Komputer gamingowy do 5 tys. zł

Hej hej!

W składaniu kompów jestem trochę zielony, więc nie chcę się tym zajmować. Ogólnie jestem na etapie poszukiwania komputera stacjonarnego. Na razie mam problem czy kupić markowy (Asus, HP, Lenovo) czy jakiś niemarkowy składak. Powiem szczerze, że nie mam zaufania do składaków, nie przekonują mnie. Poza tym odstraszają mnie kompy z grafiką inna niż nVidia.

Mam już kilka komputerów na oku, ale tak jak mówiłem, coś od każdego mnie odstręcza. Macie jakieś typy? Na co powinienem zwrócić największą uwagę przy poszukiwaniach? Obecne moje kryteria:

Procesor: minimum Intel Core i7
Pamięć RAM: Od 8 do 16GB

Grafika: nVidia minimum GeForce 1060
VRAM: od 4GB

System: Windows 10 64bit

Dodatkowo: nie musi posiadać monitora bo mam jeszcze TV 45’, może być AiO.

Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc i rady.

PS. Oto mój typ: http://allegro.pl/lenovo-y710-cube-i7-6700-8gb-1tb-gtx1070-8g-bt-w10-i7086860829.html
Obecnie mam laptopa Lenovo Ideapad Y700-17 ale uznałem, że jak za taką cenę, to lepiej kupić desktopa. :slight_smile:

+10 za wygląd tego gamingowego Lenovo :slight_smile:

Zgadza się.

Moim zdaniem 8GB ram to za mało. 16GB ram to minimum do komfortowej gry więc jeśli fundusze ci pozwolą to dokup druga kość.

Teraz przy cenach kart graficznych nie opłaca się robić składka. Wszystko to przez kopalnie bitcoinów. Lepiej już kupić jakiś gotowy zestaw od firmy, która zajmuje się profesjonalnym sprzętem dla graczy. Moja propoczyja przekracza 299 złotych, ale posiada wg. minimum.

Dzięki, propozycja ciekawa. Zapiszę sobie. :slight_smile:
Co do tych BitCoinów to obiło mi się o uszy, ale mi na tym nie zależy. :smiley:

Tak na oko, taka konfiguracja na ile lat by wystarczyła do spokojnej gry na maks. ustawieniach graficznych gier, niekoniecznie na FHD?

Chodzi o to, że przez kopaczy kryptowalut, ceny kart graficznych są sztucznie zawyżone do absurdalnego poziomu.

Jaką konkretnie rozdzielczość masz na myśli?

Spokojnie wystarcza mi 1600x900 czy nawet 1360x720. :smiley:

To kup 1050, np taką:

Za dwa lata sprzedasz, dołożysz trochę i kupisz sobie taką (której dziś jeszcze nie ma), która uciągnie Cyberpunk 2077 :wink:

ps. Za dwa lata standardem nie będzie FHD tylko 4k :slight_smile:

W sumie racja. :smiley: Obecnie jestem w trakcie gorących poszukiwań i najwyżej dam Wam listę, wybierzemy razem najlepszą pozycję. :smiley:

Masz tu konfigurację ode mnie, fanboya EVGA :wink:

ps. chłodzenia CPU zapomniałem, sorry :wink:

Znacząco przekracza mój budżet który i tak wygórowałem, do tego - kto mi to poskłada? :rofl:

Morele chyba ma opcje składania :slight_smile:

Buda fajnie wygląda i pewnie swoje kosztuje :slight_smile:

Okej, mam dla Was listę. Liczę na pomoc przy wyborze, bo mój mózg już paruje i nie ogarnia różnic. Najgorsze jest, że większość nie ma pełnych systemów, tylko wersje próbne.

Od 5tyś. do 4 tyś.:

  1. LENOVO Y710 Cube
  2. GAMER GTi z monitorem
  3. GAMER RG2E
  4. x-kom Tesla GR-500
  5. GAMER2018
  6. GAMER GTE
  7. EPIC GAMER

Od 4tyś. do 3 tyś.:
8. i7 16GB SSD 120GB+1TB GTX1060 6GB
9. i7 8x3,8GHz 16GB 1TB GTX1060 6GB
10. i7 4,2GHz 16GB 1TB GTX1050Ti

Przy okazji wytłumaczy mi ktoś, jak działają dyski SSD + HDD? Na HDD mam trzymać pliki, a na SSD programy i gry?

EDIT:

Podrzucam jeszcze z AMD, do którego jakoś nie mam zaufania.

Na dysku SSD wgrywasz system i programy,a dysk HDD jest przeznaczony na gry.
A jeśli naprawdę nie możesz przekroczyć 5000 złotych to jeszcze mogę zaproponować jeden model.

Jeśli kupujesz gotowca to wybierz taki, który można będzie w przyszłości rozbudować/upgradeować za pomocą standardowych podzespołów :slight_smile:

Takiego też szukam. Ten MSI Trident ma GTX 1050Ti z 3GB i 8GB RAM, o ile da się wymienić kartę, to resztę chyba nie. :frowning:

Jak odniesiecie się do tego?

http://forum.komputerswiat.pl/topic/64581-dlaczego-nie-warto-kupować-gotowych-komputerów/

Zobacz te modele:

Z Karen najlepiej ten:

Ma i7 a i dysk mi wystarczy. :slight_smile: Ma system zainstalowany co jest dla mnie ważne, bo nie muszę kupować osobno. Tylko, czy warto? Zobaczcie na tą obudowę, będę musiał wynaleźć jakieś filtry kurzu. :smiley:


Zrobiłem sobie składaka, ale nie wiem czy dobrze dobrałem. Jakieś rady? Coś zmienić?

Zasilacz jeśli ma być w miarę tanio i dobrze

Grafika bardzo dobra, ale za droga. Weź Inno3D za 1499

Pamięci za to zmień na szybsze

Płyta główna na dobrą sprawę wystarczy taka

Ewentualnie jeśli chcesz trochę bardziej bajerancką to taka

SSD wziąłeś totalnie budżetowy, najtańszy model na liście. Szczerze nie mam zbytnio do niego zaufania. Wolałbym tego Cruciala na Twoim miejscu

Reszta w sumie ok.