Komputer działa tylko w trybie awaryjnym, usługa audio nie jest uruchomiona


(korniszon123) #1

Witam, mój problem z uruchamianiem komputera jest następujący: wczoraj komputer działał normalnie, nagle na znaczku ikony z dźwiekiem pojawił sie krzyżyk informujący, że usługa audio nie jest uruchomiona. Kliknąłem na nia i komp się zawiesił. Więc zrobiłem reset i tutaj zonk. Komp sie nie uruchamia. Zaczyna sie uruychamiac jest komunikat ze system windows...... ale tutaj komp przestaje działac. Dopiero komp uruchamia sie w trybie awaryjnym bez problemu jednak ciągler czerowny krzyzyk przy ikonce audio sie znajduje. Wchodzilem w usługi i usługa audio jest właczona więc nie wiem co jest grane. Proszę o pomoc i pozdrawiam. 


(tosiekbu) #2

podaj jakiej wersji systemu używasz oraz płyta główna model laptopa 


(korniszon123) #3

To komp stacjonarny System Win 7 pro 32 bity. Płyta Główna Asus P5B-E Plus


(tosiekbu) #4

odpal komputer za pomocą  Ostatnia znana dobra konfiguracja F8 podczas uruchamiania jeżeli odpali w normalnym a dźwięku dalej nie będzie to odpal to narzędzie (fix it)

 

https://support.microsoft.com/pl-pl/mats/audioplayback/pl


(korniszon123) #5

Musz eteraz wyjśc, ale ostatnia dobra konfiguracja nic nie pomo0gla i narzedzie tez. Odezwe sie wieczorem


(drunkula) #6

Jeżeli masz ustawione punkty przywracania - skorzystaj z takiego przed awarią.

Jeżeli nie - przeinstaluj driver, znajdziesz go tu: https://www.asus.com/Motherboards/P5BE_Plus/HelpDesk_Download/


(korniszon123) #7

Problem polega na tym, że nie moge przeinstalowac drivers ponieważ przy probie instalki pojawia sie komunikat: Program setup.exe przestal dziłac Poprawne działanie tego programu zostalo zatrzymane z powodu problemu… A przywracanie nic nie daje próbowałem- masakra


(drunkula) #8

Faktycznie, nie wygląda to różowo… Infekcje robalami/brzydalami bardzo prawdopodobne? 

 

Postawienie postawieniem, ale uruchomienie instalki nad działającym OS to jeszcze nie format, żadna ujma a wręcz chluba że się duży syf naprawiło łatwym sposobem :wink:

 

Opcja hardcore: Od razu zaznaczam, że to dość ryzykowne, ale jeżeli masz sterowniki od producentów sprzętu na płycie/pendive, to można spróbować wywalać sterowniki od wszystkiego (no, wiadomo że z głową) i potem bez dostępu do sieci (o ile się OS uruchomi), instalować te dołączone do sprzętu (nie najnowsze).

 

Wersja lekka hardcore’u - metoda prób i błędów opcji powyżej: sprawdzasz daty sterowników i usuwasz od najnowszych za każdym razem sprawdzając czy działa.


(korniszon123) #9

Problem polega na tym, ze nie mogę zainstalowac zadnego sterownika po winda podaje info. że program przestał działać


(drunkula) #10

Bez zbędnego rozpisywania się:

źródło: http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2154204/install-drivers-windows-access-denied.html


(korniszon123) #11

Nie mam żadnych alertów przy sterownikach i nie wpinam nigdzie usb, ale gdzie te sterowniki z podanego linka nie moge znaleźć