Komputer głośno chodźi i problem z wentylotrem od procka

Witam, mam dwie sprawy, jedna sprwa to problem z wentylatorem (radiotorem) od procka mam gniazdo 754 i procka sempron64 3000+ no i chciałem wyjąc ten radiator i zobaczyć w jakim stanie jest pasta termoprzewodząca napoczatku mialem problem z odczepieniem wogole tego chczyka co sie do góry go podnosi(mocownie radiatora) może ktoś opisać jak to się robi… siły trzeba troche do tego urzyć no to odczepiłem ale znowu sa jeszcze jakies zatrzaski i cos je trzyma chyba podstawka. No to jak z niej wyjąc te zaczepy??

A druga sprawa to komp mi jakoś głośno chodźi, nie o tyle że coś się psuję tylko niewiem czemu tak jest. Chłodzenie boxowe ma i to chyba ono tak halasuje. Temperatury są raczej w normie. Ale ciekwi mnie te chłodzenie jak to bezpiecznie zdjąć.

nie znajduję logicznej przyczyny do ogladania silikonu na procku jeśli tak jak piszesz temperaturki masz ok

jeśli już koniecznie chcesz sobie poogladać ową pastę musisz zwolnić wszystkie zaczepy tego „haczyka” delikatnie bez używania ostrych narzędzi … pasta na procku ma właściwości kleju więc radiator trzeba delikatnie oderwać :smiley:

gdy gram gry to max 40-44 lub cos kompresuje to max jest 44 po dłuższym właczeniu kompa muza+net(przeglądarka) +komunikator 38 po 2-3 godźinach :slight_smile: ale czy ten wentylator jest taki głośny i u innych co maja tego procka i te chłodzenie?

co do 2-go problemu czasem obudowa wpada w rezonans z wentylatorem

posprawdzaj wszystkie śrubki itd w obudowie. no może też kończy ci się wentylator zaczynają wtedy „wyć” tzn. łożysko wydaje dziwne odgłosy! !!

a czy ja wiem kompa tego mam od maja to tak szybko sie by zepsuł wentylotor. Stary socket A wentylator coolermaster chodźił z 3 lata

no to nie nawet nie zdejmuj tego radiatora szkoda twojej pracy zdejmowanie to pikuś zakładanie to lepsza jazda a jeśli zrobisz to nie zgrabnie i coś uszkodzisz to masz po płycie głównej (założenie radiatora beż użycia śrubokrętu jest praktycznie nie możliwa)

Złączono Posta : 29.08.2006 (Wto) 22:22

posprawdzaj odudowę śrubki luzy przy napędach HDD itp

no tak masz rację, naraźie niech tak zostanie temperatury aż takie wysokie nie są, jak będą wzrastać to pójdę do serwisu a raczej tam gdźie kupowałem kompa i mi nałożą nową pate albo lepszy wnetylator kupię + jakiś do tyłu obudowy by lepiej chłodźił tylko jaki by wybrać nie za drogi macie jakies propozycje i ile takie coś watów “zżera”(pobiera prądu)

moja płyta ma momentami 60 stopni i wiekszość sprzętu jest na to obliczona co do poboru prądu przez wentylatory to raczej wszystkie mają porównywalne osiągi! !!

Złączono Posta : 29.08.2006 (Wto) 22:33

nie oszczedzaj na chłodzeniu to komp posłuży Ci długo i bez awaryjnie widziałem już kompy z których po awarii wentylatora w zasilaczu sprawna pozostała stacja dyskietek ----tylko — reszta śmietnik