Komputer działa wolniej niż wcześniej

(Grzes123) #1

Dlaczego komputer działa wolniej niż na początku (zaraz po kupnie). Chodzi mi np. o gry. Trochę wolniej działają. Chwilami tną się.

Mam zdefragmentowany dysk. Co zrobić żeby komputer chodził tak jak na początku???

(Agatonster) #2

lilowar1 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Vcx3) #3

Jeśli dysk jest systematycznie defragmentowany to może czyszczenie ze "śmieci" coś przyspieszy. Wyczyścić rejestr, jest sporo programów do tego np. jv16 PowerTools nawet gratis, chłopaki podają linki w komentarzach pod nim. Jak go wyczyścisz, można zrobić kompaktowanie, zawsze skurczy się jego objętość.

No i warto czyścić cały dysk np CCleanerem.

(Grzes123) #4

Na dysku C mam 73 % wolnego miejsca, a na D mam tylko 9 % wolnego miejsca. Czy to jest problem???

(Vcx3) #5

To nie powinno mieć żadnego wpływu.

(Piotrkijak) #6

Pewnie system masz zasyfiony programami od producenta. Ściągnij sobie z torrentów czystego Windowsa, bez cracka, sformatuj dysk i zainstaluj system od nowa na swój klucz. Pamiętaj, aby po instalacji systemu zadzwonić na infolinię Microsoftu i przeprowadzić aktywację. W przeciwnym razie, system po 30 dniach się zablokuje i będziesz musiał od nowa instalować system...