Komputer i nie włączajaćy się monitor

Witam, mój problem polega na tym że wpadłem na pomysł wyczyszczenie go od wewnątrz ale…

Po wyczyszczeniu podłączyłem wszystko i komputer normalnie się zachowuje a monitor wyłączny ciagle :frowning:

Wpadłem więc na pomysł że może RAM dotknołem i nie łapie więc stoi… wyciagłem je i sprubowałem właczyć bez… efekt identyczny jak z włożonymi czyli kręcą się wiatraki, widze że w dysku twardym przeskakuje coś ( te właczanie, nie wiem jak to opisać) ale ten komp nie posiada głosniczka w środku! (duży błąd).Płyta głowna to Gigabyte GA-VM900M

Zastanawia mnie tu jedno dlaczego efekt włączenia z RAM jest identyczny jak bez i nie ma tego glosniczka ;/

Być może płyta uszkodzona, ale sprawdź czy dociśnięty masz kabel od monitora, dopięcie karty graficznej w gnieździe i czy nie widać jakiś uszkodzeń na niej.

plyta jest dobra jak i cała reszta. Karty graficznej nie ma bo jest wbudowana w płytę. Moje podejżenia spadają na RAM bo nie raz miałem tak że był włożony ale nie stykało coś ;/ tylko brakuje mi głosniczka… po nim zawsze wiedziałem wszystko ;p

komp bez ramu nie pójdzie wogóle. Odpinaj wszystko po kolei… może kabelek 12V nie podpiąłeś do płyty? :>

Wyciągnij baterię od biosu, i tak do skutku, też się użerałem z tym u sąsiada wczoraj.

czyli mam wyciągać baterię co chwilę i wkladać jak nie pójdzie poruszyć trochę koscia ram i znowu baterię i tak w kółko ?

@Co do kabelka to jak pisałem, czysciłem tylko z wierzchu kurz i procesor (chłodzenie) więc pewno ruszyłem ram znając siebie ;/

To sprawdź ram czy nie jest uszkodzony po przez podmianę. Jeszcze jedno, sprawdź podpięcie DVD/CD czy dobrze masz podpięte urządzenia slave/master, jeżeli są źle podpięte obrazu nie będzie, przerabiałem to ostatnio.,