Komputer - film avi - telewizor - Jak?

Witam.

Mam takie pytanie . Czy jest możliwość aby film odtwarzany w komputerze był wyświetlany na telewizorze. Podejrzewam że jest taka mozliwość ale kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać. Ciekawi mnie czy są jakieś gotowe kable tak aby przesłać sygnał do telewizora. Telewizor to Toshiba AV501PG LCD 32" z 2x HDMI a moja karta graficzna to GF 8600GTS i też ma HDMI. Czy to właśnie te złącza wykorzystuje się do takich celów? Jesli tak to skąd wziąźć taki kabel który by wystarczył z jednego pokoju do drugiego bo telewizor jest nie w tym samym pokoju co komputer. Jak z głosem ? czy głosniki telewizora będą normalnie działały przy takim podłączeniu? . A może w ogóle jest jeszcze jakiś inny sposób aby to zrobić .Jakieś inne podłączenie ? Telewizor może służyć jak monitor bo ma włączaną funkcję >komputer< . Bardzo proszę o poradę jak to zrobić? Chodzi mi praktycznie o filmy aby były wyświetlane na dużym obrazie. Pozdrawiam.

Jeśli zarówno w komputerze jak i w telewizorze są złącza HDMI lub DVI, to wystarczy tylko kupić odpowiedni przewód (z jednej strony DVI lub inne + mini-jack, z drugiej strony HDMI) i odpowiednio ustawić sterowniki karty graficznej.

Polecam taki kabel http://www.allegro.pl/item486565254_kab … _wawa.html . Oczywiście mo0żna dostać duuużo tańsze ale moim zdaniem nie warto oszczędzać bo odbije się to na jakości obrazu . Kabel do dźwięku to taki http://www.allegro.pl/item489008800_kab … cinch.html . Lepiej też kupić jakiś lepszy .

Za cenę tych kabli i kłopotu z doprowadzeniem ich do innego pokoju lepiej kupić odtwarzacz i po kłopocie.

Oczywiście możesz kupić tańsze kable . Może wcale obraz nie będzie taki zły . Pozatym odtwarzacz nie odtwarza wszystkich formatów a komputer i owszem .

Jedyny kłopot jaki może mieć to pliki rmvb,bo tych chyba jeszcze odtwarzacze nie obsługują.To żaden problem bo można je przekonwertorować do avi i po kłopocie.Poza tym nie widzę problemu z odtwarzaniem innych plików video na odtwarzaczu.

Edit-Kończymy niepotrzebną dyskusję.Z tego co widać z jego postu to nie chodzi mu o granie tylko oglądanie filmów.

Zbaczasz z tematu.

Konwertowanie to zawsze problem . Pozatym jak podłączysz TV to możesz sobie też np.pograć a na 32" to całkiem fajnie :stuck_out_tongue: