Komputer działa wolniej niż wcześniej

Dlaczego komputer działa wolniej niż na początku (zaraz po kupnie). Chodzi mi np. o gry. Trochę wolniej działają. Chwilami tną się.

Mam zdefragmentowany dysk. Co zrobić żeby komputer chodził tak jak na początku???

lilowar1 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Jeśli dysk jest systematycznie defragmentowany to może czyszczenie ze “śmieci” coś przyspieszy. Wyczyścić rejestr, jest sporo programów do tego np. jv16 PowerTools nawet gratis, chłopaki podają linki w komentarzach pod nim. Jak go wyczyścisz, można zrobić kompaktowanie, zawsze skurczy się jego objętość.

No i warto czyścić cały dysk np CCleanerem.

Na dysku C mam 73 % wolnego miejsca, a na D mam tylko 9 % wolnego miejsca. Czy to jest problem???

To nie powinno mieć żadnego wpływu.

Pewnie system masz zasyfiony programami od producenta. Ściągnij sobie z torrentów czystego Windowsa, bez cracka, sformatuj dysk i zainstaluj system od nowa na swój klucz. Pamiętaj, aby po instalacji systemu zadzwonić na infolinię Microsoftu i przeprowadzić aktywację. W przeciwnym razie, system po 30 dniach się zablokuje i będziesz musiał od nowa instalować system…