed awarią.

Jeżeli nie - przeinstaluj driver, znajdziesz go tu: https://www.asus.com/Motherboards/P5BE_Plus/HelpDesk_Download/

Problem polega na tym, że nie moge przeinstalowac drivers ponieważ przy probie instalki pojawia sie komunikat: Program setup.exe przestal dziłac Poprawne działanie tego programu zostalo zatrzymane z powodu problemu… A przywracanie nic nie daje próbowałem- masakra

Faktycznie, nie wygląda to różowo… Infekcje robalami/brzydalami bardzo prawdopodobne? 

 

Postawienie postawieniem, ale uruchomienie instalki nad działającym OS to jeszcze nie format, żadna ujma a wręcz chluba że się duży syf naprawiło łatwym sposobem :wink:

 

Opcja hardcore: Od razu zaznaczam, że to dość ryzykowne, ale jeżeli masz sterowniki od producentów sprzętu na płycie/pendive, to można spróbować wywalać sterowniki od wszystkiego (no, wiadomo że z głową) i potem bez dostępu do sieci (o ile się OS uruchomi), instalować te dołączone do sprzętu (nie najnowsze).

 

Wersja lekka hardcore’u - metoda prób i błędów opcji powyżej: sprawdzasz daty sterowników i usuwasz od najnowszych za każdym razem sprawdzając czy działa.

Problem polega na tym, ze nie mogę zainstalowac zadnego sterownika po winda podaje info. że program przestał działać

Bez zbędnego rozpisywania się:

źródło: http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2154204/install-drivers-windows-access-denied.html

Nie mam żadnych alertów przy sterownikach i nie wpinam nigdzie usb, ale gdzie te sterowniki z podanego linka nie moge znaleźć