Komputer - gaming- streaming do max 4000 zł

Proszę o opinie na temat zestawu który złożyłem w x-kom - czy coś do zmiany ? czy dobrze to zagra?

Zestaw bez dysków bo ssd i hdd już mam.

Jak do grania i streamingu, to wybierz procek z większą liczbą rdzeni.

Najlepiej poczekaj do połowy czerwca, wtedy mają wejść na rynek nowe “rewizje” Ryzenów: 3850X, 3750X, 3900XT, 3800XT i 3600XT. Można spodziewać się sporych niespodzianek oraz równie ciekawych cen.

A RAM lepiej w dwóch kościach (dual channel) i 3600MHz (najbardziej optymalny dla nowych Ryzenów).

Co do ramu to fakt nie zwróciłem uwagi ze to jedna kość. Z racji iż komputer muszę zamówić w ciągu tygodnia to nie mam możliwości zbytnio czekać. Ale mam możliwość okazjonalnie nabyć ryzena 7 2700x - dwa razy więcej rdzeni i wątków. Czy to byłby optymalny wybór? Na razie gry o których myśli syn to LOL minecraft czy apex legends więc i ten nowy ryzen by dał radę.

2700X to będzie mistrzostwo, jeśli go weźmiesz to jaki budżet pozostaje?

W skrócie - opcja z 2700x skończyła mi się równie szybko jak się pojawiła. Teraz myślę nad kompromisem i ryzenem 5 3600. I W tym momencie budżet mi się kończy.

Ok łap gotowy zestaw, który da radę nawet przy graniu w 1440p.


Fajna obudowa, dodatkowo można wziąć 1 wentylator na przód np zephyr 120.

Płyta bazooka znana i lubiana, może nie koniecznie pozwoli na ekstremalne OC procesora, ale trochę na pewno.

Fajny zasilacz z zapasem mocy i odpinanymi kablami, mam kilka po rodzinie i od lat sprawują się bezproblemowo.

Jedyny logiczny cenowo procesor w tym budżecie.

Solidne b. Dobre chłodzenie

16GB 3200MHz.

Dobry model 1660 SUPER od Zotaca.

Szybki SSD na system.

Zwykly SSD na magazyn gier.
Całość 3970.

Dziękuję za pomoc :slight_smile:

Potrzebujesz monitor w cenie?

Moja propozycja

  • Płyta główna Socket AM4 ASRock B450 Pro4
  • Karta graficzna NVIDIA Palit GeForce RTX 2060 Dual 6GB GDDR6
  • Procesor AMD Ryzen 5 AMD Ryzen 5 3600
  • Pamięć RAM DDR4 Patriot 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Viper 4 Blackout
  • Dysk SSD Plextor 512GB 2,5" SATA SSD M8VC
  • Obudowa do komputera SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black
  • Zasilacz do komputera SilentiumPC Vero M3 600W 80 Plus Bronze

Ewentualnie taniej PowerColor Radeon RX 5600 XT 6GB GDDR6