Komputer HP, recovery i instalacja innego Windowsa

Witam

Chciałbym spróbować nowych okien o nazwie Windows 7 64 bit na moim komputerze. Ze względu na to, że mogą wystąpić pewne problemy ze zgodnością (np. ze starszymi grami), chciałbym móc w razie czego powrócić do mojej Visty, którą mam obecnie zainstalowaną. Szkoda tylko, że nie dostałem tradycyjnie żadnej płytki, z której mógłbym ją potem zainstalować, a wiem że po zainstalowaniu nowego Windowsa partycja RECOVERY przestanie być użyteczna. Znalazłem na dysku C: jakiś ukryty folder HP, a jego zawartość (foldery takie jak recovery, patches, drivers, support itp.) wskazuje na to. że są one niezbędne do przywrócenia ustawień fabrycznych. Może gdybym ten folder gdzieś sobie skopiował i potem po formacie wrzucił na dysk, to by mi przywracanie ustawień fabrycznych działało? Bo ściąganie z internetu podejrzanych obrazów Visty i przede wszystkim utrata legalności niezbyt mi pasuje. :wink: I jeszcze jedna sprawa: czytałem na jakimś forum, że przywracanie ustawień fabrycznych likwiduje wszystkie utworzone przez użytkownika wcześniej partycje i stawia tylko jedną partycję C. Czy firma HP również stosuje takie procedury? :? Proszę o pomoc i z góry dzięki. :slight_smile:

Zrób kopię partycji Recovery na dysku DVD.

Ok mam tą kopię (zostałem kiedyś poproszony przez komputer o jej zrobienie), tylko pytanie teraz czy mi nie usunie podczas przywracania partycji D, którą sam sobie zrobiłem z poziomu Windowsa?

Recovery przywróci ci system i dysk do ustawień fabrycznych.Czyli do partycji C plus dodatki.Znaczy to, że po partycji D pozostaną wspomnienia,chyba że sobie jej zawartość skopiujesz na płytki albo coś przenośnego.

Kamyk92 , jest to komputer biurkowy model m9040 (nie laptop). Po prostu tak jest np. w Samsungach z tym usuwaniem partycji i boję się o utratę danych. :wink:

Możesz sobie zrobić backup Acronisem True Image, albo Nortonem Ghost. Nie przypasi Ci 7(w co wątpię, bo już wielokrotnie spotkałem osoby, które po instalacji 7 nie wróciły do Visty) bootujesz płytkę, przywracasz lustro i masz Vistę razem z bootowalnym recovery.

No dobrze, tyle że jak zainstaluje tą 7, to nadpisze mi się MBR i wtedy partycja recovery będzie mi tylko niepotrzebnie zabierać miejsce na dysku, ale skoro mam te płytki z recovery, to one będą działać, nawet jakbym kupił nowy dysk twardy i na nim zechciał z nich zainstalować Vistę? A jak nie, to można jakoś wykonać kopię zapasową mbr i potem go zamienić?

Clank , Tak jak pisałem ,zrób backup ghostem, albo acronisem true image i nie będzie problemu, bo on robi backup razem z MBR.