Komputer głośno chodzi

Witam,

ten nietypowy problem występuje… tylko rano lub w nocy. A mianowicie po włączeniu komputera, chodzi on jak kombajn… - po prostu słychać go z każdego miejsca. Następnie po około 30 minutach, zaczyna chodzić normalnie…

Dodam, że głośne chodzenie nie wpływa na pracę komputera (mam na myśli - działa tak samo jak i przy normalnym chodzeniu)…

Co go boli? :slight_smile: Szczerze powiedziawszy, myślałem że może …rozgrzać się musi :wink:

Sprawdź który element hałasuje (chłodzenie na procesorze, zasilacz albo jakiś wentylator w obudowie).

Może któryś wentylator pada (miałem podobnie jeden wentylator wpadał w rezonans).

DzikHubert , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Hałasuje wiatrak na górze, pod samą obudową (jak zakryję ręką miejsce wentylacji to zmienia dźwięk :?)…

Dodam jeszcze, że to zaczęło huczeć po wyczyszczeniu przeze mnie komputera w środku (a miało to miejsce 20-25 dni temu)…

Możesz spróbować go przesmarować, zazwyczaj pod “naklejką” na samym środku jest taka możliwość. - b. często pomaga. :wink:

pzdr